Karas Ukrainoje. Šeši šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (gruodžio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Kaip ir spėjome užvakar, po agresoriaus žvalgybos mūšiu dronais, agresorius surengė keršto akciją už sėkmingus ukrainiečių smūgius Kalėdų savaitgalį. Rusai surengė didelę kombinuotą ataką prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Tai gali būti didžiausias smūgis – rusai Ukrainos teritoriją atakavo ne mažiau nei 158 raketomis ir dronais, panaudoti net 26 raketų nešėjus (18 Tu95MS, 3 Tu22M3 ir 5 Mig31K). Atakuoti taikiniai Kyiv, Lviv Odesa, Dnipro, Kharkiv, Zaporizhia. Ukrainos pajėgoms pavyko numušti 87 raketas Kh101, Kh555 ir Kh55 bei 27 dronus Shahed. Nors esant tokiais masinei atakai numušimų procentas gana aukštas (72 proc.), visgi Kinzhal ir Iskander raketos pasiekė taikinius, nes apie jų sunaikinimą nepranešama. Kol kas svarbių karinių taikinių sunaikinimo nefiksuota (agresoriaus propagandos apie milijonus sunaikintų F16 neskaičiuojame). Kas fiksuojama, tai smūgiai Ukrainos miestų gyvenamuose rajonuose, žuvę, sužeisti civiliai, tame tarpe vaikai.

📌 Luhansko kryptis.

📍Svatove. Tęsiasi sunkios kautynės šiauriniame flange, tačiau rusams ir toliau nepavyksta pasistūmėti.

📍 Kremina. Susidaro įspūdis, kad mūšių intensyvumas sumenko. Tikėtina, abi pusės persigrupuoja, artimiausiu metu galime sulaukti naujos rusų atakų bangos. Tai gali būti ne tik su agresoriaus bandymai išvystyti taktinę sėkmę ir pasiekti Zherebec ir/ar Severskyi Donets upes. Kaip ir esame minėję anksčiau, labai tikėtina, kad rusų suaktyvėjimas šiame sektoriuje yra vienas iš būdų atitraukti dalį ukrainiečių rezervų ir resursų, kurie gali būti permetami į Svatove ir Lysychansk sektorius.

📍Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍Bakhmut. Rusai plečia savo atakų ruožą šiauriniame flange. Jie ėmė intensyviau atakuoti šiauriau Bohdanivka. Jie šiek tiek pasistūmėjo Hrihorivka link su tikslu užimti čia esančias aukštumas. Tokiu būdu rusai toliau rengiasi Chasiv Yar puolimo operacijai. Pietiniame flange be didelių pakitimų, tęsiasi sunkūs mūšiai.

📍 Avdiivka – Vuhledar.

• Šiaurinis flangas. Tęsiasi labai smarkus snukiadaužis. Rusai bando plėsti savo pozicijas prie Stepove, ukrainiečiai kontratakuoja. Agresoriui pavyko nežymiai pasigerinti savo padėtį šiauriau šios gyvenvietės griuvėsių, tačiau situacija permaininga. Rusai skundžiasi ukrainiečių FPV dronais, kurie daužo agresoriaus techniką ir pėstininkus.

• Rytinis flangas. Be pakitimų.

• Pervomaiske ruožas. Agresoriui pavyko išlyginti kontaktinę liniją sau naudinga linkme tarp Severne ir Opytne.

• Mariinka – Vuhledar. Rusai suintensyvino puolimą nuo Mariinka link Heorhivka. Čia atakuoti labai sudėtinga, kadangi ukrainiečių artilerija lupa puolančius nuo aukštumų. Vis dar nesimato rusų bandymų pabandyti šias aukštumas apeiti ir užimti puolant nuo Krasnohorivka (ne maišyti su šiauriniame flange esančia Krasnohorivka). Tikėtina rusai bando išvystyti taktinę sėkmę trumpiausiu keliu, o jei nepasiseks – bandys ilgesniu keliu per Krasnohorivka.

📌 Zaporizhia krytis. Tęsiasi sunkios kautynės Robotyne pleište, rusai čia intensyviai naudoja aviaciją ir KAB‘us. Taip pat lokalūs susidūrimai prie Staromayorske. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📌 Pietų kryptis. Ukrainiečiai toliau laiko placdarmus kairiajame Dniepro krante, tęsiasi sunkios kautynės.Panašu, rusai iš kontaktinės linijos išveda 205 -ą motorizuotą brigadą. Atsižvelgisnt į tai, kad rusai itin retai rotuoja dalinius, galima įtarti, kad po bandymų išstumti ukrainiečius iš kairiojo Dniepro kranto iš minėtos brigados ne daug kas ir liko.

2.3 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top