Karas Ukrainoje. Šeši šimtai šešiasdešimt penktoji (gruodžio 20) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Luhansko kryptis.

📍Svatove. Didelių pasikeitimų kontaktinėje linijoje nėra. Agresoriaus puolimo tempas nukritęs. Tikėtina, tai labiau susiję su rusų pajėgų pergrupavimu, o ne pasikeitusiais okupantų planais dėl Kupjansk.

📍 Kremina. Rusai čia taip pat persigrupuoja šiauriniame flange ir suaktyvino savo veiksmus pietiniame flange. Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Rusai toliau bando stumtis į priekį link Chasiv Yar (šiaurinis flangas) bei siekia išplėsti savo pleištą kalvose prie Klishiivka (pietinis flangas). Ukrainos pajėgos apsigynė, tačiau ukrainiečių problemos dėl mobilių rezervų ir artilerijos šaudmenų greitai neišsispręs, tad laukia labai sunkios kautynės.

📍 Avdiivka – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Kontaktinėje linijoje tęsiasi susidūrimai, Ukrainos vienetai neleidžia rusams pasistūmėti iš Stepove į vakarus ir šiaurės vakarus. Reikia suprasti, kad šis kaimas yra visiškai ištrintas nuo žemės paviršiaus. Rusai randa landas ir ten bando įsitvirtinti, ukrainiečiai juos medžioja. Štai taip atrodo rutina: https://t.me/ButusovPlus/6923.

📎 Rytinis flangas. Tęsiasi susidūrimai, Ukrainos gynėjams pavyksta išlaikyti pozicijas.

📎 Pervomaiske ruožas. Be pakitimų.

📎 Mariinka – Vuhledar. Problemų daugėja. Rusai toliau stumiasi Novomykhailivka prieigose, gyvenvietė iš šiaurės, rytų ir pietų yra blokuota agresoriaus pajėgų. Tiesa ukrainiečiai vis dar kontroliuoja šiauriniame flange esančias aukštumas. Tačiau, atstumas tarp rusų „žnyplių“ iš šiaurės ir pietų tik 5 km. Tokiu būdu okupantai kryžmine ugnimi gali apšaudyti ukrainiečių pozicijas ne tik su artilerija, bet ir su šarvuotos technikos, minosvaidžių, PTRK ugnimi. Galimai, artimiausiu metu rusai bandys išnaudoti šią sėkmę, tad galime sulaukti agresoriaus vienetų bandymų testuoti ir/ar užimti Ukrainos gynėjų pozicijas Vuhledar ir/ar Pobeda apylinkėse.

📌 Zaporizhia krytis.

Rusai intensyvina pastangas nupjauti Robotyne pleištą. Ukrainiečių lokalių atakų vis mažėja, jie pereina į gynybą.

📌 Pietų kryptis.

📍 Ukrainos pajėgos išlaiko placdarmus kairiajame Dniepro upės krante. Rusai vykdo atakas ir su tankų parama, tačiau ukrainiečių jūrų pėstininkai juos pasitiko karštai (https://twitter.com/NOELreports/status/1737448046001070572). No mans land banguoja tai vienai, tai kitai pusei naudinga linkme. Tačiau laikas eina, jis nėra ukrainiečių sąjungininkas. Ukrainos gynėjai prie Krynki ir kituose nedideliuose placdarmuose nesijaučia komfortiškai. Rusų spaudimas yra šabloniškas ir prastai organizuotas, tačiau jis didėja. Reikia suprasti, kad artilerija yra vienas iš trijų banginių, šalia dronų ir elektroninės kovos priemonių, leidžiančių Ukrainos pajėgų jūrų pėstininkams kairiajame Dniepro krante išlaikyti placdarmus. Bendro artilerijos šaudmenų trūkumo Ukrainos pajėgose yra. Taip pat parama dronais vis dar organizuojama daugiau savanoriškais pagrindais, o ne valstybiniu užsakymu. Ši situacija verčia kelti klausimus: ar 1) kairysis Dniepro krantas yra tarp ukrainiečių operacijų prioritetų ir 2) ką jie nori pasiekti (tik kaustyti ženklią rusų pajėgų dalį ar sieks plėsti placdarmą, su tikslu sudaryti sąlygas plataus masto puolimo operacijai Pietų kryptyje).

📍 Tuo tarpu agresoriaus aviacija ir artilerija smūgiuoja Cherson. Neatmestina, kad taip rusai bando užkirsti kelią galimoms Ukrainos vienetų operacijoms link Hola Prystan. Jau ne kartą rusų karo propagandistai akcentavo, kad čia ukrainiečiai gali užimti dar vieną placdarmą. Šalia esančiose salose fiksuojamas ukrainiečių žvalgybos ir SOP grupių aktyvumas.

1.9 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top