Karas Ukrainoje. Šeši šimtai penkiasdešimt trečioji (gruodžio 8) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Po ilgo laiko vėl įvyko didesnio masto agresoriaus raketų smūgis Ukrainos miestams. Rusai iš strateginių bombonešių Tu95 paleido 19 seniai matytų raketų Kh101/555, iš kurių 14 ukrainiečiams pavyko numušti. Šį kartą Shahed dronų panaudota mažokai – iš septynerių penkis Ukrainos oro gynybai pavyko numušti. Pagrindiniais taikiniais buvo pasirinktas Kyivas ir Ukrainos kariniai oro uostai, kuriuose rusai bandė prigauti pirmosiomis karo dienomis „sunaikintą“ Ukrainos aviaciją. Taip pat smūgiuota ir Pavlohrad, okupantai pataikė į civilinį objektą, tarp civilių yra žuvusių ir sužeistų. Geriausią vertinimą šiuo klausimu pateikė Ukrainos karo ekspertas A. Kovalenko. Dar anksti kažką teigti, tačiau tai gali būti: 1) testas prieš masiškesnius smūgius, arba 2) pradžia vidutinio intensyvumo, tačiau pastovių smūgių serijų. Stebėsime situaciją.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Ukrainos gynėjai išlaiko atsikovotas pozicijas prie Yahidne, rusai toliau bando stumtis Lyman Pershyi – Synkivka ruože.

📍 Kremina. Sunkios kautynės Terny ruože bei pietiniame flange tęsiasi, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📍 Lysychansk. Po vakarykščių intensyvių atakų, šiandien sektoriuje agresoriaus operacijos aprimo. Vargu ar galima teigti, jog tai buvo žvalgyba mūšiu, kadangi kaip vakar jau minėjome, okupantai vienoje operacijoje siaurame Spirne ruože naudojo apie dviejų batalionų dydžio pajėgas. Todėl neatmestina, kad rusai bandė užklupti ukrainiečius nepasiruošusius ir puolė sąlyginai didelėmis pajėgomis, tačiau planas neišdegė (skirtingai nei agresoriaus BMP‘eškės ir fufaikės). 😃

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Prie Bohdanivka padėtis nėra lengva. Patys rusai skelbia, kad jie nuo gyvenvietės įsitvirtina už 100 m., tačiau jais tikėti – savęs negerbti. Taip, rusai stumiasi no mans land, tačiau trūksta patikimos informacijos ar jiems pavyksta ten įsitvirtinti. Taip pat agresoriaus vienetai suintensyvino savo operacijas nuo Dubovo Vasilivka link Hrihorivka, taip siekdami susikurti sąlygas ruoštis Chasiv Yar puolimui. Tiesa, jų operacijos prie Rozdolivka aprimo. Klausimas ar ilgam.

📎 Pietinis flangas. Padėtis prie Klishiivka nesitaiso. Rusai užlipa į aukštumas, o tada juos Ukrainos gynėjai iš ten iškrapšto ir taip vėl iš naujo. Teoriškai situaciją pakeistų: 1) vėl susigrąžinta persvara artilerijos dvikovose, kas vestų į sėkmingesnį rusų pajėgų susitelkimo vietų ir logistikos apšaudymą užnugaryje ir 2) sėkmingos ukrainiečių kontratakos, kurios priverstų rusus atsisakyti savo dabartinio sumanymo prie Klishiivka. Tačiau lengviau pasakyti, nei padaryti.

📍 Avdiivka – Mariinka.

📎 Šiaurinis flangas. Okupantai toliau atakuoja prie Stepove, bando išplėsti savo Krasnohorivka grupuotės flangus. Ukrainos pajėgos didele kaina, tačiau išlaiko pozicijas.

📎 Rytinis flangas. Rusai surengė keletą puolimo operacijų siekdami išplėsti savo pozicijas bei išeiti iš pramoninio rajono. Sunkus mūšis, tačiau Ukrainos pajėgos apsigynė.

