Karas Ukrainoje. Šeši šimtai šešiasdešimt šeštoji (gruodžio 21) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Vakar Ukrainos prezidentas V.Zelenskyi paskelbė, jog bus pagaminta ir kariuomenei perduotas milijonas dronų. Belieka viltis, kad šie planai netruks bus įgyvendinti ir situacija šiame kritiškai svarbiame komponente išsilygins. O gal ukrainiečiai vėl susigrąžins persvarą? 🤨

Pagyvensim, pamatysim 😊

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Rusai atnaujino intensyvų puolimą Lyman Pershyi – Synkivka ruože. Nepaisant spaudimo, nieko rimto nuveikti nepavyksta. Jie pasistūmėjo no man land, tačiau ukrainiečiai juos dusina artilerija ir kontratakomis.

📍Kremina. Agresorius suintensyvino veiksmus pietiniame flange, pozicijos miške eina iš rankų į rankas.

📍Lysychansk. Taip pat atsinaujino agresoriaus puolimo operacijos prie Bilohorivka ir Spirne. Karščiausia pastarajame ruože. Čia taip pat pozicijos eina iš rankų į rankas.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut. Rusai tęsia puolimo operacijas ir išlaiko iniciatyvą savo rankose. Šiauriniame flange bando pasistūmėti Bohdanivka – Ivanivkse ruože, tačiau įsitvirtinę aukštumose ukrainiečiai apsigynė. Pietiniame flange sunkios ir permainingos kautynės kalvose prie Klishiivka. Agresorius skleidė dezinformaciją, kad jiems pavyko užimti kalvas ir įsitvirtinti, tačiau ukrainiečiai ne tik išlaiko dalies aukštumų kontrolę, bet ir kontratakuoja.

📍Avdiivka – Vuhledar:

📎Šiaurinis flangas. Rusams nesisekant pasistūmėti į vakarus nuo Stepove, jie neturi kitos išeities kaip bandyti stumtis į šiaurės vakarus palei geležinkelį link Novobakhmutivka. Jiems pavyko nežymiai pajudėti šia kryptimi, tačiau taktinės naudos rusams iš to mažai – teritorijos reikia kontroliuoti daugiau, jų pozicijos ukrainiečiams kaip ant delno.

📎Rytinis flangas. Ukrainos pajėgos toliau laiko agresoriaus vienetus pramoniniame rajone, tęsiasi sunkūs mūšiai.

📎Pervomaiske ruožas. Be pakitimų.

📎Mariinka – Vuhledar. Ukrainiečiai surengė kontrataką, jiems pavyko atsiimti keletą pozicijų ir išlyginti kontaktinę liniją sau naudinga linkme. Tačiau kol kas tai tik taktinio lygmens laimėjimas, kuris esmingai situacijos nepakeitė. Rusai ir toliau išlaiko inciatyvą ir tęsia savo puolimo operaciją.

📌Zaporizhia krytis

📍Ukrainos pajėgos smogė agresoriaus kariniams taikiniams Tokmak ir Mariupol. Į orą kilo rusų šaudmenų sandėliai.

📍Kontaktinėje linijoje toliau karšta Robotyne pleište. Tęsiasi abipusės atakos prie Novoprokopivka bei Verbove, pozicijos eina iš rankų į rankas.

📌Pietų kryptis

📍Agresoriaus gynybos gilumoje neramu. Sprogimai Krasnodar, „garsūs pokštelėjimai“ prie Kerch tilto, susiekimas juo uždarytas. Dirba ukrainiečių dronai.

📍Kairiajame krante didelių pakitimų nėra – tęsiasi kovinė rutina.

2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top