Karas Ukrainoje. Šeši šimtai trisdešimtoji (lapkričio 15) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Rusai atnaujino puolimo operacijų intensyvumą, jiems pavyko pasistūmėti no mans land. Taip pat tęsiasi okupantų puolimo operacijos pietiniame flange (Nadya), tačiau čia Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Kremina. Susidūrimai vyksta pietiniame flange bei prie Torske, tačiau jie vis dar yra lokalaus pobūdžio.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Rusai toliau spaudžia Ukrainos vienetus šiauriniame flange. Kaip vakar prognozavome, jie bando išvystyti taktinę sėkmę ir užimti aukštumas prie Bohdanivka. Ukrainiečiai apsigynė. Pietiniame flange taip pat neliūdna – okupantai bando nustumti Ukrainos gynėjus nuo kalvų prie Klishiivka. Tikėtina, jei VEV su aukštumų perėmimu šiauriniame flange nepavyks, rusų bandymai pasistūmėti pietiniame flange turės mažai potencialo.

📍 Avdiivka – Mariinka.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius tęsia operacijas trimis ašimis: 1) pagrindinė puolimo ašis į vakarus link Berdychi – Stepove, 2) remianti ašis į šiaurę link Keramik, 3) ir dar viena remianti puolimo ašis į pietus link cheminių produktų gamyklos. Rusai skelbia, jog jiems pavyko užeiti į Stepove, tačiau nei ukrainietiški, nei nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina. Rusams vis pavyksta kirsti geležinkelį, bet juos taip nupoliruoja Ukrainos pajėgų artilerija, dronai ir mech. vienetai, kad jau net nejauku darosi žiūrėti (vaizdelis mūsų telegram kanale). 🫣

📎 Pervomaiske ruožas. Čia rusai puola į visas puses. Jų pagrindinės pastangos koncentruojamos link Tonenke – Severne neduoda vaisių, tad okupantai ieško silpnų vietų Ukrainos pajėgų gynyboje ir kitur.

📎 Mariinka – Pobeda ruožas. Rusams ir toliau nesiseka nei pajudėti į priekį, nei savo veiksmais priversti Ukrainos pusę atitraukti bent dalį vienetų iš Avdiivka.

📍 Vuhledar. Okupantai surengė keletą atakų prie Novomykhailivka, tačiau ir toliau jie atsimuša į Ukrainos pajėgų gynybinę sieną.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Rusai kiek suaktyvėjo. Bando kontratakuoti, ukrainiečiai nenusileidžia. Taip pat fiksuojamas agresoriaus aktyvumas prie Pyatihatki.

📍 Velyka Novosylka. Rusai atnaujino atakas vakariniame flange, tačiau pasistūmėti jiems vis nepavyksta. Taip pat okupantai pripažįsta, kad jų puolimo operacijos rytiniame flange buvo nesėkmingos, o atakavę 37-osios brigados vienetai buvo sunaikinti arba išblaškyti. Tačiau tai nereiškia, kad agresorius nustos bandyti.

📌 Pietų kryptis.

Agresorius suintensyvino bandymus išmušti Ukrainos gynėjus iš Krynki ir kitų placdarmų, tačiau Ukrainos pajėgos laikosi. Maža to, ukrainiečiai ir toliau bando pasistūmėti link kelio Oleshky – Obrivka. Tai reikalinga ne tik tam, kad perkirsti agresoriaus logistinę arteriją (beje, rusai ja jau naudojasi gana ribotai, nes šis kelias – nuolatinis Ukrainos artilerijos taikinys). Pasiekus minėtą kelią, ukrainiečių užnugaryje iki upės susidarytų 7 kilometrų gynybos giluma, kurioje yra nedidelių gyvenviečių. Tai leistų Ukrainos gynėjams ne tik patikimiau įsitvirtinti, nes dabartinė pelkėta vietovė, merkiant lapkričio liūtims, nėra itin patogi vieta gynybai, bet ir drąsiau per Dniepro upę į kairįjį krantą telkti pajėgas bei resursus. 🤔

1.6 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top