Karas Ukrainoje. Trys šimtai keturiasdešimt aštuntoji (Vasario 6 diena)

GeneralStaff.ua

Pateikiame vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip pagal šių metų pradžioje paskelbtą 2,85 mlrd. dolerių vertės JAV karinės pagalbos sutartį JAV Transporto vadavietė organizuoja daugiau kaip 60 šarvuotų transporterių „Bradley” pristatymą Ukrainai.

Stebėkite, kaip JAV kariuomenės kariai uoste pakrauna laivą. JAV transporto vadavietė (USTRANSCOM) pristato Ukrainai daugiau nei 60 „Bradleys” pagal JAV 2,85 mlrd. dolerių vertės karinės pagalbos susitarimą, apie kurį buvo paskelbta anksčiau šiais metais. Stebėkite, kaip JAV kariuomenės kariai ir rangovai pakrauna amerikietišką ro-ro vežimėlį ARC.

„JAV transporto vadavietė pristato pirmąją „Bradley” kovos mašinų siuntą į Ukrainą pagal anksčiau šiais metais paskelbtą 2,85 mlrd. dolerių vertės JAV karinės pagalbos susitarimą.

Daugiau nei 60 „Bradley” siunta suteiks Ukrainos pajėgoms papildomų puolamųjų ir gynybinių pajėgumų apsaugoti savo sienas nuo neteisėtos Rusijos invazijos.

„Padėtis Ukrainoje iš tikrųjų išryškino logistikos svarbą ir pajėgumų kūrimo bei palaikymo sudėtingumą. Mūsų parama Ukrainai nebūtų įmanoma be tvirtų santykių su sąjungininkais ir partneriais, kurie suteikė prieigą, bazes ir skrydžius, kad palengvintų pagalbos teikimą”, – interviu žurnalui „Joint Force Quarterly”,- sakė JAV oro pajėgų generolė Jacqueline Van Oost, JAV Transporto vadavietės vadė.

„Bradley” – tai šarvuota kovos mašina, kuri kovos zonoje gabena pėstininkus ir užtikrina ugnies palaikymą.

Prižiūrėti įrangos pakrovimą padeda 841-ojo transporto bataliono vadė pulkininkė leitenantė Rebecca D’Angelo, kuri pažymi, kad „Bradleys” bus labai svarbūs Ukrainai tęsiant karą.

„Bradley” yra labai galinga priemonė, kurią mes suteikiame ukrainiečiams”, – sakė ji. „Tikiuosi, tai padidins jų pajėgumus ir užtikrins, kad ukrainiečiai galės judėti į priekį mūšio lauke ir susigrąžinti prarastas teritorijas, turėdami įrangą, kuri prilygsta rusų turimai arba ją pranoksta.”

JAV prezidento Josepho Bideno administracija paskelbė apie papildomą 2,5 mlrd. dolerių paramą saugumui užtikrinti, įskaitant papildomas kovos mašinas, šaudmenis, raketas ir šarvuočius „Stryker”. Iš viso nuo 2022 m. vasario mėn., kai prasidėjo Rusijos invazija, JAV prie šių pastangų prisidėjo 27,1 mlrd. dolerių.

„Sausio viduryje JAV gynybos departamentas paskelbė ne tik apie didelį saugumo pagalbos paketą, į kurį įtraukta didelė papildoma priešlėktuvinė gynyba ir ginkluotė Ukrainai, bet ir daug šalių paskelbė apie panašią reikšmingą paramą, įskaitant Vokietijos ir Nyderlandų paramą priešlėktuvinės gynybos sistemomis „Patriot”, Kanados įsigytus NASAM, Jungtinės Karalystės dovanotus tankus „Challenger 2″… ir tai tik kelios iš jų”, – sakė aukšto rango gynybos pareigūnas per brifingą.

Nors šis sąrašas yra neišsamus, Ukrainai padedančių šalių ir įrangos sąrašas nėra baigtinis, tačiau materialinių išteklių tiekimas yra labai svarbus.

