Karas Ukrainoje. Trys šimtai keturiasdešimt šeštoji (Vasario 4 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Luhansko kryptis

Svatove. Šį kartą kontaktinėje linijoje ramiau. Agresorius vykdė lokalias atakas Novoselivkse ir Stelmahivka, ukrainiečiai tuose rajonuose atsakė tuo pačiu. Daug darbo abiejų pusių artileristams.

Kremina. Sektoriuje įtampa kaista, agresorius deda dideles pastangas perimti iniciatyvą.

Ploshchanka – Chervonopopivka ruože abiejų pusių manevriniai vienetai veržiasi giliai į no man land iki pat kontaktinės linijos. Šalia agresoriaus atakų Nevske link, atsinaujino rusų puolimas Makiivka link. Ukrainiečiai apsigynė, bei išlaikė savo veiksmų intensyvumą prie Chervonopopivka.

Kremina vakarinėse ir pietvakarinėse prieigose agresorius didina apsukas, į mūšį įvedinėja naujus 144 -os mechanizuotos divizijos vienetus.

Labai karšta prie Yampolivka. Rusams čia pavyko nežymiai pavyko pasistūmėti, ukrainiečiai kontratakuoja, kontaktinė linija juda kaip gyvatėlė.

Kad rusams nepavyksta čia daugiau pasistūmėti prisideda ir nesėkmės prie Dibrova. Jo apylinkėse rusai spaudžia, tačiau nepanašu, kad jiems čia pavyko įsitvirtinti (toliau jų artilerija daužo šią gyvenvietę).

Iš pietvakarinių Kremina preigų žinios prasčiausios. Čia rusams pavyko pastumti ukrainiečius apie 3-3,5 km ir bent kuriam laikui apsaugoti kelią Kremina – Rubizhne. Pažymėtina, kad čia mūšiai vyksta labai miškingoje vietovėje, kurioje sunku vien kliautis tik buka persvara ugnimi. Tad tokia taktinė agresoriaus sėkmė rodo, kad čia veikia taktine prasme gerai parengti vienetai. Buvo pasirodžiusi informacija, kad čia veikia vasarą ne kartą minėto 3 – iojo korpuso („savanorių“ dalinys , formuotas dar iki mobilizacijos) ir 76 – osios desanto-šturmo divizijos vienetai.

Lysychansk. Agresorius toliau spaudžia Bilohorivka – Verkhnokamenske ruože. Atakos ir toliau nesėkmingos. Tą patį galima pasakyti apie rusų puolimą prie Spirne. Ukrainiečiai sėkmingai ginasi.

Donecko kryptis

Bakhmut:

Soledar – Krasna Hora ruože ukrainiečiai įnirtingai gina Vasiukivka – Rozdolivka – Vesele liniją, agresoriaus pastangos prasiveržti baigėsi nesėkme. Tas pasakytina apie sitiaciją Krasna Hora. Didvyriškomis pastangomis ukrainiečiai neleidžia rusams lyginti kontaktinės linijos ir artėti link kelio Slavyansk – Bakhmut. Agresoriaus karo propagandistai soc.tinkluose vis daugiau kalba apie puolimą Syversk link.

Bakhmut rytinėse, pietrytinėse ir pietinėse prieigose ukrainiečiai išlaiko pozicijas, agresorius daužosi it vanduo uolas. Visgi sitaucija labai sudėtinga.

agresorius plečią savo placdarmą į šiaurės vakarus – šiaurę nuo Klishiivka, pritraukė rezervus ir toliau intesyviai atakuoja Ivanivske, ukrainiečiai ir toliau neprileidžia agresoriaus prie kelio Kostyantinivka – Chasiv Yar – Bakhmut. Sunki kova tęsiasi.

Avdiivka – Mariinka. Lokalūs susidūrimai tęsiasi, kontaktinė linija nejuda.

Vuhledar. Mūšių intensyvumas gerokai sumenkęs, ukrainiečiai rengia lokalias kontratakas. Neatmestina, kad ukrainiečiai kurį laiką viską atiduos į karo dievo – artilerijos – rankas ir pietrytinėse Vuhledar prieigose poliruos iniciatyvos netekusius rusus.

Zaporizhia kryptyje lokalūs susidūrimai gana reti. Abi pusės intensyviai naudoja artileriją.

Pietų kryptyje ir toliau tęsiasi artileristų dienos.

3.5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
84 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
84
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top