Karas Ukrainoje. Šimtas devyniasdešimt devintoji (rugsėjo 10 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos karas su Rusija baigsis, kai bus išlaisvintos visos Ukrainos teritorijos, teigia Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas. „Jei Rusija liks tokia, kokia yra, tik laiko klausimas, kada ji pradės kitą karą. <…>, todėl mūsų užduotis yra padaryti taip, kad Rusijai net nekiltų noras galvoti, jog ji gali užpulti savo kaimynus, ypač tokiu būdu, kaip ji tai padarė prieš mūsų šalį“. NSGT sekretoriaus teigimu, Ukrainos kariuomenė sustos ten, kur baigsis valstybės interesai.

Visiškai taip. Net jei Rusija pralaimės karą, net jei bus nugalabytas Putinas, to nepakanka, kad mes ir mūsų kaimynai būtume saugūs. Būtina perdurti teroristinių išperų šerdį – sunaikinti specialiąsias ir saugumo tarnybas, kuriose kuriami visi Rusijos nusikalstami – grobikiški planai.

Rusijos atstovai okupuotame Charkivo regione pareiškė, kad civiliai gyventojai evakuojami iš trijų Rusijos kontroliuojamų regiono miestų, kuriems kilo grėsmė dėl Ukrainos puolimo. Pastaruoju metu nusmurgusio ir nusiminusio Solovojovo laidoje nuskambėjo teiginiai, jog rusakalbiai civiliai gyventojai evakuojami iš Iziumo, Kupjansko ir Velikij Burluko miestų.

Kelias namo žinomas: „Ivan idi domoj“. Geriau savom kojom, nei kroviniu “200”.

Kitą savaitę Volodymyras Zelenskis kreipsis į JAV Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos organizuojamą konferenciją, prašydamas daugiau ginklų Ukrainos gynybai.

Ukraina siekia padidinti elektros energijos eksportą į ES, kuri nukentėjo dėl sumažėjusio elektros energijos vartojimo po Rusijos invazijos. Ukraina jau parduoda šiek tiek elektros energijos Vengrijai (be reikalo) ir Slovakijai, taip pat apie 200 megavatų elektros energijos per dieną Lenkijai.

Lenkija greičiausiai pirks elektros energiją iš Ukrainos Chmelnyckio atominės elektrinės, pareiškė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Planuojama, kad ši jungtis, neveikianti nuo 1990-ųjų, bus atidaryta iki metų pabaigos, atlikus būtinus atnaujinimus.
Kartais tikrai neverta išmesti senų, patikimų daiktų.

Rusija remia TATENA raginimą nutraukti apšaudymą netoli Zaporižės, pareiškė Rusijos ambasadorius prie TATENA Michailas Uljanovas.

Įsiveržia ginkluota kiaulė į svetimus namus, nužudo tėvus, išprievartauja vaikus ir kriuksi, kad negalima atsiimti užgrobtų namų, nes gali sprogti dujų įranga. Kiaule, eik namo. Dar geriau – skandinkis kūdroje.

ES finansų ministrai pritarė dar vienai 5 mlrd. dolerių paskolai Ukrainai. Tai dalis viso 9 mlrd. eurų ES paketo, apie kurį buvo paskelbta gegužės mėnesį.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino sąjungininkus aprūpinti ukrainiečių karius žiemos įranga: šiltais drabužiais, palapinėmis, generatoriais, kad Ukrainos kariai galėtų toliau kovoti su Rusijos okupantais.

Putinas pareiškė, kad 2022 m. Rusija eksportuos 30 mln. tonų grūdų, o iki šių metų pabaigos šį kiekį padidins iki 50 mln. tonų. Putinas – vienintelis pasaulyje vagis ir teroristas, kuris viešai ir nebaudžiamas didžiuojasi savo nusikalstama veika.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas pareiškė, kad Ukrainos pajėgos pasiekė tam tikros sėkmės, vykdydamos operacijas Charkive ir Chersone. Vašingtonui smagu matyti, kaip amerikietiški ginklai pliekia rusus nepalikdami jiems jokių vilčių. Vakar Pentagonas, vertindamas Ukrainos sėkmę kare su Rusija, pirmą kartą panaudojo žodį „kontrpuolimas“.

Tamsos karalystėje, kur neprasiskverbia anei krislas teisybės ir realybės iš už anapus, tenai, kvailinamiems milijonams, toliau pilami melo nuodai. Kremliaus agentūros skelbia, jog Vladimiro Putino palankumo reitingas per pastarąją savaitę pakilo 0,8 procentinio punkto iki 80,3 %.
Kremlius pagaliau apsisprendė okupuotų Ukrainos Zaporižės ir Chersono sričių teritorijų prisijungimo referendumus surengti lapkričio 4 – „nacionalinės vienybės” dieną.