„Ukrainoje svarbu turėti nedelsiant, per kelias valandas nuo pranešimo lanksčias mobiliąsias pajėgas, kurios kartu su strateginiu oro transporto laivynu, ir jūrų laivynu, gali pristatyti daug daugiau pagrindinių pajėgų aprūpinimui ir palaikymui reikalingų medžiagų”, – sakė JAV Transporto vadavietės vadas oro pajėgų generolas Jacqueline Van Oost.

„Dirbti struktūrizuotai, kad būtų galima atgabenti įrangą iš įvairių pasaulio vietų, pervežti ją į Europą ir perduoti mūsų partneriams, kurie ją pristato tiesiai į mūšio lauką, yra puikus pasiekimas ir įrodo mūsų partnerystės vertę”, – sakė JAV Transporto vadavietės vadas oro pajėgų generolas Jacqueline Van Oost.

JAV Transporto vadavietė – tai karinė kovinė vadavietė, skirta karinei galiai projektuoti ir palaikyti  pasirinktu laiku ir vietoje. Dirbdama su patiktimais vyrais ir moterimis, USTRANSCOM užtikrina jungtinių pajėgų smogiamąjį poveikį, padeda įgyvendinti Amerikos interesus visame pasaulyje ir suteikia mūsų šalies vadovams strateginį lankstumą rinktis iš daugybės galimybių, kuris kelia daugybę dilemų mūsų priešininkams.”

***

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Fronte tokia pati diena, kaip ir vakar, užvakar, ir dar šiek tiek anksčiau. Sunkūs mūšiai prie Bachmuto, taip pat Vuhledaro ir Kreminos rajonuose. Nereikėtų apsigauti žiūrint tuos daugybę video įrašų, kuriuose tiek ukrainiečiai, tiek rusai pasakoja kad Bachmutas jau prarastas.

Ta grupelė atsitraukiančių Ukrainos karių mato tik tiek, kiek įžiūri per savo šautuvo taikiklį. Tuo tarpu kituose rajonuose padėtis kita. Ji sunki, bet ukrainiečiai ginasi kietai, tą pripažįsta ir rusofašistai savo įrašuose. Kaip bebūtų keista, kol kas tiksliausią informaciją pateikia „vagneriai“. O jie kiekvieną vakarą patikslina – Bachmutas dar neužimtas.

Prie Kreminos rusai telkia pajėgas. Visi šaltiniai vienas po kito kartoja, kad didesnio rusų puolimo sulauksime po vasario 15 d.

Logiška. Bus tinkamas pulti oras, ir, bet kokiu atveju, bus galima raportuoti apie pasisekimus fronte, pažymint tiek armijos dieną (dabar Rusijoje ji vadinama Tėvynės gynėjo diena) vasario 23, tiek karo metų žymą vasario 24 d.

Nesvarbu, ar bus tų pasisekimų, ar ne, griaudžiant pabūklams apie išgalvotas pergales Kremliaus propagandai pasakoti bus lengviau.

Jau antra diena aneksuotų separatistinių „darinių“ vadukai bando išjudinti temą, neva Ukrainos pajėgos naudoja cheminį ginklą. Kol kas Kremlius apie tai nekalba, bet, prireikus, būtinai eskaluos šią temą.

Žemės drebėjimas Rusijai davė galimybę pabandyti sugrįžti į tarptautinę areną, prisidengiant pagalbą nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo. Savo Ypatingų situacijų ministerijos padalinį į Turkiją siunčia ir Baltarusija. Tiesa, kol kas neaišku, ar baltarusius su jų pagalba priims turkai.

Ir čia turėtume klausimą užduoti ir mes patys sau – o kokią pagalbą Turkijai pasiūlė Lietuva? Ar pasitenkinome užuojauta ir pažadu palapinių, antklodžių ir medicinos paslaugų? Ar to užtenka?

Kremliaus propaganda toliau rutulioja taikos susitarimų su Ukraina temą – neva su Izraelio pagalba aptartus variantus į šiukšlių dėžę išmetė Vakarai. Ukraina tą neigia.

