Karas Ukrainoje. Šeši šimtai penkiasdešimt šeštoji (gruodžio 11) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Kaip ir spėjome, Ukrainos teritorijoje dažnėja agresoriaus smūgiai raketomis. Rusai į šiaurinėje Ukrainoje esančius objektus (pagrinde – Kyiv) šiandien paleido 8 raketas, bei 18 Shahed dronų. Visas šias grėsmes Ukrainos oro gynyba sunaikino.

Dažnėja kalbos apie švediškų naikintuvų Gripen perdavimą Ukrainai. Kalbos gerai, bet pasidžiaugsime kai pamatysime juos fronte.

📌Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Šiuo metu rusams nepavyksta atsikovoti pozicijų prie Yahidne. Reta išimtis, tačiau jie ne tik daužo galvą į sieną, bet ir organizavo eilę atakų kiek šiauriau esančiame Pershotravneve ruože. Panašu, čia okupantai pasistūmėjo, tokiu būdu kyla grėsmė Ukrainos gynėjų pozicijų prie Yahidne šiauriniam flangui ir užnugariui. 🤔

📍 Kremina. Rusai tęsia operacijas Torske – Terny ruože, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Taip pat agresorius ėmė aktyviau stuksenti kiek šiauriau, prie Makiivka. Tikėtina, nesisekant prasiveržti link Terny, tokiu būdu okupantai ieško silpnų vietų ukrainiečių gynyboje. Ukrainos pajėgos apsigynė.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Situacija ima komplikuotis vis sparčiau. Rusams pavyko pajudėtį į priekį visame Bohdanivka – Khromove ruože nuo kelių šimtų metrų iki 1,3 km. Agresorius kabinasi į aukštumas ir jose įsitvirtina, taip kurdamas sau sąlygas toliau stumtis Bohdanivka – Ivanivske ruože. Kaip minėjome anksčiau, tai ne tik kels grėsmę Chasiv Yar apylinkėse veikiantiems Ukrainos vienetams, bet ir pietiniame flange esančiam Klishiivka – Andriivka ruožui.

📎 Pietinis flangas. Padėtis prie Klishiivka negerėja, tačiau rusai toliau pasistūmėti per šiandien nesugebėjo. Kaip minėjome, situacija gali sparčiai pasikeisti, jei agresoriui pavyks įsitvirtinti Bohdanivka – Ivanivske ruože.

📍 Avdiivka – Mariinka.

📎 Šiaurinis flangas. Snukiadaužis tęsiasi įprastiniuose ruožuose, tačiau ukrainiečiai laikosi. Nepavykstant prasiveržti ir įsitvirtinti Stepove, okupantai toliau bando lysti į visas puses, tačiau be rezultatų.

📎 Rytinis flangas. Rusų karo propagandistai paskelbė, kad jų pajėgos išėjo iš pramoninės zonos bei pasiekė aukštumas rytiniame miesto pakraštyje. Ukrainos pajėgų pėstininkai ir artileristai turi kitą nuomonę. Mūšiai tęsiasi.

📎 Pervomaiske ruožas. Ir toliau Ukrainos pajėgos tvirtai kontroliuoja situaciją prie Tonenke.

📎 Mariinka ruožas. Rusams dar šiek tiek pavyko pasistūmėti griuvėsiais virtusioje gyvenvietėje. Didžioji dalis Mariinka kontroliuojama rusų, mažesnė dalis yra tapusi no mans land. Tokį rezultatą rusai pasiekė per pusantrų metų šturmuojant 10 tūkst. gyventojų neturėjusį miestelį.

📍 Vuhledar. Rusai suintensyvino operacijas Novomykhailivka, jiems pavyko kiek pasistūmėti. Tokį pat triuką pabandė atlikti prie Vuhledar, tačiau Ukrainos gynėjai jų ataką atmušė.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Rusai įsitvirtina vakar atsiimtose pozicijose prie Novoprokopivka, tęsiasi abiejų pusių judesys flanguose.

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Rusų zekiška – bomžiška – desantūriška grupuotė susiėmė ir pabandė išstumti ukrainiečius iš Krynki. Puolė stipriai, labai stengėsi, bet kaip dažnai būna – nesigavo. Ukrainiečiai apsigynė, kontratakavo ir nežymiai pasigerino savo taktinę padėtį. Sėkmės receptas – jūrų pėstininkų, artilerijos, dronų ir elektroninės kovos sąveika. 😉

3 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top