Karas Ukrainoje. Trys šimtai devyniasdešimt antroji (Kovo 22 diena)

defence-blog.com

Į kovą su Rusija Ukrainoje įsitraukė užsienio pajėgos iš 50 šalių

Portalo online.ua komanda, padedama Ukrainos gynybos žvalgybos valdybos (GUR), išleido dokumentinį filmą apie užsieniečius, kovojančius prieš Rusiją Ukrainoje nuo visiškos invazijos pradžios.

Dokumentiniame filme online.ua pasakojama, kad 2022 m. kovo mėn. savo kovines misijas pradėjo Tarptautinis legionas. Legiono gretos ir toliau gausėja savanoriais iš daugiau nei 50 šalių, o Ukraina dėkingai priima užsienio gynėjų pagalbą.

Dokumentiniame filme “Tarptautinis legionas. Nepakeliama valia” pasakojama apie savanorius, kurie prisijungė prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, kad apgintų Ukrainos nepriklausomybę.

Tarp didvyrių yra kovotojas Haris (kilęs iš Škotijos); apie Rusijos karą prieš Ukrainą jis žinojo nuo 2014 m. ir 2022 m. kovo pradžioje prisijungė prie legiono. Apie rusus jis kalba labai nedviprasmiškai: “Nuo tada, kai čia atvykau, supratau, kad jiems nerūpi, į ką jie šaudo. Jiems nesvarbu, kad miestuose yra civilių, jie tiesiog atidengia ugnį. Jiems [rusams] civilių žūtys nesvarbios. Mes darome viską, ką galime, kad išgelbėtume žmones ir jiems padėtume”.

Legiono kovotojas Erikas mano, kad pagrindinė rusų problema yra jų ego. Jie niekaip negali susitaikyti su savo pralaimėjimu Ukrainoje: “Akivaizdu, kad jie nekariauja su NATO kariais. Jie galėtų susitaikyti su tuo, kad juos nugalėjo NATO, bet jie negali susitaikyti su tuo, kad juos nugalėjo Ukraina.

Maksas metė studijas gimtojoje Brazilijoje, kad įsitrauktų į kovą už Ukrainos ir viso laisvojo pasaulio laisvę: “Atsižvelgiant į tai, ką čia mačiau – tai yra karo nusikaltimai ir genocidas. Nes jie bombarduoja civilius taikinius ten, kur nėra kariuomenės. Nėra jokių abejonių, kad Vladimiras Putinas turėtų už tai atsakyti.

Legiono kovotojai įsitikinę, kad pasaulis turi ir toliau remti Ukrainą, nes tai yra viso pasaulio, o ne tik vienos šalies, demokratijos ir laisvės klausimas.

*****

Locked N’ Loaded

Pasibaigė Kinijos vadovo vizitas Maskvoje. Panašu Xi gavo ko norėjo – kremlius dar labiau ekonomiškai susisaistė su Kinija bei iš esmės pritarė Pekino „taikos planui“ dėl karo Ukrainoje. Daugiau šiuo klausimu turbūt galėsime pasvarstyti savaitinėje apžvalgoje. Tuo tarpu Ukrainos prezidentas V.Zelenskis toliau rodo lyderystę – apsilankė Bakhmute, kariams įteikė valstybinius apdovanojimus. Žiūrim ką turim fronte .

Luhansko kryptis

Svatove. Agresorius nežymiai (apie 700 m.) pasistūmėjo šiauriniame flange. Sunku spręsti, ar tai vakarykščių operacijų rezultatas, ar kontaktinės linijos patikslinimas žemėlapyje.

Kremina. Rusai toliau spaudžia link Zarichne, jiems pavyko nežymiai pasistūmėti no man land, tačiau ukrainiečiai savo pozicijas išlaiko.

Lysychansk. Sektoriuje abipusiai nedideli pasistūmėjimai no man land, kurie esmingai situacijos nekeičia.

Donecko kryptis

Bakhmut:

Berhivka – Rozdolivka. Kontaktinė linija jau kelinta diena stabili. Dėka sėkmingų ukrainiečių žvalgų ir artileristų veiksmų agresoriui nepavyksta efektyvia ugnimi uždengti paskutinio kelio iš Bakhmut (beje, gana siaurame 2 km pločio ruože). Tai lemia, jog miesto gynėjai toliau pajėgūs vykdyti operacijas. Taip pat rusams nepavyko pasistūmėti link Slavyansk, ką jau kalbėti apie puolimą link Syversk.

Mieste tęsiasi labai sunkūs mūšiai. Ukrainiečiai neleidžia rusams stumtis nei šiaurėje, nei pietuose.

Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje padėtis iš esmės be pakitimų. Rusai nesustodami atakuoja, tačiau ukrainiečiai dėka gerų pozicijos, efektyvios paramos ugnimi ir savalaikių kontratakų neužleidžia pozicijų. Siekdami ištampyti ukrainiečių dėmesį ir pajėgas, rusai tradiciškai ima atakuoti kitose vietose. Antai agresoius vykdė lokalias atakas Mayorske. Jos puolantiesiems nebuvo sėkmingos.

Avdiivka – Mariinka. Rusai ir toliau meta dideles pajėgas siekdami perimti Stepove – Berdychi ruožą ir taip norėdami ukrainiečių Avdiivka įtvirtintam rajonui palikti tik vieną didesnį aprūpinimo kelią. Šios pastangos nebuvo sėkmingos, ukrainiečiai apsigynė. Tuo pačiu rusai suintensyvino Mariinka puolimą. Su nauja jėga atsinaujino mūšiai pačioje gyvenvietėje, bei Pobeda. Priminsime, kad pastaroji gyvenvietė svarbi ukrainiečiams neleidžiant agresoriui apeiti įtvirtinto Mariinka rajono iš pietų.

Vuhledar. Be pakitimų.

Zaporizhia mieste agresorius raketa pataikė į gyvenamą namą. Tuo tarpu visoje kryptyje tęsiasi artilerijos dvikovos, kontaktinėje linijoje sąlyginai ramu.

Pietų kryptis. Pasitvirtino mūsų spėjimas, kad po vakarykščio smūgio Dzhankoi strategiškai svarbi geležinkelio atkarpa bent kuriam laikui išvesta iš rikiuotės. Atsakydami į tai rusai lėktuvais Su35 atakavo Odesos apylinkes, iš kur tikėtina buvo paleisti dronai savižudžiai į Dzhankoi.

Tiesa, viskas gavosi kremliškai – rusai pataikė į gyvenamą namą. Tuo pačiu naktį ir paryčiais ukrainiečiai surengė dar vieną dronų-savižudžių ataką Kryme. Šį kartą oro ir jūrų dronais atakuoti kariniai taikiniai Sevastopolyje. Šis miestas yra esminė rusijos Juodosios jūros laivyno bazė bei kritiškai svarbus logistinis ir vadovavimo centras. FSB būstinės Rostove prie Dono sunaikinimas, smūgiai logistine prasme svarbiems Mariupoliui, Volnovakha, Ilovaisk, atakos Krymo bottle necke (Armiansk), smūgiai agresoriaus tiekimo linijoje Sevastopol – Dzhankoi- Melitopol ir prieš agresoriaus karinius dalinius Kryme, eilinis judėjimo Kerch tiltu sutrikdymas – tai toli gražu nepilnas Ukrainos operacijų sąrašas Zaporizhia ir Pietų kryptyse per paskutinius du mėnesius (pridedame vizualą). Kažkas tikrai bus.

2.3 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
109 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
109
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top