Kol kas neaiški padėtis su Ukrainos gynybos ministerijos ir saugumo tarnybų vadovų padėtimi. Apie tai visi kalba, bet sprendimų kol kas nėra. Ukrainiečiai nekomentuoja, todėl tiesiog reikia ramiai palaukti, kuo kalbos baigsis.

Baltarusijoje ir toliau gana ramu. Taip, čia lieka dalis lėktuvų ir sraigtasparnių. Gali būti, kad jie bus perduoti Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms. Bus atsiųsta ir oro gynybos sistemų Tor. Ne nemokamai, netgi atvirkščiai, baltarusiai už tai brangiai sumokės. Taigi, stiprinama oro gynyba, o sausumos pajėgos ir toliau lieka ginkluotos senais ginklais ir technika.

Lukašenka įkurs komisiją, kuri rūpinsis norinčiais grįžti iš emigracijos baltarusiais. Nors labai abejoju, kad tokių atsiras, o vienas kitas sugrįžęs bus išsunktas režimo propagandos ir numestas į pakampę, kaip panaudota citrina.

Ukraina užnugaryje rengia dideles rezervines pajėgas. Tačiau rusai turi dar vieną kozirį, apie kurį visi žinome, bet tarsi pamirštame – šauktinius.

Priminsiu, kad neseniai tarnybą baigę šauktiniai bet kurią minutę gali tapti mobilizuotais rezervistais. Jų įgūdžiai dar švieži, jų atnaujinti nereikia. Gerai, kad Kremlius neturi kuo apginkluoti savo gausios masės patrankų mėsos.

Ką darom? Stebim padėtį ir remiam ukrainiečius.

2.9 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
OFICIALU: žuvo 257 tūkst. ukrų karių !

Pagoglinkit – ““В США раскрыли тайные слова Залужного о потерях ВСУ“. https://lenta.ru/news/2023/02/05/loss/ Buvęs Pentagono patarėjas McGregoras: Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Zalužnas paskelbė praradęs 257 tūkst. karių. Buvęs Pentagono patarėjas pulkininkas Douglasas McGregoras sakė, kad vizito JAV metu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnyj slapta informavo departamento atstovus apie Kijevo nuostolius nuo karinio konflikto pradžios. McGregoras apie tai paskelbė savo „YouTube“ kanale. McGregoras atskleidė detales apie Zalužno vizitą ir paskelbė, jog jis buvo susitikęs su Pentagono vadu Lloydu Ostinu ir generolu Milley, Jungtinio štabo vadų pirmininku. Informatoriai pranešė, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Zalužnas JAV kariškiams pranešė apie 257 tūkst. žuvusius ukrainiečių karius.

yell…Z.O.V.marine

yra ir tiksliau/atsakingiau skaičiuojančių, nei nacikų zbrodo vadas zalužnas :))) – realūs neatstatomi ukrošizikų nuostoliai jau metų pradžioje buvo perkopę 300000, – o po bachmuto atsiėmimo bus galima dar rimčiau užsiimti tragiškos statistikos apdeitinimu :(((

Pamastymas

…lobotomija lobotomija ir dar karta lobotomija

Darijus

Vyrai žudo, bobos užkasinėja lavonus.

Pamastymas

..ne taip,durniau,….o bobos eda lavonus.Ir dar koncervus daro,paskui parduoda amerikonams.Ant etiketes uzraso…kacapniatina…,xa xa xa,ane,daaarijau priekvaili..

Dingo

pamastytojas su ruda tanga

Pamastymas

..dingo dingikas,tupi tupikas

Faktas

Izraelio nacionalinės žvalgybos tarnybos MOSAD duomenimis Ukrainoje jau žuvo 254 NATO instruktoriai, 2458 NATO kariai ir 5360 Vakarų šalių kariai samdiniai.

