Karas Ukrainoje. Šeši šimtai trisdešimt septintoji (lapkričio 22) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Kontaktinėje linijoje mūšių intensyvumas kritęs dėl oro sąlygų. Tai nereiškia, kad visur purvo iki kaklo. Tačiau daugėja tuožų, kur per patižusią dirvą sunku vykdyti plataus masto mechanizuotų vienetų operacijas. Dažniausia tankai naudojami kaip artilerija. Taip pat šarvuota technika esant galimybėms išvažiuoja ugnimi paremti pėstininkų. Vėjas, sniegas, lietus įtakoja dronų veikimo galimybes, dėl ko mažėja artilerijos intensyvumas ir taiklumas. Tokiais atvejais didėja žvalgų/ugnies koreguotojų ant žemės vaidmuo. Neretai artileristai šaudo į numanomus taikinius trikdomąją ugnimi (kelių sankirtos, iš anksčiau žinomos oponento pozicijos ir pan.). Mažiausiai toks oras trukdo pėstininkams. Apkasuose sėdi purve, o kai kur ir vandenyje, bet ginasi savo pozicijose. Tai pat abi pusės vykdo puolimo operacijas. Rusai per savo lavonus ir purvą pirmyn varo Shorm Z kalinius, jiems iš paskos slenka reguliarai. Ukrainiečiai vykdo lokalias atakas, žvalgybą mūšiu.

📌Luhansko kryptis. Padėtis įtemptai stabili. Rusai toliau bando judėti link kelio Kupjansk – Krokhmalne, tačiau dėl aukščiau įvardintų priežasčių operacijų tempas nukritęs. Ukrainiečiai sugebėjo pasinaudoti štiliumi ir Kremina pietiniame flange kiek pasigerino savo taktinę situacija. Tiesa, ši sėkmė esmingai situacijos nekeičia.

📌Donecko kryptis.

📍Bakhmut. Abiejų pusių pastangos ir toliau nukreiptos į pietinį flangą.

📍Rusai kiek pasistūmėjo no man land prie Andriivka, tačiau ukrainiečiai išlaiko savo pozicijas. Rusai bandys įsitvirtinti miškeliuose, tačiau Ukrainos pajėgos kontroliuoja aukštumas gyvenvietėje ir jos prieigose.

📍Tuo pačiu rusai toliau bando atmušti ukrainiečių norą judėti Mayorske ruože. Jie vėl atakavo Pivdene (į pietus nuo Shumy) ir taip pabandė susigrąžinti prarastas pozicijas. Ukrainiečiai nenusileidžia ir taip pat atakuoja. Didžiausi mūšiai dėl dviejų terikonų. Atrodo, kad čia geriau sekasi ukrainiečiams.

📍Avdiivka – Mariinka:

📎Šiaurinis flangas. Rusų bandymai pasigerinti savo flangų saugumą vėl nesėkmingi. Jų atakos Keramik link toliau stringa – ukrainiečių artileristai smūgiuoja į gerai prišaudytas vietas.

📎Rytinis flangas. Tęsiasi rusų bandymai išplėsti pralaužą ukrainiečių gynyboje. Kadangi tai pramoninis rajonas ir jame technika purve stringa mažiau, neatmestina, kad čia agresorius bandys koncentruoti pajėgas ir tikėsis 1) išvystyti sėkmę ir 2) atitraukti bent dalį ukrainiečių vienetų nuo šiaurinio flango ir Pervomaiske ruožo.

📎Pervomaiske ir Mariinka ruožuose be pakitimų. Tęsiasi sunkūs mūšiai.

📍Vuhledar. Rusai pabandė išvystyti prieš keletą dienų pasiektą taktinę sėkmę prie Novomykhailivka, tačiau šį kartą korta nepaėjo – ukrainiečiai apsigynė.

📌Zaporizhia kryptis

📍Orihiv. Ukrainiečių pėstininkai „užima“ rusus, ginančius Robotyne pleišto flangus. Nrpatvirtintais duomenimis agresorius buvo priverstas atsitraukti prie Novoprokopivka.

📍Velyka Novosylka. Rusai toliau baksnoja į Staromayorske vakarinį flangą, tačiau apčiuopiamų rezultatų pasiekti nepavyksta.

📍Pietų kryptis. Nepaisant to, kad s.shoigu pareiškė, kad kairiajame Dniepro krante viskas kontroliuojama ir jie visus nugalėjo, tačiau realybė yra kita. Ukrainos jūrų pėstininkai dantimis įsikabinę į savo žemę ir mažais žingsneliais bando stumti rusus. SITREP pradžioje paminėtos oro sąlygos kairiajme Dniepro krante yra ženkliai sudėtingesnės. Žemesniame didelės upės krante ir taip visada buvo labai drėgna ir pelkėta. O rusams susprogdinus Nova Kahovka užtvanką padėtis tapo dar sudėtingesnė. Tad kai kurie ukrainiečiai bravūriškai sako, jog rusai čia nesugebės išsilaikyti, nes čia negalima net elementarių apkasų išsikasti, galima pasakyti, jog šia prasme ukrainiečių padėtis ne geresnė. Rusai bent turi kur atsitraukti ir ieškoti aukštesnių/sausesnių vietų. Už ukrainiečių nugarų tik Dniepras. Tad vėlgi – neužsihaipinkime išgirdę kalbas neva „jie neturi kitos išeities tik strimgalviais bėgti į rytus”. Buvo, yra ir bus sunku.

2.3 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top