Nacionalinė vienybės diena – antroji pagal svarbą šventė Rusijoje po gegužės devintosios. Lapkričio 4-osios diena pradėta iškilmingai švęsti 2005-aisiais, minint išsivadavimą nuo lietuvių ir lenkų įgulos, kuri buvo įsitaisiusi Maskvoje nei daug nei mažai – apie pusantrų metų. Minino ir Požarskio vadovaujami sukilėliai iškrapštė iš Maskvos anuometės ATR kariuomenę, kuriai nesugebėjo padėti į pagalbą skubėjęs Karolis Katkevičius. Tai ilga ir įdomi tema, tačiau būtinai turime pastebėti, kad maskoliai vis dar jaučia nuoskaudą dėl jų miestą užgrobusių “lenkų ir litovcų”, ir siekia revanšo. Tai didelis atsilikimas, kuris murkdo Rusiją viduramžių reminesencijose.

Beje, Kremlius svarstė ir scenarijų, pagal kurį aneksija būtų pirmiausia įvykdyta Chersono ir Zaporižės srityse, tačiau šių planų atsisakyta dėl Ukrainos kariuomenės puolimo.

Tuo tarpu okupuoto Krymo administracijos vadovas Sergejus Aksionovas mano, jog esant dabartinei situacijai nereikia jokių referendumų. Reikia užgrobtas teritorijas tiesiog prijungti ir viskas.

Tai aišku! Kur tik įžirgliojo smirdantis ir kruvinas rusiško kareivio batas – viskas Rusijos!

Iki to laiko, kol Rusijos grobikų žarnos ima pūti ant medžių šakų.

Operacinis lygmuo

Rusijos generalbalvonų štabas mėgina skubos tvarka „remontuoti“ aižėjantį frontą šiaurėje ir šiaurės rytuose. Prie Kupjansko ir Iziumo buvo bandoma gesinti degančias vietas naujai gabenama technika ir rusų mėsa. Orda mėgina stabdyti ukrainiečių puolimą, skraidindama techniką ir karius tiesiai į mūšių zonas, tačiau nieko padaryti nepavyksta, nes sulaikyti suplanuotą, sklandžiai vykstantį puolimą – labai sudėtinga.

Kupjanskas – labai svarbus logistikos mazgas, per kurį buvo aprūpinama visa rusų armijos grupuotė rytų Ukrainoje – išlaisvintas.

Pietuose Mordoro gretas apėmusi klaiki panika. Bėgančius karius vaikosi sraigtasparniai, karininkai juos stabdo, atidengdami ugnį.

Rusijos informacinės agentūros gi apie karą nekalba iš viso. Bendras paveikslas, stebint Rusijos TV, analitikų ir karo apžvalgininkų veidus ir nuotaikas toks, jog visi arba gilioje neviltyje, arba apimti trydą leidžiančios panikos.

Rusijos gynybos ministerija dėl pratrūkusios pykčio bangos uždarė komentarus savo socialiniuose tinkluose.

Teigiama, jog vakar, skubos tvarka Putinas sušaukė Rusijos saugumo tarybos posėdį.

Mes turime duomenų, kad šiandien priešpiet Kremliuje ėmė dėtis labai keisti dalykai. Negalėdami daugiau komentuoti, tik retoriškai klausiame: ar pirmadienis Raudonojoje aikštėje nepatvirtins jos vardo ne tik spalva, bet ir pralietu krauju.

Taktinis lygmuo

Iziumo centras – ukrainiečių rankose, priemiesčiuose verda mūšiai. Rusų kariai ir kolaborantai bėga iš miesto.

Ukrainos Gynybos pajėgų aviacija sunaikino okupantų priešlėktuvinės gynybos sistemas, karinę techniką ir karius Donecko ir Pietų Buho kryptyse.

Smūgiai vykdomi rytuose ir pietuose prieš priešo gyvosios jėgos koncentracijos rajonus, priešlėktuvinės gynybos ir elektroninės kovos objektus.

Ukrainos kariuomenė triuškina priešą, išlaisvinats svarbus Balaklijos miestas, kurį okupantai buvo užėmę šešis mėnesius.

Rusijos kariuomenė naktį paleido 2 sparnuotąsias raketas į Dnipro, vieną raketą numušė priešlėktuvinė gynyba, kita pataikė į pramonės įmonę ir sukėlė gaisrą.

Rusijos armija intensyviai apšaudė Charkivą, sugriautas vaikų menų centras, mokykla, privatūs namai. Sužeista 10 žmonių.

Neįgalūs kariauti keršydami smogia silpniausiems. Nebe ilgai jau.

Aurimo FB paskyra buvo užblokuota 24 valandoms dėl „hate speech“. FB isšiųstas formalus užklausimas: ką jūs palaikote – agresorių, ar Ukrainą, besikaunančią už savo ir, pabrėžiame, jūsų saugumą ir galimybę rytais gerti kavą, užkandant kruasanais, ne driskių kalašnikovų kulkomis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top