Po Ukrainos bus denacifikuota Lenkija

Pagoglinkit – “Кадыров задался вопросом о необходимости денацификации Польши”. 
https://ria.ru/20230206/denatsifikatsiya-1850147823.html
Глава Чеченской Республики Рамзан Кадыров порассуждал в своем Telegram-канале на тему возможной денацификации Польши после окончания спецоперации на Украине.
„В рамках поддержки Украины Варшава умудрилась истощить собственные ресурсы, и теперь она в замешательстве: а что, если после успешного окончания СВО Россия начнет денацифицировать следующую страну? Ведь после Украины на карте Польша! Не скрою, такое намерение лично у меня есть, и я не раз заявлял, что борьба с сатанизмом должна продолжаться по всей Европе и, в первую очередь, на территории Польши. Так что поляки вовремя спохватились”, — отметил он.

Pamastymas

..oi,kokia moooorda,tikro kaaaaakeus…,bhweeeeee..

Tiesos lašas totalinio melo jūroje
stasys

šuds ne str.

Ieškomas nusikaltėlis

Dainius Žalimas pasivadinęs stasys

Pamastymas

…ieskomas pingvinas lo lo.Panere eketen ir nebegrizta.Nerimauja tevas xui lo.Radusiam acidekosim seliodkeml

Žaliam tragikomikui jau galas

Pagoglinkit “Арестович предсказал ВСУ скорые неприятности”.
https://ria.ru/20230205/vsu-1849830982.html?in=t
Aleksejus Arestovičius pareiškė, jog per artimiausius mėnesius Ukrainos ginkluotosios pajėgos mūšio lauke patirs pralaimėjimą. “Bėdų, matyt, mums nepavyks išvengti. Rusai surinko skaudžiai didelę karių grupę, kuri po mobilizacijos skaičiumi mus lenkia, o ginkluote mes aplamai atsiliekame nuo Rusijos armijos, jie mus čia ženkliai lenkia“, – sakė A. Arestovičius.
Kaip anksčiau teigė buvęs prezidento V.Zelenskio biuro patarėjas, jis turi informacijos, kad Kijevas akivaizdžiai praranda šansą laimėti mūšio lauke, o Ukrainos valdžia jau iš viso praleido ne tik šansą laimėti kariniame konflikte su Rusija, bet net ir laimėti šalies vidaus politinę kovą.

Lietuvos patriotas

Brangieji,vanagai (karo norėtojai) – imkite ir nuoširdžiai atsakykite – ar esate pasiryžę mirti dėl Ukrainos? Ar esate pasiryžę paaukoti savo vaikus kare, kurį provokuoja mūsų landsbergių šaika? Ar esate pasiryžę paaukoti savo gerbūvį, savo šalies miestus ir kaimus dėl Ukrainos? Ar esate pasityžę su ginklu rankose eiti į frontą? Ar jūsų vaikai, esantys užsienyje, jau sugrįžo, įstojo į kariuomenę ar šaulių gretas ir treniruojasi ginti šalį?

Pamastymas

…asei esmi brungus arialis ir sakau tvirta ‘teip’…

Yankee go home

Lietuva su Rusija!
Gelbėkit nuo Landsbergio satanistų pedofilų vaikpisių !

Pamastymas

..maloniai kvieciame uzsipisti aukstielnykams ir eiti namo.

Ei, žmonės

atkreipkit dėmesį į durnių

liaudies švietimas

Dar konservų psichopatų chuntos nelikviduota alternatyvi informacija
 
musutv.lt
http://www.kla.tv/lt
landsbergizmas.lt
sapereaude.lt
budruspilietis.lt
televizijainternete.com

su meile-koncervams

Apduję lyg musės nuo landsbergio dvoko,
Beretės prieš Lietuvą myžti išmoko.
Kaip daiktą bevertį jie pardavė šalį-
Be jankių jau net nusišikt nebegali.
Ir verkia Tėvynė, nes jankiai ją trypia
Kaip erkės jos kruviną kūną aplipę.
Tik landsbergio šunys to siaubo nemato-
Į šūdą įmynę gyventi įprato.
Beretės negali žiūrėti į tiesą-
Nors šuns būdoje susiranda sau priešą.
Bet kur per žiūroną užžlibinę rusą,
isteriškai klykia,kad puola,kad muša.
Tokie jau tie mūsų beretės nupušę
Pardavę jankynui ir kūną, ir dūšią.
Ir ponai laisvai žudyt Lietuvą gali,
Nes bailūs vergai – bijo gint savo šalį!
Pamiršo jie Blindą ir garsią jo pušį,
Ir dreba po vieną,apžioję po kušį…

