Karas Ukrainoje. Trys šimtai keturiasdešimt penktoji (Vasario 3 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Vakarų analitikų vertinimu (ISW) artimiausiu metu prasidėsiantis agresoriaus puolimas nebus sėkmingas, išsikvėps balandžio mėnesį ir sudarys tinkamas sąlygas Ukrainos puolimui vasaros pradžioje. Tokios analizės labiau primena kalbas apie Kauno „Žalgirį“ Eurolygos finalo ketverte – gal ir taip, gal ir ne, bet dar labai daug laiko ir yra aibės „jeigu“. Mūsų galva, racionaliau yra analizuoti ir vertinti tai, ką galime apčiuopti. Tokios ilgalaikės ir niekuo neparemtos išvados kelia nereikalingas iliuzijas.

Luhansko kryptis. Agresorius ėmė riboti mobilų internetą okupuotose Luhansko srities teritorijose. Galima sutikti su nuomone, kad tai sietina su rusų siekiu apsaugoti savo karinių vienetų judėjimą ir pasirengimą operacijoms. Daugiausia kalbama, kad šie veiksmai nutaikyti į okupuotose teritorijose esančius Ukrainos piliečius, kurie savo šalies žvalgybą informuoja apie rusų vienetų judėjimą. Tačiau pačių agresoriaus karių Tik Tok‘inis gyvenimas yra nemažesnis šaltinis Ukrainos žvalgybai, nei už priešo linijos veikiantys žvalgai, partizanai ar pilietiški vietos gyventojai. Agresorius su tuo bando kovoti atimdamas mobilias ryšio priemones, tačiau kareivos vis prisigalvoja būdų kaip nuslėpti telefonus arba turėti du ir vieną atiduoti, o kitą pasilikti.

Svatove. Vakarykštės agresoriaus atakos prie Novoselivske jam baigėsi nesėkme, tačiau rusai bando atakuoti toliau. Realybė tokia, kad gyvenvietė virtusi griuvėsiais, o ukrainiečiai čia įsirengę geras pozicijas, taip pat atradę progą kontratakuoja. Tad gali būti rusai čia tiesiog palaiko kontaktinėje linijoje įtampą, kad ukrainiečiai negalėtų atakuoti link Kuzemivka. Greičiausiai todėl, agresorius atnaujino savo atakas sektoriuje veikiančios ukrainiečių grupuotės flanguose. Pietiniame flange vėl yra atakuojama Stelmahivka link, o šiauriniame (prie Dvorichna) ukrainiečiai tikisi rusų diversijų ir artilerijos smūgių su tikslu trikdyti aprūpinimą per Oskil upę. Gali būti, kad čia rusai mato didesnes perspektyvas priversti ukrainiečius keisti savo sumanymą.

Kremina. Kalbant bendrai agresorius praneša apie pastarosiomis dienomis kelis kartus išaugusį ukrainiečių artilerinės ugnies intensyvumą. Tikėtina, ukrainiečiai siekia apšaudyti agresoriaus manevrinius vienetus jų mūšio rikiuotės formavimo vietose (t.y. paskutinėje fazėje prieš puolimą), naikina rusų logistiką, intensyvina artilerijos dvikovas.

Ploshchanka – Chervonopopivka ruože tęsiasi agresoriaus atakos Nevske link, kol kas jos nebuvo sėkmingos. Tai, kad agresorius neprimetė savo mūšio ritmo ir prie kelio Svatove – Kremina jam nėra saugu, rodo rusų artilerijos smūgiai Chervonopopivka apylinkėse. Panašu, rusų atakas keičia ukrainiečių atakos, situacija dinamiška.
Kremina vakarinėse ir pietvakarinėse prieigose agresorius giriasi įsitvirtinęs Dibrova, tačiau tuo pačiu šią gyvenvietę daužo jų pačių artilerija. Į pietvakarius nuo Kremina esančiuose miškuose tęsiasi dinamiškos kautynės.

Lysychansk. Agresorius ir toliau nesėkmingai puola Spirne ir Bilohorivka. Nepanašu, kad šiame sektoriuje vystomas rusų puolimas kaip nors ženkliai paremia rusų operacijas Kremina ir Syversk link.

Donecko kryptis
Bakhmut:

Soledar – Krasna Hora ruože agresoriui pavyko pasistūmėti link Rozdolivka, ukrainiečiai rusus sustabdė šios gyvenvietės prieigose. Teoriškai čia patogios gynybai pozicijos – nedidelė gyvenvietė, rytiniame flange ir užnugaryje upė bei aukštumos. Tikėtina, kad Vesele – Rozdolivka – Fedorivka – Pereizne – Vasyukivka yra vienas didelis ukrainiečių įtvirtintas rajonas (gynybos sistema). Bent jau vietovės analizė sufleruoja, kad būtų patogu jį įrengti.

Bakhmut rytinėse, pietrytinėse ir pietinėse prieigose mūšiai tęsiasi. Agresoriui pavyko pasistūmėti Opytne, tačiau ukrainiečiai čia išlaiko dominuojančių aukštumų kontrolę.

Kelyje Horlivka – Bakhmut ukrainiečiai atmušinėja agresoriaus atakas link Ivanivske. Didėja ne tik agresoriaus manevrinių vienetų spaudimas, bet ir intensyvėja artilerijos apšaudymai. Tikėtina, šiame ruože agresorius ruošiasi pralaužti ukrainiečių gynybą.

Avdiivka – Mariinka. Be didelių pakitimų. Kontaktinėje linijoje pozicinės kautynės, dirba netiesioginės ugnies priemonės iš abiejų pusių.

Vuhledar. Šiaurės rytinėse Vuhledar prieigose vis dar liekantys rusų vienetai iniciatyvą perleido ukrainiečiams ir net nebando kažkaip aktyviau dėl jos pakovoti. Dominuoja lokalūs susidūrimai. Tikėtinos intensyvesnės ukrainiečių kontratakos. Neatmestina, kad aktyvių veiksmų ukrainiečiai gali imtis ir kituose sektoriaus ruožuose, pavyzdžiui nuo Prechistivka, link Yehorivka gyvenvietės, t.y. į Pavlivka užnugarį.

Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
72 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
72
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top