Karas Ukrainoje. Šimtas devyniasdešimt septintoji (rugsėjo 8 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

1. Šiaurinis Donbaso flangas

• Charkiv. Agresorius toliau intensyviai apšaudo šiaurinį ruožą bei patį miestą. Lokalūs, tačiau įnirtingi susidūrimai šiaurės vakariniame ir šiauriniame sektoriuje tęsiasi. Agresorius ir toliau bando atitraukti ukrainiečių dėmesį ir pajėgas nuo Balaklya, tačiau ukrainiečiai ginasi.

• Izyum. Ukrainiečių kontrpuolimas tęsiasi. Ukrainos Generalinis štabas oficialiai pripažino kontrpuolimo faktą, ir paskelbė, kad jo metu išlaisvino 20 gyvenviečių ir vietomis kontaktinę liniją pasistūmėjo iki 50 km. Žvelgiant į žemėlapį, tai teoriškai būtų pasiekta Oskil upė, t.y. pavyzdžiui Kupjansk miestas. Mažai tikėtina, kad šiame etape ukrainiečiai pasiekė tokių laimėjimų, todėl neveltui pranešime pabrėžiama, kad pasistūmėta iki 50 km (gali būti ir 49 km, ir 35 km).

Dabar detaliau:
a) Mūšiai aplink Balaklya tęsiasi. Kadangi daugiausia taktinės informacijos galima susirinkti iš orkų šaltinių (ukrainiečiai gana drausmingai laikosi OPSEC), tai vaizdelis gana iškreiptas, pvz. skelbia, kad šaunieji SOBR‘o specnaziorai išsiveržė iš apsupties, o po to skelbia esą didvyriškai besiginantiems SOBR‘o specnaziorams į Balaklya atvyko pastiprinimas (nu tai apsispręskit, vatagalviai). Tačiau patys rusai pripažįsta, kad miestas yra apsuptas (ukrainiečių pajėgomis ir ugnies priemonėmis). Ukrainiečių duomenimis didžioji dalis arba visa Balaklya Ukrainos rankose (virš miesto tarybos pastato iškelta Ukrainos vėliava).

b) Ukrainiečiai išvystė sėkmę nuo Volokhiv Yar ir atakuoja šiaurėn, vyksta intensyvus mūšis dėl Shevchenkove. Tai reiškia du dalykus:

1) orkų grupuotė Chkalovkse gali būti atkirsta iš rytų, ilgai netrukus galime pamatyti ukrainiečių atakas nuo Korobochkine – Lebiazhne (to paties, kurį orkai taip intensyviai bandė minuoti) link Chkalovkse.
2) Blokavus ar užėmus Shevchenkove, labai tikėtina, kad ukrainiečiai pasuks į rytus link stambiausio komunikacinio mazgo – Kupjansk.

Šiame mieste ir apylinkėse esantys kariniai rusų taikiniai nuo vakar apšaudomi intensyvia ugnimi.

c) Kaip ir prognozavome vakar, įsitvirtinę Savyntsi ukrainiečiai turi dvi opcijas – pulti į šiaurę link Vyshneva ir/arba į rytus link Vesele. Pirmu atveju suskaldoma Balaklya ruožo gynyba, antru – atsiranda galimybė ne tik perkirsti orkams gyvybiškai svarbų kelią Kupjansk – Izyum, bet ir blokuoti visą Izyum grupuotę iš šiaurės. Atrodo, kad ukrainiečiai nesismulkina ir jama abu šiuos darbus. Jau fiksuojami manevrinių vienetų susidūrimai tiek prie Vyshneva, tiek prie Vesele.

d) Ukrainiečiai aktyviau ėmė judėti pietiniame Izyum ruože (Mala Komyshuvakha – Brazhkivka – Sulihivka). Orkų Telegram kanaluose pranešama apie suintensyvėjusias lokalias ukrainiečių atakas ir didelę koncentraciją jų manevrinių vienetų, pasiruošusių pereiti į galingesnį puolimą.

e) Ukrainiečių aktyvumas Lyman sektoriuje nemažėja. Jie šiauriniame Severskyi Donec krante nedideliais vienetais (pvz. būrys) išstuminėja rusus iš gyvenviečių ir jose įsitvirtina. Antai ukrainiečiai galutinai patvirtino, kad išlaisvinta Ozerne. Tai reiškia, kad ukrainiečiams atsiranda galimybė smigti į tarpą tarp Lyman ir Yampil, suardyti šių orkų pajėgų sąveiką.