📎 Pervomaiske ruože rusai nesėkmingai bandė stipriau suspausti pietinę Avdiivka apsupimo žnyplę, atakos link Tonenke vėl jiems nebuvo sėkmingos.

📎 Mariinka ruože Ukrainos pajėgos atmušė rusų bandymus galutinai užimti Mariinka bei pasistūmėti link Pobeda.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

Kontaktinėje linijoje lokalūs susidūrimai, reikšmingų pasikeitimų nėra.

📌 Pietų kryptis.

Kairiajame Dniepro krante tęsiasi susidūrimai. Padėtis sunki abiems kariaujančioms pusėms, tačiau rusai resursų investuoja gerokai daugiau nei ukrainiečiai (aviacija, artilerija, termobarinės sistemos), bet rezultato pasiekti vis vien nepavyksta. Ukrainos pajėgos ir toliau čia stiprina savo pozicijas. 😉

1.3 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

ZSU sulauze kaifa Putinui paskelbti savo kandidatura i prezidento „rinkimus” – Avdiivka nepaimta. Aisku, jeigu jankiai ir europiniai nutrauke amunicijos tiekima, tai Ukrainai belieka pereit i aktyvia gynyba , kai efektyvumo kriterijus orku sluoksniu kiekis ant prarandamu teritoriju. Paimdama Vakaru ginklus ir neturedama savo vakarietisku ginklu amunicijos gamybos liniju Ukraina atsistoja ant labai plono ledo. Nezinatiems AK sovinys 7.62×39mm, o amerikiniu kulkosvaidziu 7.62×51mm. (Kulkosvaidis M60), 12.7 mm amerikieciu Browningui M2 kuriu patiekta irgi nemazai taip pat skiriasi nuo rusisko 12.7x108mm. Koks amerikieciu tikslas taip issidirbineti – nezinau. Nebent noti vakaru europa ant ausu pastatyt. Kris Ukraina , del Lenkijos tikras nebuciau, bet lietuviams reiktu skubiai pirktis rusu k. zodynus. Nes valdzios keiciasi, o gyventi tai reikia. Net ir rusiskos gumytes… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Su patarimais Ukrainai smarkiai vėluoji… Zalūžnas gal prieš mėnesį turbūt „Niujorko Taimsui ” sakė, kad Ukrainos kontrpuolimas „nustipo”. Ukrainos vyriausio „komandoro” Zelios negelbėja optimistinių „peremogų” jau ir „kokos” dvigubos dozės uostymas, todėl jis praeitos savaitės pabaigoje ar šios pradžioje paskelbė įsakymą banderiniams chalopams pereiti visur į strateginę gynybą.. O tau tik dabar -„Aisku, jeigu jankiai ir europiniai nutrauke amunicijos tiekima, tai Ukrainai belieka pereit i aktyvia gynyba ..” Su tokiu tavo rekomendacijų greitumu, Zeliai „lašiniai greičiau baigsis” nei tikisi didžiausi optimistai…

Dzeikas

🖕

petras

toks įspūdis, kad kretinizmas yra būtina sąlyga, kad tapti bet kokio lygio tvartelio valdžiagyviu :)))

Dėdė

D u r n e l i , nebegerk iš plastikinių butelių.

John Mearsheimer

How the war in Ukraine will end | John Mearsheimer and Lex Fridman /
Kaip baigsis rusų-ukrainiečių karas:
https://www.youtube.com/watch?v=KvFn7KUCTvE

Kur kontrpuolimas???

NA, TVARTELIO UTĖLĖS, KUR KONTRPUOLIMAS???

putinas sakė

Viskas. Kontranastūpas nustipo.

Kur kontrpuolimas???

NA, LANDSBERGIO MANDAVOŠKES, KUR KONTRPUOLIMAS???

zalužnas pripažino

Kontranastūpas nustipo. Rusai laimės.

Kur kontrpuolimas???

