Karas Ukrainoje. Trys šimtai keturiasdešimt aštuntoji (Vasario 6 diena)

GeneralStaff.ua

Pateikiame vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip pagal šių metų pradžioje paskelbtą 2,85 mlrd. dolerių vertės JAV karinės pagalbos sutartį JAV Transporto vadavietė organizuoja daugiau kaip 60 šarvuotų transporterių „Bradley” pristatymą Ukrainai.

Stebėkite, kaip JAV kariuomenės kariai uoste pakrauna laivą. JAV transporto vadavietė (USTRANSCOM) pristato Ukrainai daugiau nei 60 „Bradleys” pagal JAV 2,85 mlrd. dolerių vertės karinės pagalbos susitarimą, apie kurį buvo paskelbta anksčiau šiais metais. Stebėkite, kaip JAV kariuomenės kariai ir rangovai pakrauna amerikietišką ro-ro vežimėlį ARC.

„JAV transporto vadavietė pristato pirmąją „Bradley” kovos mašinų siuntą į Ukrainą pagal anksčiau šiais metais paskelbtą 2,85 mlrd. dolerių vertės JAV karinės pagalbos susitarimą.

Daugiau nei 60 „Bradley” siunta suteiks Ukrainos pajėgoms papildomų puolamųjų ir gynybinių pajėgumų apsaugoti savo sienas nuo neteisėtos Rusijos invazijos.

„Padėtis Ukrainoje iš tikrųjų išryškino logistikos svarbą ir pajėgumų kūrimo bei palaikymo sudėtingumą. Mūsų parama Ukrainai nebūtų įmanoma be tvirtų santykių su sąjungininkais ir partneriais, kurie suteikė prieigą, bazes ir skrydžius, kad palengvintų pagalbos teikimą”, – interviu žurnalui „Joint Force Quarterly”,- sakė JAV oro pajėgų generolė Jacqueline Van Oost, JAV Transporto vadavietės vadė.

„Bradley” – tai šarvuota kovos mašina, kuri kovos zonoje gabena pėstininkus ir užtikrina ugnies palaikymą.

Prižiūrėti įrangos pakrovimą padeda 841-ojo transporto bataliono vadė pulkininkė leitenantė Rebecca D’Angelo, kuri pažymi, kad „Bradleys” bus labai svarbūs Ukrainai tęsiant karą.

„Bradley” yra labai galinga priemonė, kurią mes suteikiame ukrainiečiams”, – sakė ji. „Tikiuosi, tai padidins jų pajėgumus ir užtikrins, kad ukrainiečiai galės judėti į priekį mūšio lauke ir susigrąžinti prarastas teritorijas, turėdami įrangą, kuri prilygsta rusų turimai arba ją pranoksta.”

JAV prezidento Josepho Bideno administracija paskelbė apie papildomą 2,5 mlrd. dolerių paramą saugumui užtikrinti, įskaitant papildomas kovos mašinas, šaudmenis, raketas ir šarvuočius „Stryker”. Iš viso nuo 2022 m. vasario mėn., kai prasidėjo Rusijos invazija, JAV prie šių pastangų prisidėjo 27,1 mlrd. dolerių.

„Sausio viduryje JAV gynybos departamentas paskelbė ne tik apie didelį saugumo pagalbos paketą, į kurį įtraukta didelė papildoma priešlėktuvinė gynyba ir ginkluotė Ukrainai, bet ir daug šalių paskelbė apie panašią reikšmingą paramą, įskaitant Vokietijos ir Nyderlandų paramą priešlėktuvinės gynybos sistemomis „Patriot”, Kanados įsigytus NASAM, Jungtinės Karalystės dovanotus tankus „Challenger 2″… ir tai tik kelios iš jų”, – sakė aukšto rango gynybos pareigūnas per brifingą.

Nors šis sąrašas yra neišsamus, Ukrainai padedančių šalių ir įrangos sąrašas nėra baigtinis, tačiau materialinių išteklių tiekimas yra labai svarbus.

„Ukrainoje svarbu turėti nedelsiant, per kelias valandas nuo pranešimo lanksčias mobiliąsias pajėgas, kurios kartu su strateginiu oro transporto laivynu, ir jūrų laivynu, gali pristatyti daug daugiau pagrindinių pajėgų aprūpinimui ir palaikymui reikalingų medžiagų”, – sakė JAV Transporto vadavietės vadas oro pajėgų generolas Jacqueline Van Oost.

„Dirbti struktūrizuotai, kad būtų galima atgabenti įrangą iš įvairių pasaulio vietų, pervežti ją į Europą ir perduoti mūsų partneriams, kurie ją pristato tiesiai į mūšio lauką, yra puikus pasiekimas ir įrodo mūsų partnerystės vertę”, – sakė JAV Transporto vadavietės vadas oro pajėgų generolas Jacqueline Van Oost.

