Karas Ukrainoje. Trys šimtai aštuoniasdešimt trečioji (Kovo 13 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Luhansko kryptis

Svatove. Be pakitimų.

Kremina. Agresoriui pavyko nežymiai pastumti kontaktinę liniją Yampolivka link ir taip išplėsti savo placdarmą prie Dibrova. Tačiau rusų flangai ir toliau yra pažeidžiami, ukrainiečiai bando tuo pasinaudoti vykdydami lokalias atakas Chervonopopivka link. Tikėtina, suprasdami šį ukrainiečių sumanymą ir rusai suaktyvino savo veiksmus Nevske link.

Lysychansk. Be pakitimų.

Donecko kryptis

Bakhmut:

Berhivka – Rozdolivka:

Khromove – Bohdanivka ruože rusai ir toliau karštligiškai spaudžia, labai intensyviai dirba jų artilerija. Ukrainiečiai stengiasi nelikti skolingi. Agresoriui pasistūmėti link minėtų gyvenviečių nepavyksta, tačiau rusai nežymiai plečia savo flangus ir taip verčia ukrainiečius ištempti savo gynybines linijas, kas mažina gynėjų pajėgų ir ugnies tankį.

Orihovo Vasilivka – Zeleznianske – Vasiukivka (link Slavyansk) agresoriui pavyko pastūmėti kelyje Bakhmut – Slavyanks. Tikėtina, pajutę, kad ukrainiečiai pagrindines pajėgas sukoncentravo ties Khromove – Bohdanivka, rusai bando maksimaliai pasistūmėti link Slavyansk ir taip griauti ukrainiečių planus kuriant naują gynybos liniją. Tuo pačiu tikėtina siekiama trikdyti ukrainiečių grupuotės tiekimą ir pajėgų rotacijas tarp kanalo ir kelio Bakhmut – Slavyansk. Tai padarius ukrainiečiams liktų tiekimą, rotacijas Khromove – Bohdanivka ruože ir/ar atsitraukimą iš Bakhmut užtikrinti per kanalą ir keliais likusiais keliais iš Chasiv Yar. Reikia turėti omenyje, kad visa ši teritorija yra apšaudoma agresoriaus artilerijos ugnimi. Atlydžio metu labai tikėtina nedidelis kanalas ir upeliai patvino, žemė virto koše. Beje artimiausiu metu Bakhmut apylinkėse numatomas lietus, tad vandens bus dar daugiau. Tikėtina todėl agresorius vakar ir šiandien atakuoja Minkivka, kad suspėti užimti geresnes pozicijas iki blogesnių oro sąlygų, kuriomis vystyti puolimą bus dar sunkiau.

Vasiukivka – Rozdolivka – Vesele (link Syversk) ukrainiečiai tvirtai laikosi.

Mieste tęsiasi sunkūs mūšiai. Šiaurėje ir šiaurės rytuose pozicijos eina iš rankų į rankas. Agresoriaus soc. tinkluose skelbiama, kad prasidėjo mūšis dėl spalvotųjų metalų apdirbimo gamyklos, tačiau tokios informacijos patvirtinti negalime. Taip pat rusai intensyviai spaudžia ir gyvenvietės pietuose.

Į pietus nuo Chasiv Yar – Ivanivske kelio rusai koncentruoja pajėgas prie Ivanivske. Nustamdami kontaktinę liniją į šiaurę, rusai tikėjosi apsaugoti savo karinius taikinius šioje gyvenvietėje, tačiau čia įsitvirtinti agresoriui nepavyksta. Sunkios kautynės tęsiasi.

Avdiivka – Mariinka:

Nedideliais žingsneliais agresorius plečia savo kontroliuojamą teritoriją šiauriniame Avdiivka flange. Mūšiai Krasnohorivka – Vesele – Kamyanka labai intensyvūs. Taip pat rusai spaudžia ir pietvakariniame ir vakariniame flanguose, tačiau čia gynėjai labai sėkmingai apsigynė. Agresorius patyrė didelius nuostolius ir atsitraukė.

Mariinka. Tęsiasi sunkūs mūšiai, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

Vuhledar. Susidūrimai kontaktinėje linijoje vangesni, daugiau darbo abiejų pusių artileristams. Tarsi iliustracija, kad agresoiaus puolimas čia baigėsi nesėkme, ukrainiečiai šiandien HIMARS raketomis apšaudė Volnovakha (ją atstumdami kontaktinę liniją į šiaurę tikėjosi apsaugoti rusai).

Zaporizhia kryptyje aktyviau ėmė dirbti agresoriaus artilerija. Tuo pačiu rusai pabandė pajudėti priekin prie Orihiv, bet po mūšių judančiųjų daug neliko. Tuo pačiu vėl girdėti sprogimai Mariupol, virš miesto dirba agresoriaus oro gynyba.

Pietų kryptyje tradicinės artilerijos dienos. Tuo pačiu vėl problemos su Kerch tiltu. Dalis judėjimo sustabdyta, agresoriaus pajėgos vykdo autotransporto priemonių patikrą. Kažko bijo.

1.8 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
94 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
94
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top