Karas Ukrainoje. Šeši šimtai penkiasdešimt septintoji (gruodžio 12) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Geras ženklas – Ukrainos gynybos ministras R. Umerov, kariuomenės vadas gen. V. Zaluzhnyi ir Sausumos pajėgų vadas gen. A. Syrskyi kartu aplankė karius fronte. Reikia viltis, kad tai konflikto politinėje – karinėje vadovybėje pabaigos pradžia.

Ukrainos telekomunikacijų ir bankinė infrastruktūra patyrė kibernetines atakas. Tai dar vienas įrodymas, kad karas – tai ne tik patrankos ir apkasai. O dabar žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Vakar rašėme, kad rusams pavyko pasistūmėti prie Pershotravneve, kas kelia grėsmę ukrainiečių atsikovotų pozicijų prie Yahidne šiauriniam flangui ir užnugariui. Ukrainos gynėjai sureagavo į šią grėsmę – kontratakavo prie Pershotravneve ir sugebėjo susigrąžinti dalį pozicijų. Tai visiškai neeliminuoja grėsmės jų pozicijoms prie Yahidne, bet bus šiek tiek lengviau jas laikyti.

📍 Kremina. Tęsiasi susidūrimai Torske – Terny ruože bei pietiniame flange. Kontaktinė linija nejuda.

📍 Lysychansk. Agresorius vėl atnaujino operacijas pietiniame sektoriaus flange. Puldamas Spirne – Vesele ruože, jis sugebėjo pasistūmėti ir bando vystyti sėkmę link Vyimka. Neatmestina, kad artimiausiu metu atsinaujins rusų puolimo operacijos prie Rozdolivka, suintensyvės puolimas Kremina sektoriaus pietiniame flange, su tikslu ukrainiečių Syversk – Bilohorivka ruožą paversti dar vienu įtampos židiniu.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Okupantams ir toliau pavyksta po truputį judėti Bohdanivka – Ivanivske ruože. Jie išlygino kontaktinę liniją sau naudinga linkme ir tęsia operacijas link Bohdanivka ir Ivanivske esančių aukštumų. Artimiausios dienos parodys, ar ukrainiečiai stabilizuos padėtį čia, ar bus priversti atsitraukti už kanalo ir pradėti Chasiv Yar gynybą.

📎 Pietinis flangas. Sunkūs mūšiai Klishiivka – Andriivka ruože tęsiasi, didesnių pakitimų nėra. Tuo tarpu Ukrainos pajėgos įsitvirtino ant terikono Mayorske ruože. Tai suteikia Ukrainos vienetams didelį pranašumą tęsiant operacijas link Horlivka, tačiau ar ukrainiečiai tam turės pajėgų – sunku pasakyti. 🤔 Laikom kumščius.

📍 Avdiivka – Mariinka. Rusai gerokai suintensyvino operacijas. Visame sektoriuje fiksuojamas vienas didžiausių atakų per dieną skaičius – okupantai Ukrainos gynėjų pozicijas įvairiuose ruožuose atakavo net 56 kartus.

📎 Šiaurinis flangas. Agresoriaus puolimas pagrindinėje ašyje lieka įstrigęs, rusai ieško silpnų vietų ukrainiečių gynyboje ir atakuoja kur tik gali.

📎 Rytinis flangas. Rusai sukoncentravo manevrinius ir paramos ugnimi vienetus ir surengė labai intensyvų šturmą. Jiems pavyko užimti pramoninio rajono likučius, tačiau iš jo išeiti ir išplėsti placdarmą – ne.

📎 Pervomaiske ir Mariinka ruožuose tęsiasi labai sunkios kautynės, tačiau ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

Tęsiasi susidūrimai Robotyne pleište bei prie Priyutne ir Staromayorske. Kontaktinėje linijoje pakitimų nefiksuota.

📌 Pietų kryptis

Situacija išlieka nepakitusi – Ukrainos gynėjai išlaiko placdarmus kairiajame Dniepro upės krante.

2.3 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top