JAV Transporto vadavietė – tai karinė kovinė vadavietė, skirta karinei galiai projektuoti ir palaikyti  pasirinktu laiku ir vietoje. Dirbdama su patiktimais vyrais ir moterimis, USTRANSCOM užtikrina jungtinių pajėgų smogiamąjį poveikį, padeda įgyvendinti Amerikos interesus visame pasaulyje ir suteikia mūsų šalies vadovams strateginį lankstumą rinktis iš daugybės galimybių, kuris kelia daugybę dilemų mūsų priešininkams.”

***

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Fronte tokia pati diena, kaip ir vakar, užvakar, ir dar šiek tiek anksčiau. Sunkūs mūšiai prie Bachmuto, taip pat Vuhledaro ir Kreminos rajonuose. Nereikėtų apsigauti žiūrint tuos daugybę video įrašų, kuriuose tiek ukrainiečiai, tiek rusai pasakoja kad Bachmutas jau prarastas.

Ta grupelė atsitraukiančių Ukrainos karių mato tik tiek, kiek įžiūri per savo šautuvo taikiklį. Tuo tarpu kituose rajonuose padėtis kita. Ji sunki, bet ukrainiečiai ginasi kietai, tą pripažįsta ir rusofašistai savo įrašuose. Kaip bebūtų keista, kol kas tiksliausią informaciją pateikia „vagneriai“. O jie kiekvieną vakarą patikslina – Bachmutas dar neužimtas.

Prie Kreminos rusai telkia pajėgas. Visi šaltiniai vienas po kito kartoja, kad didesnio rusų puolimo sulauksime po vasario 15 d.

Logiška. Bus tinkamas pulti oras, ir, bet kokiu atveju, bus galima raportuoti apie pasisekimus fronte, pažymint tiek armijos dieną (dabar Rusijoje ji vadinama Tėvynės gynėjo diena) vasario 23, tiek karo metų žymą vasario 24 d.

Nesvarbu, ar bus tų pasisekimų, ar ne, griaudžiant pabūklams apie išgalvotas pergales Kremliaus propagandai pasakoti bus lengviau.

Jau antra diena aneksuotų separatistinių „darinių“ vadukai bando išjudinti temą, neva Ukrainos pajėgos naudoja cheminį ginklą. Kol kas Kremlius apie tai nekalba, bet, prireikus, būtinai eskaluos šią temą.

Žemės drebėjimas Rusijai davė galimybę pabandyti sugrįžti į tarptautinę areną, prisidengiant pagalbą nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo. Savo Ypatingų situacijų ministerijos padalinį į Turkiją siunčia ir Baltarusija. Tiesa, kol kas neaišku, ar baltarusius su jų pagalba priims turkai.

Ir čia turėtume klausimą užduoti ir mes patys sau – o kokią pagalbą Turkijai pasiūlė Lietuva? Ar pasitenkinome užuojauta ir pažadu palapinių, antklodžių ir medicinos paslaugų? Ar to užtenka?

Kremliaus propaganda toliau rutulioja taikos susitarimų su Ukraina temą – neva su Izraelio pagalba aptartus variantus į šiukšlių dėžę išmetė Vakarai. Ukraina tą neigia.

Kol kas neaiški padėtis su Ukrainos gynybos ministerijos ir saugumo tarnybų vadovų padėtimi. Apie tai visi kalba, bet sprendimų kol kas nėra. Ukrainiečiai nekomentuoja, todėl tiesiog reikia ramiai palaukti, kuo kalbos baigsis.

Baltarusijoje ir toliau gana ramu. Taip, čia lieka dalis lėktuvų ir sraigtasparnių. Gali būti, kad jie bus perduoti Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms. Bus atsiųsta ir oro gynybos sistemų Tor. Ne nemokamai, netgi atvirkščiai, baltarusiai už tai brangiai sumokės. Taigi, stiprinama oro gynyba, o sausumos pajėgos ir toliau lieka ginkluotos senais ginklais ir technika.

Lukašenka įkurs komisiją, kuri rūpinsis norinčiais grįžti iš emigracijos baltarusiais. Nors labai abejoju, kad tokių atsiras, o vienas kitas sugrįžęs bus išsunktas režimo propagandos ir numestas į pakampę, kaip panaudota citrina.

Ukraina užnugaryje rengia dideles rezervines pajėgas. Tačiau rusai turi dar vieną kozirį, apie kurį visi žinome, bet tarsi pamirštame – šauktinius.

Priminsiu, kad neseniai tarnybą baigę šauktiniai bet kurią minutę gali tapti mobilizuotais rezervistais. Jų įgūdžiai dar švieži, jų atnaujinti nereikia. Gerai, kad Kremlius neturi kuo apginkluoti savo gausios masės patrankų mėsos.

Ką darom? Stebim padėtį ir remiam ukrainiečius.

2.9 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top