NA, JOBANI KLUMPIAI, KUR KONTRPUOLIMAS???

zelenskis sakė

prezidentas Zelenskis pareiškė, kad Ukraina pereina į gynybą:
https://oboz.info/zelenskij-zayavil-chto-ukraina-perehodit-v-oboronu/
„Зеленский заявил, что Украина переходит в оборону“

Su artėjančiais !

Tikslus žuvusių ir dingusių be žinios ukrosvinų skaičius – 1 126 562 !
https://youtu.be/xptUzcRZ134

Hemarojam kaput

https://ria.ru/20231129/vsu-1912677154.html
„Джонсон: будущее Украины под угрозой из-за огромных потерь в рядах ВСУ“
„Украинский телеканал „1+1” сообщил в эфире о более чем миллионе погибших и пропавших без вести солдат ВСУ. Эти сведения были указаны в бегущей строке. Среди прочего там сообщалось о потерях в количестве 1 126 652 человек.“

skotas riteris sakė

„Скотт Риттер • ЗАЛУЖНЫЙ сменит ЗЕЛЕНСКОГО? • Одесса, Харьков, Николаев, Днепр войдут в состав РФ?” https://youtu.be/PAsEfvrys7A

šoigu sakė

Pagoglinkit – “Шойгу раскрыл потери ВСУ за полгода контрнаступления. Что он рассказал о стратегии России?” 
https://lenta.ru/news/2023/12/01/shoygu-raskryl-poteri-vsu-za-polgoda-kontrnastupleniya-chto-on-rasskazal-o-strategii-rossii/
«За полгода так называемого контрнаступления противник лишился свыше 125 тысяч человек», — сообщил Шойгу во время селекторного совещания с руководящим составом ВС России.
Кроме того, по словам министра, украинская армия лишилась 16 тысяч единиц различного вооружения.

Rašliavotojui

Stebėk, stėbėk, žąsine, situaciją, tik nepražiopsok, kai ruskis atsidurs prie Lvovo. Step by step, taip sakant

Per parą 800+ ukrų tapo trąšomis saulėgrąžoms

Общие потери ВСУ за сутки в военном ведомстве оценили более чем в 800 человек. Среди уничтоженной военной техники в сводке упомянуты в том числе два танка, три САУ Paladin, САУ Panzerhaubitze 2000, две САУ «Акация», четыре САУ «Гвоздика», артиллерийская система М777. Средствами ПВО сбит самолет Су-25 воздушных сил Украины.

Ei, mėlynai geltoni buduliai lt

Jau galite snarglį nusivalyti į visur iškabintus ukranos skudurus!….

Ha-ha-ha !

Uha-hahahahahahahaha!

Korupcija valdo

O, Ukrainos chazarų klasteris*ck: tai lengva paaiškinti vienu ilgu sakiniu. Ukrainą lengva paaiškinti. Bidenas ir jo sūnus, Pelosi sūnus, Mitto Romney sūnus ir Johno Kerry sūnus visi išplovė didžiules sumas JAV mokesčių dolerių, kuriuos jie atsiėmė iš „Burismos“ pinigų. CŽV naudojo Ukrainą, kad sukurtų pandemijas ir kitus nuostabius biologinius ginklus, skirtus pasauliniam terorui, mažiausiai 33 skirtingose ​​laboratorijose, kurias rado rusai. Pridėjus visą prekybą vaikais, visi pirmiau minėti asmenys yra susiję su išvykimu iš tos šalies, kurioje prekybos vaikais lygis taip pat yra aukščiausias pasaulyje, o JAV iš esmės dabar duoda Zelenskiui viską, ko jis nori, o mūsų rinkimai yra klastojami visi, kurie suinteresuoti, kad Zelenskis tylėtų… Zelenskis turi visus įrašus, vaizdo įrašus, garso įrašus… Taigi mūsų mokesčių pinigai ir toliau… Skaityti daugiau »

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top