Karas Ukrainoje. Šimtas devyniasdešimt aštuntoji (rugsėjo 9 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Svarbių žinių daug.

Pradžiai įdomi, tačiau daug ką apie situaciją fronte pasakanti tendencija. Pagal Ukrainos Generalinio štabo duomenis prasidėjus kontrpuolimui prie Balaklya, ženkliai išaugo agresoriaus nuostoliai. Tačiau įdomus momentas –gyvosios jėgos nuostoliai išaugo 1,64 karto (praeitos savaitės vidurkis 392 vs pastarųjų dviejų dienų – 645). Tuo tarpu šarvuotos technikos nuostoliai iš esmės lieka tame pat lygmenyje (praeitos savaitės vidurkis 40 vs per pastarąsias dvi dienas – 40). Tai sako apie tai, kad 1) nemaža dalis agresoriaus technikos dalis jau yra sudaužyta iki tol, t.y. manevriniuose vienetuose jos likę mažiau, tad ir sunaikinama mažiau, 2) veržlus ukrainiečių puolimas manevrinius agresoriaus vienetus užklumpa nepasiruošusius ir mūšio metu jie būna atskirti nuo šarvuotos technikos, 3) orkai bėga, palikdami kovinę techniką ir būna sunaikinti. Detaliau apie savaitės dinamiką – savaitinėje apžvalgoje. O dabar žiūrim, kas dedasi fronte.

1. Šiaurinis Donbaso flangas
• Charkiv. Ukrainiečiai atmušinėja intensyvesnes orkų atakas šiaurės vakariniame (Udy) ir šiaurės rytiniame (Ploske). Suintensyvėjimas kontaktinėje linijoje agresoriui neatnešė nei taktinių, nei operacinių rezultatų, t.y. ukrainiečiai laiko pozicijas, vietomis kontratakuoja (ypač šiaurės rytiniame ruože) bei į šiaurę nepermetinėja pajėgų nuo Charkiv pietrytinio (Chuhuiv) ir Izyum šiaurės vakarinio (Balaklya) ruožų.

• Izyum. Akcija „Darom“ Rock‘N‘Roll ritmu tęsiasi:
a) Balaklya galutinai užimta. Dar yra židinių kuriuos reikia išvalyti, tačiau iš esmės čia mūšis baigėsi triuškinančia ukrainiečių pergale. Kas ypač svarbu – operacijos metu pavyko apsaugoti miestą nuo didelių sugriovimų, kas labai prisideda prie tų iki ašarų šiltų gyventojų emocijų pasitinkant išlaisvintojus.

b) Ukrainiečiai įsitvirtina Volokhiv Yar ir vysto sėkmę Shevchenkove (gyvenvietė išlaisvinta). Žiūrim kaip vystosi mūsų vakar prognozuoti scenarijai:
1) Kol kas nematome itin aktyvių ukrainiečių veiksmų nuo Korobochkine – Lebiazhne link Chkalovkse, tačiau prognozė pildosi ir be to. Panašu, kad Chkalovkse išlaisvinta. Dėka sėkmės prie Shevchenkove orkų grupuotė Chkalovkse apylinkėse jau dabar yra blokuota iš trijų pusių. Jiems lieka koridorius į rytus, tačiau jame kelių mažai, o šį koridorių ties jo pagrindu kerta Velykyi Burliuk upė. Norint atsitraukti ar aprūpinti pajėgas, orkams tektų kirsti upę, per kurią šiame ruože nėra tiltų. Ši kliūtis be vargo dengiama ukrainiečių artilerijos. Ši situacija – didžiulė grėsmė visam orkų Charkiv sektoriui, kadangi nedidelė Velykyi Burliuk upė yra dalis užtvenktos Donec upės. Ši vingiuoja į šiaurę, ir yra tapusi gana saugia užuovėja rytiniame jos krante esančios orkų pajėgoms iki pat sienos (dengia Vovchiansk – Pokylotne – Velyi Burliuk – Kupiansk kelią). Taigi, ukrainiečiams ne tik pavyko atkirsti ir tikėtina sunaikinti orkų grupuotę Chkalovkse, bet ir yra proga smagiai papuotauti smogiant Charkiv sektoriaus grupuotei į pietinį flangą ir užnugarį.

2) Kaip ir prognozavome, nuo Shevchenkove, ukrainiečiai pasuko į rytus keliu Shevchenkove – Kupjansk link stambiausio komunikacinio mazgo – Kupjansk. Puolimas labai veržlus, jo išdavoje vakar vakare ukrainiečiai pasiekė Hrushivka, o kelio atkarpa iki šios gyvenvietės išvalyta. Iki Kupjansk lieka 4 – 5 km, mieste apgadintas tiltas per Oskil upę (t.y. apsunkintos galimybės orkams siųsti pastiprinimą ir logistiką) Tikėtina, kad pirminis ukrainiečių tikslas – blokuoti miestą ir kelius į Izyum iš pietų. Todėl Hrushivka čia pasirinkta neatsitiktinai. Nuo jos veda kelias link Osibovo (perkertamas kelias į Izyum ir Lyman), kur galima persikelti į kitą Oskil upės pusę (yra tiltas, upės plotis bene mažiausias). Kitoje upės pusėje netoli strateginis Kupjansk geležinkelio mazgas ir kelias į Severodonetsk. Neskubėkite džiaugtis – tai dar ne viskas 🙂

