Karas Ukrainoje. Šeši šimtai šešiasdešimt septintoji (gruodžio 22) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Rusų atakų intensyvumas šiauriniame flange išlieka aukštas, tačiau tai ir toliau neleidžia rusams pasistūmėti. Neatmestina, kad agresorius artimiausiu metu į mūšį įves papildomus rezervus, jų jis turi.

📍Kremina. Nepatvirtintais duomenimis rusai suintensyvino spaudimą prie Terny, jiems pavyko pasistūmėti. Ši infotmacija iš ukrainietiškų šaltinių, rusiški pergalėmis nesidžiaugia. Gali būti, kad mūšis nebaigtas.

📍Lysychansk. Rusai rengia lokalias atakas prie Spirne. Kautynės sunkios, ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Iliustracija čia: https://t.me/DeepStateUA/18401

📌Donecko kryptis. Ukrainos pajėgos smogė degalų saugyklai Ilovaisk. Už daugiau nei 50 km nuo kontaktinės linijos esanti gyvenvietė yra visai Donetsk krypčiai svarbus pajėgų, šaudmenų ir degalų paskirstymo taškas. Smūgio sėkmę pripažįsta ir rusai https://t.me/milinfolive/113053?single .

📍Bakhmut. Padėtis sistemingai blogėja.

📎Šiaurinis flangas. Agresorius įžengė į Bohdanivka, įsitvirtina dalyje visai šiaurinio flango gynybai kritiškai svarbios aukštumos. Taip pat rusai pasistūmėjo Khromove.

📎Pietiniame flange pakitimų nėra, tačiau blogėjanti padėtis šiauriniame flange komplikuoja ir taip nelengvą Klishiivka-Andriivka gynėjų dalią.

📍Avdiivka – Vuhledar. Nors rusai aplink Avdiivka spudžia labai įnirtingai, tačiau ukrainiečiai jau kurį laiką neleidžia rusams nieko nuveikti. Padėtį pagerina pagaliau įvykusios Ukrainos pajėgų rotacijos ir atvykęs ilgai lauktas aprūpinimas (šaudmenys, degalai, maistas etc.). Padėtis sektoriuje bloga, tačiau yra priežasčių ieškoti optimizmo. Tiesa, didelės ukrainiečių problemos Mariinka- Vuhledar ruože gražina į realybę. Rusai vėl sugebėjo šiek tiek pasistūmėti į vakarus nuo Mariinka (link Hrorhiivka). Taip pat nesitaiso padėtis Novomykhailivka. Čia rusai bando išvystyti taktinę sėkmę.

📌Zaporizhia kryptis. Tęsiasi abipusės atakos Robotyne pleište. Taip pat rusai pabandė atakuoti prie Staromayorske, tačiau ukrainiečių pėstininkai ir artiletistai gana operatyviai užgesino šią ataką. Taip rusai bandė raketomis atakuoti taikinius Kryvyi Rih.

📌Pietų kryptis

📍Po vakarykštės ukrainiečių sėkmės numušant tris rusų Su34, agresoriaus aviacija labai atsargi. Tik vienas agresoriaus „paukštukas” iš labai pagarbaus atstumo numetė KAB’us ir skubiai dingo iš akiračio.

📍Savo ruožtu ukrainiečiai atakavo taikinius Krymo bottleneck’e (Armyansk).

📍Ukrainiečių placdarmuose tęsiasi susidūrimai. No man land banguoja, Ukrainos pajėgos neužleidžia nei teritorijos, nei iniciatyvos.

2.1 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top