Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt antroji (liepos 25 diena)

defence-blog.com

Ukraina gavo pirmąją vokiškų oro gynybos sistemų „Gepard“ partiją.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas patvirtino, kad šalis perėmė tris Vokietijos trumpojo nuotolio oro gynybos sistemas.

„Šiandien oficialiai atvyko pirmieji trys gepardai. Tai priešlėktuvinės sistemos, su kuriomis mums buvo perduota dešimtys tūkstančių šovinių. Laukiame pirmųjų 15 gepardų. Šiandien į Ukrainą atvyko trys. Jie jau yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų žinioje“, – pirmadienį sakė Oleksijus Reznikovas.

Liepos viduryje Vokietijos vyriausybė paskelbė, kad ketina atsiųsti mažiausiai 30 oro gynybos „tankų“ „Gepard“, kurie padėtų šiai šaliai atremti Rusijos atakas.

Vokietijos gynybos konglomerato „Krauss-Maffei Wegmann“ pagamintų „Gepard“ automobilių Vokietijos ginkluotųjų pajėgų inventoriuje nebėra, tačiau gamintojas turi nemažai jų savo atsargose.

KMW teigimu, šarvuotas, bet kokiomis oro sąlygomis savaeigis priešlėktuvinis pabūklas Gepard nuo pat pristatymo nustatė standartus ir buvo nuolat modernizuojamas kovinio nuotolio, pataikymo tikimybės, reakcijos laiko, apsaugos, patikimumo ir ergonomikos srityse.

Gepard skirtas apsiginti nuo šiuolaikinių kovinių lėktuvų, atakos sraigtasparnių, nuotoliniu būdu valdomų raketų ir raketų. Jis taip pat gali patikimai kovoti su dronais. Balistiniai sviedinių negalima sunaikinti elektroninėmis gynybos priemonėmis, bet jų generuojami skeveldrų debesys patikimai sunaikins taikinį.

KMW kaip generalinis rangovas masiškai pagamino 570 tokio tipo sistemų. Gepardai buvo tiekiami Vokietijai, Nyderlandams, Belgijai ir Rumunijai.

***

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Donbaso kryptis

Šiaurinis flangas

– Charkiv. Agresorius vykdė lokalias atakas prie Udy. Tai labiausiai į vakarus nutolęs sektoriaus kontaktinės linijos pakraštys. Agresoriaus tikslas galėtų būti artėti prie Zolochiv: a) per jį eina kelias iš Graivoron (RF) į Charkiv šiaurės rytinius priemiesčius ir b) išvysčius sėkmę galima užimti patogias gynybai pozicijas palei Merla upę ir taip blokuoti ukrainiečių logistiką nuo Ochtyrka. Tiesa, nepanašu, kad sektoriuje agresorius tokiai operacijai turi pakankamai pajėgų. Tad labiau tikėtina, kad taip, grasindami aukščiau minėtomis negandomis, orkai siekia plėsti kontaktinę liniją, t.y. į jos gynybą priversti įsitraukti didesnį skaičių ukrainiečių pajėgų, taip ištampyti gynėjų manevrinius vienetus bei išsklaidyti netiesioginę ugnį.

– Izyum. Sektoriuje agresoriaus aktyvumas apsiriboja tik artilerijos ir aviacijos smūgiais. Bandymų atakuoti manevriniais vienetais nefiksuota, tai pripažįsta ir patys orkai.

– Syversk. Panašu, vakar neklydome kalbėdami apie naują agresoriaus taktiką. Vakar iš rytų ir šiaurės rytų atakuota Verkhnokamenske, šiandien panašų triuką (reikia pripažinti ne itin gudrų) agresorius bando atlikti Ivano – Darivka. Ši gyvenvietė atakuota nuo Berestove pusės (pietryčiai) ir Verkhnokamyanka (šiaurės rytai). Tuo pačiu bandyta trikdyti ukrainiečių sąveiką atakuojant Spirne (aukščiau įvardintų puolimo krypčių tarpe). Ukrainiečiai privertė agresorių atsitraukti, bet šie vis grįžta. Sunkūs mūšiai tęsiasi.

– Bakhmut. Atrodo, kad agresorius meta visas pastangas išlyginti kontaktinę liniją kairiajame Svitlodarsk ruožo flange, kuris vis labiau primena „kišenę“ (agresoriaus pajėgos iš šiaurės, rytų ir pietų). Čia atkirsti gynėjų pajėgų nesiseka – prieš penketą dienų intensyvūs Kodema, Semihiria, Travneve puolimai agresoriui nesėkmingi, tad jie grįžta prie bandymų ukrainiečių gynybą pjaustyti mažesniais kąsneliais. Jau kelinta diena tęsiasi mūšiai dėl Vuhlihirsko jėgainės. Šeštą mėnesį besitęsiančių mūšių fone energetinės reikšmės ji beveik nebeturi, tačiau kaip įtvirtintas objektas su kapitaliniais pastatais yra svarbus atramos taškas ukrainiečių gynyboje. Kartu su Novoluhanske, jie neleidžia agresoriui įsitvirtinti šiaurės ir šiaurės vakariniame Vuhlihirsk tvenkinio krante. Tiesa, viešoje erdvėje pasirodė vaizdai, kaip agresoriaus kariai labai nedrąsiai pozuoja prie Novoluhanske gyvenvietės ženklo. Iš mūšių prie Kyiv prisimename, kad tai dar nieko nereiškia. Gera žinia, kad orkų kontroliuojamos teritorijos gilumoje prie Krasnyi Luch sunaikinta rusų pajėgų bazė, tad mėsos pristatymas į frontą gali sulėtėti.

Centro ir Zaporizhia toliau be didesnių pakitimų.

Pietų kryptis. Agresorius ir toliau bando atakuoti Davidiv Brid ruože su tikslu priversti gynėjus keisti savo planus, permetinėti rezervus. Šios atakos sėkmės orkams neatnešė, ukrainiečiai toliau tvirtai stovi Davidiv Brid placdarme. Situacija prie Vysokopyllia ir toliau lieka neaiški, gal vakare Arestovičius ką naujesnio papasakos. O ukrainiečiai ir toliau daužo agresoriaus šaudmenų ir degalų sandėlius, štabus (pvz. Rosgvardijos 785-to spec.paskirties dalinio priešakinis valdymo punktas) ir komunikacijas. Agresoriaus grupuotės tiekimas per Antonovo, Nova Kachovka ir Darivka tiltus ir toliau sutrikdytas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top