Karas Ukrainoje. Trys šimtai aštuoniasdešimt pirmoji (Kovo 11 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Labą vakarą 😉 Dar kartą su Kovo 11! 🇱🇹

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Agresoriaus atakos šiauriniame flange ir toliau neduoda rezultatų.

📍Kremina. Mūšių intensyvumas ėmė augti. Dabar ukrainiečiai intensyviau spaudžia prie Ploshchanka, o agresorius – miškuose į pietvakarius nuo Kremina. No mans land eina iš rankų į rankas, kontaktinė linija beveik nejuda.

📍Lysychansk. Agresorius suintensyvino atakas visoje kontaktinėje linijoje, tačiau ukrainiečių gynyba tvirta. Rusai nusilaužė ragus ir grįžo iš kur atėjo (kas spėjo pabėgti).

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Berhivka – Rozdolivka.

✏️Agresorius įsitvirtina Dubova Vasiukivka, bei toliau atakuoja link Bohdanivka – Khromove. Ukrainiečiai apsigynė, bet dėl prasidėjusio atlydžio aprūpinti ir rotuoti pajėgas mieste vienteliu likusiu keliu (eina šiame ruože) darosi dar sudėtingiau.

✏️Orihovo Vasilivka – Zeleznianske – Vasiukivka (link Slavyansk) agresoriui nežymiai pavyko pasistūmėti palei kelią Bakhmut – Slavaysnsk. Rusai nedideliu pleištu prasigraužė į ukrainiečių kontroliuojamą teritoriją. Svarbu neleisti rusams čia pasijusti laisvai ir imti plėsti placdarmo. Tikėtina čia ukrainiečiai koncentruos artilerijos ugnį ir kontratakomis pabandys nupjauti šį pleištą.

✏️Vasiukivka – Rozdolivka – Vesele (link Syverks) ukrainiečiai apsigina nuo agresoiaus atakų.

📎Tęsiasi poziciniai mūšiai palei Bakhmutovka upės krantą. Pasirodė informacija, kad rusai pasiekė anksčiau mūsų apžvalgose minėtą Bakhmut metalo perdirbimo gamyklą. Tai didžiulis, gynybai patogus objektas, rusai jį lygina su Azovstal. Jei ukrainiečiai vykdys jo gynybą viliamės, kad jie išmoko Mariupolio pamokas ir gamyklos gynybą vykdys kaip sudėtinę kompleksinės operacijos dalį, kai yra sąveika su kitais gynybos rajonais, užtikrinamas tiekimas ir pajėgų rotacija. Tiesą sakant dabartinėmis sąlygomis kai agresoriaus ugnimi dengiamas vienintelis likęs kalias, tai sunkiai įsivaizduotume. Didvyrių reikia gyvų.

📎Į pietus nuo Chasiv Yar – Ivanivske kelio tęsiasi permainingas mūšis. Agresoriui nepavyksta susigrąžinti taktinės iniciatyvos, nors ir susigrąžino keletą pozicijų prie Chasiv Yar. Ukrainiečiai toliau spaudžia, kausto ženklias agresoriaus pajėgas, kurios galėtų būtų panaudotos pvz. Bakhmut pietuose.

📍Avdiivka – Mariinka. Sektoriuje tęsiasi sunkios kautynės, tačiau ukrainiečiai ir toliau neleidžia rusams blokuoti Avdiivka įtvirtinto rajono, o Mariinka agresorius jau metai „beveik” baigia pralaužti ukrainiečių gynybą, tik ji vis neprasilaužia nors tu ką.

📍Vuhledar. Agresoriaus atakos baigėsi nesėkme, ukrainiečiai toliau kaupia resursus ateities operacijoms.

📌Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

2.8 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
135 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
135
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top