Karas Ukrainoje. Šeši šimtai septyniasdešimt šeštoji (gruodžio 31) diena

Locked N’ Loaded

Naujųjų metų proga labai Jūsų nevarginsime ilga savaitine apžvalga. Tad pateikiame svarbiausius gruodžio 24 – 30 d. akcentus. 🫡

📌 Mūšių dinamika.

📍 Ukrainos pajėgos tęsė smūgius agresoriaus gynybos gilumoje. Šių operacijų prioritetu išliko Pietų ir Zaporizhia kryptys. Atskirai pažymėtina itin sėkminga operacija smūgiuojant Feodosya uoste stovėjusiam desantiniam laivui „Novocherkassk“. Sunaikintas ne tik pats laivas ir jame buvęs krovinys (tikėtina, dronai Shahed), bet ir apgadinti šalia stovėję laivai, bei uosto infrastruktūra. Savaitės pabaigoje taip pat intensyviai atakuoti rusijos Bryansk, Kursk ir Belhorod srityse esantys kariniai ir kiti objektai. Visa šių smūgių visuma agresoriui darė ne tik tiesioginę žalą (pvz.: karinis laivas, raketų detalių gamykla), bet ir reputacinę žalą.

📍 Galimai, siekdamas sumažinti prieš tai paminėtą reputacinę žalą, agresorius įvykdė didžiausią smūgį raketomis prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Tai atsispindi okupantų raketų nuostolių dinamikoje lyginant su praėjusia savaite (4 vs 94), kur liūto dalis numuštų raketų buvo gruodžio 29 d.(88 raketos). Agresorius taip pat intensyvino smūgius dronais, kas lėmė išaugusias rusų netektis ir šioje grafoje (126 vs 187). Beje, rusų dronų nuostoliai šią savaitę buvo didžiausi per visą mėnesį.

📍 Aptarkime agresoriaus nuostolių dinamiką kituose parametruose:

📎 Rusų gyvosios jėgos nuostoliai sumenko, tačiau išliko aukštame lygmenyje (7120 vs 6040). Kas liečia okupantų šarvuotos technikos netektis, tai jos išliko panašiame lygmenyje kaip ir praeitą savaitę (315 vs 301). Tiesa, jei praeitą savaitę šioje grafoje pagrindiniai rusų nuostoliai buvo nulemti gruodžio 17 d. didelio kiekio sunaikintos šarvuotos technikos, tai šią savaitę Ukrainos gynėjų darbas buvo nuoseklesnis. Agresoriaus artilerijos nuostoliai kiek sumenko (186 vs 161), tačiau gerokai išaugo jo netektys oro gynybos sistemų grafoje (2 vs 12). Taip pat, išaugo rusų logistinio nešarvuoto (angl. soft-skinned) arba lengvai šarvuoto transporto netektys (256 vs 270). Visa tai indikuoja, kad Ukrainos pajėgos išlaikė pajėgumą efektyviai atakuoti rusų užnugarį.

📎 Sėkmingos Ukrainos pajėgų oro gynybos vienetų operacijos įviliojant rusų orlaivius į tam tikras pasalas lėmė, kad agresoriaus aviacijos nuostoliai išliko dideli (3 vs 2).

📎 Žvelgiant į mėnesio dinamiką galima teigti, jog trečioji gruodžio savaitė tapo lūžiniu momentu, kuomet agresoriaus nuostoliai daugumoje kategorijų ėmė augti. Galimai, tą nulėmė efektyvesnis ukrainiečių pajėgų aprūpinimas ir savalaikės rotacijos bei pakeista oro gynybos vienetų taktika.

📌 Vertinimas.

📍 Dideli agresoriaus nuostoliai kontaktinėje linijoje ir užnugaryje įgalino Ukrainos pajėgas tęsti Avdiivka gynybą, stabilizuoti padėtį prie Novomykhailivka, kontratakuoti šiauriniame Svatove flange bei išlaikyti placdarmus kairiajame Dniepro upės krante.

📍 Nepaisant to, rusai sugebėjo vystyti taktinę sėkmę Bakhmut sektoriuje, išlaikyti lokalius taktinius laimėjimus Kremina sektoriuje (prie Terny), atnaujinti puolimo operacijas Lysychansk sektoriuje bei išlaikyti mūšių intensyvumą Orihiv sektoriuje. Nors dėl sėkmingų ukrainiečių oro gynybos veiksmų okupantų aviacijos aktyvumas Pietų kryptyje sumenko, tačiau rusų smūgių KAB‘ais intensyvumas augo Orihiv sektoriuje. Tai rodo gana plačias agresoriaus galimybes telkti rezervus (gyvoji jėga, kovinė technika, artilerija, šaudmenys, degalai) ir permetinėti juos į prioritetinius operacijų rajonus.

📍 Pagrindine strategine Ukrainos problema išlieka neapibrėžtumas dėl savalaikės ir pilnavertės Vakarų karinės pagalbos.

📍 Taip pat neramu ir Ukrainos vidaus politikos fronte. Šią savaitę vykusios diskusijos dėl mobilizacijos rodo, kad priimant sprendimus karinis patarimas nebūtinai gali būti lemiamas. Ukrainoje yra politinis ir dalies visuomenės spaudimas aiškiai apibrėžti karių demobilizacijos laiko rėmus, neatsižvelgiant į situaciją fronte. Tai kelia rizika, jog agresorius tai išnaudos intensyvindamas operacijas tada, kai ateis formalus demobilizacijos terminas ir dalis karių bus išleisti į atsargą, o dalis dar nebus pasiekę reikiamo pasiruošimo lygio, kad galėtu būti organizuotai siunčiami į kovą.

Tokios tos naujienos ir statistika iš Ukrainos fronto. Savo ruožtu, nuo LNL komandos norime pasveikinti visus su artėjančiais Naujaisiais 2024 metais! 🥳 Tikėkime Ukrainos pergale, remkime juos kiek tik galime, nes kito varianto tiesiog nėra, o vilties tikrai yra, reikia tik vienybės, ryžto ir sprendimų. Все буде Україна! 💪

2.5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top