c) Nuo Volokhiv Yar į šiaurę link Shevchenkove pasuko tik dalis ukrainiečių pajėgų. Likusi pasuko į rytus, užėmė Bezmiatezhne ir (sąveikoje su nuo Shevchenkove link Hrushivka puolusiomis ukrainiečių pajėgomis) į pietus nuo Shevchenkove- Kupjansk kelio ėmė mušti 5 – 7 km koridorių į rytus, upės Oskil link. Nepatvirtintais duomenimis, šiandien toks koridorius buvo prakirstas, ir ukrainiečiai pasiekė upę. Tokiu atveju dešiniajame Oskil krante esantis kelias į Izyum ir Lyman jau turėtų būti perkirstas, o kairiajame krante tomis pat kryptimis einantis kitas kelias kontroliuojamas ugnimi. Ne atsitiktinumas, kad ukrainiečiai upę pasiekė būtent prie Senkove, kur šie du keliai susijungia. Maža to, fiksuojamas ukrainiečių judėjimas į pietus kito tilto prie Hortkovatka link. Mūšiai tęsiasi.

d) Trikampyje Savyntsi – Vyshneva – Vesele mūšiai tęsiasi.

e) Ukrainiečių aktyvumas pietiniame Izyum ruože (Mala Komyshuvakha – Brazhkivka – Sulihivka) ir Lyman pietryčiuose tęsiasi. Aktyvesnė ukrainiečių grupuotė prie Izyum pietuose, kadangi čia veikia mechanizuoti pėstininkai. Lyman veikia lengvieji pėstininkai, spec.pajėgos., tačiau ir čia agresorius nesijaučia ramiai – jau jų soc.tinkluose kalbama apie prasidėjusią Lyman gynybą.

Vertinant bendrai – agresoriaus Izyum grupuotės suskaldymas į atskirus ruožus ir logistikos atkirtimas yra vis labiau tikėtinas. Sakyti, kad neišvengiamas dar anksti, nes fiksuojamas rusų rezervų pasirodymas Belhorod ir Sviatove, dalis jų jau pasirodė kontaktinėje linijoje (didžiausia problema tikrai ne Mi26 sraigtasparniais gabenami pėstininkai, o geležinkeliu ir keliais atjudantys sunkūs vienetai). Kova tęsiasi, fingers crossed.

• Syversk. Orkų atakos dar labiau sumenko. Neatmestina, kad po ukrainiečių sėkmės Kupjansk prieigose ir į pietryčius nuo Lyman, rusai Syversk sektoriuje pradeda galvoti apie gynybą.

• Bakhmut. Agresorius aktyvus įprastuose ruožuose. Tiesa, šį kartą intensyviau puolė Mayorske (į šiaurę nuo Horlivka), tačiau ir čia sėkmės nepasiekė.

2. Centras. Rusai toliau bando pulti Pervomaiske link, tačiau vis dažniau atakuoja nuo dalinai užimtų Pisky ir Donecko oro uosto į šiaurę Optyne ir Vodyane link. Labai tikėtina, kad jie taip bando apeiti Avdiivka iš vakarų ir atkirsti tiekimą. Atakos frontalinės, ukrainiečių pozicijos geros, tad mažai tikėtina, kad kas nors iš to orkams išeis. Maža to, ukrainiečiai pradėjo lokalias kontratakas.

3. Zaporyzhia. Be pakitimų.

4. Pietūs.
• Cherson. Vakarykštis judesiukas ruože tęsiasi. Atrodo, kad nuo Shmidtove ukrainiečiai kol niekur nejuda (tikėtina persigrupuoja ir vykdo žvalgybą). Tačiau intensyvios atakos nuo Myrne – Blohodatne, t.y. į pietvakarius nuo Shmidtove. Mūšis tęsiasi.

• Snihurivka sektoriuje pakitimų nėra.

• Andriivka. Agresorius surengė aršią ataką Bezimenne, t.y. piečiausiame ukrainiečių placdarmo taške. Ukrainiečiai šią ataką atmušė. Ką svarbu pabrėžti, orkai atako net nepasivargino sugalvoti kažko gudresnio nei frontalinė atak (pvz. pabandyti Bezimenne nukirsti smūgiu iš flango). Desperacija akivaizdi. Tuo tarpu ukrainiečiai sunkiai kaudamiesi, kentėdami intensyvius orkų apšaudymus ir toliau tvirtina išsikovotą placdarmą. Šiandien atėjo patvirtinimas to, ką rašėme anksčiau – ukrainiečiai įsitvirtino Blahadativka. Per čia jie keletą dienų keliauja ukrainiečių pastiprinimas, tačiau apylinkėse vis dar buvo orkų pasipriešinimo židinių. Dabar švaru, lokaliomis atakomis placdarmas ir toliau plečiamas.

• Vysokopillya. Informacijos nedaug, ji prieštaringa. Tačiau įdomus faktas – rusų artilerija be kitų taikinių apšaudo ir Novovoskresenske. Ši gyvenvietė – apie 9 km į pietus nuo prieš porą dienų išlaisvintos Novovoznesenske (svarbu nesumaišyti 🙂 ). Anksčiau buvo kalbų ir žemėlapių, kad neva ukrainiečiai jau ir Novovoskresenske. Tačiau šį kartą tai mūsų akims pirmas įrodymas, kad ukrainiečiai veikia šioje vietovėje. Tai jiems sudaro sąlygas smūgiu į vakarus pabandyti atkirsti Archangelske esančią orkų grupuotę. Stebint ukrainiečių judėjimo tendenciją nenorime vėl kelti sau uodegos, kad buvome teisūs, bet panašu, kad ukrainiečių grupuotė Vysokopillya ruože draugiškai mirksi, o jų ginklo broliai Andriivka ruože ruošia sutiktuves.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top