Karas Ukrainoje. Šeši šimtai pirmoji (spalio 17) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Naktį Ukrainos pajėgos suorganizavo vieną sėkmingiausių operacijų nuo 2022 m. vasario 24 d. Smogtas galingas smūgis agresoriaus kontroliuojamiems oro uostams Berdyansk ir Luhansk. Patvirtinta, jog sunaikinta bent 9 rusų sraigtasparniai, speciali aptarnavimo technika, oro gynybos sistema, šaudmenų sandėlis, apgadinti kilimo takai, žuvo keliasdešimt okupantų. Agresoriaus soc. tinkluose niekas neabejoja, jog smogta ATACMS raketomis. Jie dalinasi nuotraukomis, kuriose matyti ATACMS raketa išaunamų kasetinių šaudmenų M74 likučiai. Tuo pačiu rusai pripažįsta, kad atakos pasekmės labai rimtos, kai kas net lygina su Chornobaivka. Tik priminsime, jog praeitais metais šis prie Cherson esantis oro uostas buvo nuolatinių ir rezultatyvių ukrainiečių smūgių vieta. Kitais žodžiais tariant, rusai mano, kad ukrainiečiai kartos ir ne kartą? 😊 Stebėsime situaciją.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Agresorius tęsia puolimo operacijas šiauriniame ir pietiniame flange. Spaudžia intensyviai, geba pasistūmėti no mans land, tačiau ukrainiečių gynybos nepralaužia.

📍 Kremina. Prie Makiivka taip pat mūšiai, tačiau kontaktinė linija nejuda.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Panašu, Ukrainos pajėgos galutinai nustojo žvalgytis į Avdiivka sektorių ir vėl suintensyvino operacijas. Jie dar pastūmė rusus nuo geležinkelio į rytus, patys užėmė nedidelį ruožą no mans land, įsitvirtina. Tokiu būdu piečiau esantis Kurdiumivka Ozaranivka ruožas po truputį yra blokuojamas iš šiaurės. Vis didėja grėsmė, kad Ukrainos gynėjai stuktels link Mykolaivka Druha ir atkirs šį ruožą.

📍 Avdiivka – Mariinka. Atrodo, kad rusų sprendimas kiek pakeisti atakos kryptis duoda vaisius. Pervomaiske ruože jiems pavyko pasistūmėti link Tonenke apie 700 m. Reikia pasakyti, jog be laimėjimų šiauriniame flange, taktinė sėkmė Pervomaiske ruože rusams gali mažai ką duoti. Pervomaiske ruožą patikimai dengia ne tik ukrainiečių gynyba, bet kiek šiauriau esančios dominuojančios aukštumos, nuo kurių net ir pajudėjusius rusus ukrainiečiai sėkmingai dubasina. Vienas iš racionaliausių būdų okupantams tai išspręsti – šiauriniame flange pasistūmėti link Stepove – Berdichy, o tada valyti minėtas kalvas į nuokalnę. Tačiau šiauriniame flange rusai it ožiai ragais įsirėmė į ukrainiečių gynybą ir nepajuda.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Ukrainiečiai toliau spaudžia rusų flangus, o okupantai kontratakuoja. Didelių pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis. Ukrainos pajėgos smūgiavo kariniams rusų taikiniams Krymo bottleneck‘e (Armyansk), rusai vėl atakavo Ukrainos jūrų uostų infrastruktūrą bei energetikos sistemą Cherson. Miestas dalinai be elektros. Tęsiasi sunkios kautynės Dniepro salose ir kairiajame upės krante.

2.7 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
44 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
44
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top