Karas Ukrainoje. Šešiasdešimt šeštoji (balandžio 30-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

veiki, vakarykštė diena Donbaso kryptyje buvo viena intensyviausių – ukrainiečiai atmušė 14 orkų atakų, bendroje sumoje sunaikinta viena agresoriaus BTG. Žiūrim, kas įvyko per vakarą/naktį.

Šiaurinis flangas:
– Charkiv. Orkų gynyba čia toliau trupa. Šį kartą išlaisvinta Mamotove. Tai prieš dvi dienas pasiektos ukrainiečių sėkmės Kutuzivka rezultatas. Mamotove – tai kairysis (šiaurinis) Kutuzivkos flangas, tad ukrainiečiai sugeba po sėkmingų operacijų ne tik įsitvirtinti esamose pozicijose, bet ir apsisaugoti flangus. Tikėkimės, kad tai išmoktų pamokų iš Kreminna kontratakos pasekmė. Agresorius reaguoja prie Charkiv permesdamas oro gynybos priemones (bijo didesnio ukrainiečių puolimo su aviacijos pagalba).
– Izyum. Tuo tarpu orkai atvirkščiai – ir toliau nesugeba apsisaugoti savo flangų Izyum sektoriuje. Ir toliau nesėkmingai atakuojama Sulyhivka ir Dovhenke, orkų placdarmas į pietus nuo Izyum ir toliau lieka pažeidžiamas. Nepaisant to, orkų pajėgos ir toliau keliauja iš Belgorod į Izyum. Tai rodo, kad Volchiansk- Kupiansk – Izyum kelias orkams vis dar sąlyginai saugus. Klausimas – ar ilgai.
– Lyman. Agresorius atakuoja nuo Zarichne Lyman link, tuo pačiu aktyvina savo veiksmus Yampil link. Panašu, kad miestelis užimtas arba blokuotas ir apeitas, priešakiniai orkų vienetai pasirodė prie Ozerne. Šis kaimelis yra prie pat Donec upės, čia yra tiltas, tad tikėtina orkai bandys juo pasinaudoti. Tiesa, sunku pasakyti, ar šiuo tiltu gali pervažiuoti sunkioji technika (tankai, savaeigė artilerija). Galimai orkai bandys prasiveržti lengvesniais vienetais ir įsitvirtinti kitame krante (pvz. Kryva Luka), o sunkią techniką kels perkėlų pagalba. Tiesa, jei tiltas nesusprogdintas (nors tam ukrainiečiai turėjo marias laiko), gal gynėjai laukia nesulaukia, kol orkai juo važiuos 🙂 Tuo pačiu ukrainiečiai susprogdino geležinkelio tiltą per Donec tarp Lyman ir Rayhorodok, o lygiagrečiai einantis automobilių kelias sveikas.
Gal būt taip ukrainiečiai rengiasi trikdyti galimo orkų puolimo Slaviansk link tiekimą, tuo pačiu pasilieka sau galimybę judėti automobilių keliu. Svarbu pasakyti, kad tai bene vienintelis kelias iš Lyman iki Slaviansk ir jei orkams pavyktų jį sunaikinti ar blokuoti, ukrainiečių pajėgos Lyman būtų atkirstos. Tokiu atveju svarbi ne tik pačio Lyman, bet ir flangų (į pietus esančio Dibrova ir į šiaurės vakarus esančio Drobysheve) gynyba, orkų pastangų įsitvirtinti kitoje Donec upės pusėje (Kryva Luka) užkirtimas.
– Severodonetsk. Toliau vyksta intensyvūs mūšiai Rubizhne ir Popasna, be didelių pakitimų.

Pietinis flangas:
– Orkai ir toliau nesėkmingai puola Mariinka – Kurakhiv link. Šį kartą intensyvesnis puolimas iš pietų. Panašu, kad agresoriaus puolimas visoje Huliajpole – Mariinka gerokai įstrigęs.
– Mariupolyje agresorius ir toliau „vykdo“ Putkos įsakymą nešturmuoti AzovStal – ant objekto krenta aviacinės bombos, artileriniai sviediniai, orkai nuolat bando įsiveržti į objekto teritoriją

Ukrainiečiai ginasi.
Jums leidus kitas informacijos atnaujinimas bus sekmadienio vakare.

Ukrainiečiai siunčia linkėjimus:

***

Egidijus Papečkys

Šešiasdešimt penkta diena (balandžio 29, penktadienis)

Donbase ukrainiečių padėtis ir toliau nelengva. Rusijos pajėgos vis dar spaudžia, vietomis vis pasislinkdami pirmyn. Ukrainos pajėgos atkakliai ginasi, vietomis tradiciškai kontratakuoja. Matosi, kad rusai čia turi ugnies persvarą, ir kad ukrainiečiai taip pat patiria gana skaudžius nuostolius.

„Didysis puolimas“ taip ir neįvyko, apkasų mūšiai vis labiau pradeda priminti pirmąjį pasaulinį karą.

X
Jeigu tai tiesa, kad Lenkija perdavė Ukrainai 200 tankų T-72, tai netrukus šie tankai bus labai svarus faktorius mūšių laukuose, kartu su iš Vakarų gauta artilerija, dronais ir oro gynybos priemonėmis. Rusai sakosi pastebėję iš Slovakijos gautą S-300 divizioną prie Mykolajivo.

X
Šiaip padėtis iš esmės nepasikeitė, toliau vyksta mėginimas išsekinti priešą. Rusija nuosekliai vykdo Chersono „rusifikavimą“, t.y. ruošia dirvą čia surengti „referendumo“ dėl „nepriklausomybės“ imitavimą. Tuščias darbas, ukrainiečiai padarys viską, kad jį atsiimtų.

Slava Ukraini!

P.S. visoje Rusijoje vyksta pasiruošimas gegužės 9 d. paradams. Vaidins „pergalę” Ukrainoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top