šiaip pamąstymui

Tipiškas vakaruose klestinčios ir žydinčios „žodžio laisvės”pavyzdys:

http://www.zundelsite.org/archive/victims/victims_of_zion.html

edukuotiems marmaliuotiems vergams

Dažnai rašantis Facebook jautriomis temomis publicistas Herkus Baranauskas-Deltuvis šį kartą parašė savo atsiliepimą apie Stivo Džobso (vieno iš Apple įkūrėjų) žmonos pasiūlymą, kuriuo ji esą teigė mananti, jog visiems tiems, kurie beatodairiškai prievartavo nenorinčius žmones skiepytis reikėtų atleisti. Neseniai Styvo Džobso (to, kuris savo firmos logotipu pasirinko prakąstą Rojaus obuolį) žmona savo leidinyje parašė straipsnį, kviečiantį skelbti amnestiją tiems, kurie ragino „nesiskiepijusių gyvenimus paversti pragaru“. Gal jiems prabudo sąžinė? Bet ar jūs girdėjote nors vieno „eksperto“ ar „gelbėtojo“ atsiprašymą? Ar jūs girdėjote, kad nors vienas tų švabiukų būtų pripažinęs, jog klydo? Ar gal Dulkys atsiprašė? Ar gal ta viceministrė raganiškai nusikvatojusi LRT studijoje? Ar gal Savukynas, Užkalnis, Kvietkevičius nors pro dantis iškošė „klydau“? Ne. Jie geriausiu atveju „pamiršo“, ką sakė… Skaityti daugiau »

Kaholų ateitis miglota

Pagoglinkit – “Арестович заявил о возможном «корейском сценарии» для Украины”. https://lenta.ru/news/2023/02/07/korean/ Экс-советник Зеленского Алексей Арестович заявил, что Украина может повторить корейский сценарий. Он предрек, что конфликт на Украине может завершиться не так, как этого ожидают ее граждане. По оценке Арестовича, Киеву для успеха нужны тысяч 400 идеально подготовленных вышколенных солдат с натовским оружием. Однако в ближайший год подобных мощностей ожидать не стоит, заявил он. Арестович добавил, что Западу следует из Украины создавать Южную Корею с гарантиями. При этом Арестович выразил мнение, что при таком варианте Украина может получить немало бонусов.

nuu

Ukrainoje karius į kariuomenę gaudo gatvėse ir prievarta veža į dalinius. Pilnas jutube tokių filmų. Tokiu būdu renkamai kariuomenei laimėti mūšius – misija neįmanoma.

Ekspertas

Dabar praktiškai vyksta NATO demilitarizacija.

Romualdas

Jei NATO žinotų, kad galima laimęti karą, jie nusiųstų visą savo ginkluotę ir nedelstų, bet jie puikiai supranta kad Ukraina&Co (NATO) laimėti prieš Rusiją be šansų ir dabar tempia laiką, paleido cirką su Tankais, kalbama apie kelis šimtus tankų geriausiu atveju metų laikotarpyje, kai Ukraina prieš metus turėjo 2000+ tankų ir vėliau gavo iš Lenkijos ir kt.šalių ~1000 sovietinių tankų ir viskas išgaravo.

šumanas

buvo šumas dževelinų, buvo šumas bairaktarų, buvo šumas haimersų, dabar šumas leopardų su abramsais ir pasibaigs kaip ir turi pasibaigti šumas… toks gamtos dėsnis

todd toddcarMAY

Remiantis Izraelio nacionalinės žvalgybos tarnybos MOSSAD duomenimis, Ukrainoje iki šiol žuvo 254 NATO instruktoriai, 2458 NATO kariai ir 5360 samdinių iš Vakarų šalių. https://monkeymart.io/home

Šmikutienis

Pradedu pasigesti konservatorių bendruomenės Navio pasažų.