Vertinant bendrai – agresoriaus Izyum grupuotės suskaldymas į atskirus ruožus ir logistikos atkirtimas yra labai tikėtinas.

• Syversk. Agresorius toliau bando būti aktyvus prie Hryhorivka, tačiau jam jokių rezultatų pasiekti nepavyko.

• Bakhmut. Skirtingai nuo Izyum sektoriuje, nesame patenkinti, kad ir Bakhmut sektoriuje mūsų prognozės pildosi. Fiksuojamos orkų atakos Mykolaivka Druha link (tikėtina nuo vakar užimtos Kodema). Tad labai tikėtina, kad orkai bandys 1) atakuoti Zaitseve ir taip pabandyti plėsti savo placdarmą Bakhmut pietuose ir 2) sieks perkirsti kelią Horlivka – Bakhmut (jis ukrainiečiams beveik nereikalingas) su tikslu per pietus pasiekti Bakhmut vakarines prieigas, t.y. perkirsti gyvybiškai svarbų kelią Bakhmut – Kostyantynivka – Pokrovsk. Tai patvirtina ir atsinaujinusios, tačiau orkams nesėkmingos atakos aplink Mayorsk (į šiaurę nuo Horlivka) ir jų žvalgyba mūšiu link aukščiau minėtos Kostyantynivka. Verta pasakyti, kad nepaisant taktinės sėkmės, tokie „rusų pasaulio“ apologetai kaip karo nusikaltėlis Igor Strelkov rusų operacijų perspektyvas šiame sektoriuje vertina skeptiškai.

2. Centras. Ir toliau karšta Pervomaiske ruože. Taip pat agresorius bandė atakuoti Kamyanka (į šiaurės rytus nuo Avdiivka). Visos agresoriaus atakos atmuštos.

3. Zaporyzhia. Be didelių pakitimų. Tiesa, galima pasidžiaugti, kad Velyka Novosylka ruožo orkų gynybos gilumoje (Solodkovodne) ukrainiečiai sunaikino agresoriaus pajėgų susitelkimo rajoną.

4. Pietūs. Kontaktinė linijoje toliau neliūdna:

• Cherson. Toliau tęsiasi nelengvos grumtynės ruože Liubomirivka – Ternovyi Pody – Zelenyi Hai. Agresoriaus kontratakos nieko nedavė. Tuo tarpu ukrainiečiai pasinaudojo orkų nusilpimu ir stumtelėjo kontaktinę liniją dar į rytus, t.y. tikėtina užėmė Shmidtove. Neatmestina, kad ukrainiečiai toliau sieks užimti Novokivka ir Bohordicke ir tada arba 1) judės į pietus link Kysilivka taip bandys apsupti kontaktinėje linijoje esančius rusų vienetus, arba 2) sieks prasimušti iki Zagarianivka ir taip atsiremti į Verrevchina upę, arba 3) judės į pietryčius Myzikivka link, o tada jau už trejeto kilometrų ir Chorno Chorno Chornobaivkaaaa. O gal viskas viename, kas tuos patrakėlius ukrainiečius supaisys.

• Snihurivka sektoriuje pakitimų nėra.

• Andriivka. Nepaisant agresoriaus nesibaigiančių atakų, artilerijos ir aviacijos smūgių, ukrainiečiai toliau tvirtina placdarmą kairiajame Inhulec upės krante. Kontaktinė linija nejuda, tačiau susidaro įspūdis (bent iš informacijos soc.tinkluose), kad agresoriaus manevrinių vienetų atakos ėmė silpti. Labai tikėtina, kad pajutę patogų momentą ukrainiečiai vėl pradės kontratakas (tikėtina – Bruskinske link)

• Vysokopillya. Kontaktinė linija nejuda, nors tęsiasi intensyvios pozicinės kautynės bei lokalios atakos. Pasiekę sėkmę, ukrainiečiai persigrupuoja, papildo atsargas ir ruošiasi tolimesnėms operacijoms.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top