Prašalietis

Eiliniam adekvačiam neišsivaikščiojusiam lietuviui turėtų būti nusispjaut kas „laimi ir kas pralaimi” Ukrainoje, kas ir kiek išžudo vieni kitų, Rusijos rusai ar Rusijos okrainos rusai pasidarę ukrainiečiais. Visi 30 „nepriklausomybės ir laisvės” metų akivaizdžiai faktais demonstruoja, kad visos Lietuvos žmonių laimės ir nelaimės, džiaugsmai ir sunkumai… tepriklauso nuo vietinių kolaborantų (pro amerikinių, pro rusiškų, pro arabiškų, pro europinių, pro taivaniškų …) valdžių padarytų ir daromų „vertybinių, geopolitinių, politinių…” primityvių kvailysčių… Kaip sakė savo straipsnelyje „Propatria” jaunimo sambrūzdžio vadovas Sinica, pavaikščiosim gausiai eitynėse su fakelais, „Lietuvos laukia toks likimas, kokia bus Lietuvos piliečių valia ją saugoti ir kurti…” ir su JAV palaikymu, po Ukrainos šiandieninio „patriotinio kaifo”, „užkaifuos” ir lietuviai kaip šiandieniniai Ukrainos banderiniai chalopai…

stasys

pagaliau ir Prašalietis ašarėle išspaudė dėl tu ‘durniu garlaivio’ keleiviu likimo . Jis kaip tas ‘kašperovskis’ vienu žodžiu užmuša o kitus gydo .Įsitempusios čia xuilo bobulės mielai jam leistu jas palaikyti už rankos . Planas geras trūksta tik smulkmenų ir gero balse ritmo. Pridedu nuoroda kurioje galima to pasimokyti iš mokančiu ir žinančiu .facebook.com/reel/1403066810434076/?s=fb_shorts_tab&stack_idx=0

Žiurkės bačkoje susipešė…

Pagoglinkit – “В ДНР сообщили о расстреле украинскими военными польских наемников в Угледаре“. https://lenta.ru/news/2023/02/07/rasstrel/

kaip

kaip mocartus

Rusai toliau ukronaciams spardo subines

Pagoglinkit – “Шойгу рассказал о потерях Киева в январе”.
https://ria.ru/20230207/spetsoperatsiya-1850256800.html
Российские войска продолжают перемалывать все поставляемое Западом Киеву вооружение, за январь украинские войска потеряли более 6,5 тысяч военнослужащих, 26 самолетов и 7 вертолетов, 208 беспилотных летательных аппаратов, 341 танк и другие боевые бронированные машины, 40 боевых машин реактивных систем залпового огня, – заявил министр обороны РФ Сергей Шойгу.

Atsirado

debilas pamastytojas su ruda tanga

Pamastymas

…tavo siknoj kazkas rudo ‘atsiraaaado’,apuoke.

Dar 150 ukronacių tapo trąšomis saulėgrąžoms

Pagoglinkit – “ВСУ потеряли более 150 человек на Купянском и Краснолиманском направлениях”. https://ria.ru/20230207/vsu-1850305771.html

Algė

NS partijos portalas, kada baigsit pseudokonservatorių nesąmones spausdint?

Pamastymas

…Katre,kad spriege nuo vezimo…ir pyzdiec,atgule.

Amerikėnų hipergatsinės raketos

Kol kas tik Holivudo fantastiniuose blobasteriuose

jo jo

tiesa

The New York Times

Pagoglinkit – “Стало известно о серьезных потерях украинской армии под Артемовском”. https://lenta.ru/news/2023/02/07/nyt_bakhmut/
NYT заявила о переполненном морге и серьезных потерях украинской армии в Донбассе.

Kazimieras

Pagoglinkit – “Солдаты ВСУ, прошедшие обучение в Британии, сдались после 20 минут боя”. Подробности: https://regnum.ru/news/accidents/3776494.html

James Caleb

How Nursing Assignment Help Can Benefit You

46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top