Karas Ukrainoje. Trys šimtai keturiasdešimt trečioji (Vasario 1 diena)

Smūgis vidaus priešams

Šiandien vykdant atviras procedūras skirtinguose Ukrainos regionuose atliekamos dešimtys kratų ir bylose kaltinamiesiems perduodami įtarimai. Apie jų rezultatus Ukrainos saugumo tarnyba (UST) žada papildomai informuoti.

UST vadovas Vasilijus Maliukas pakomentavo apie didelio masto operatyvines ir tyrimo priemones, kurių šiandien buvo imtasi.

Anot jo, buvo „apdorojami asmenys, kurie savo veiksmais kenkia valstybės saugumui įvairiose srityse: Ukrainos išdavikai ir Rusijos specialiųjų tarnybų agentai; organizuoto nusikalstamumo atstovai; pareigūnai, biurokratai ir korumpuoti pareigūnai, kurie pakenkti šalies ekonomikai ir stabiliam karinio-pramoninio komplekso funkcionavimui“.

Jis pabrėžė, kad šiandien, vykstant atviram procesui skirtinguose Ukrainos regionuose, atliekama dešimtys kratų ir bylose kaltinamiesiems pateikiami įtarimai.

„Mes vykdome Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio iškeltą užduotį ir tuo pat metu smūgiuojame  vidaus priešui. Masinės kratos,  pareiškimai įtarimų ir įvairaus tipo piktadarių sulaikymai yra aiškūs to įrodymai”, – sakė M.Maliukas.

Jis pridūrė, kad tai tik pirmasis sudėtingo ir sistemingo darbo etapas, kurį U.. Malyukas pažymėjo, kad UST informuoja visuomenę apie šios dienos įvykių rezultatus ir, nepaisant didelio medžiagos kiekio, tai darys ir artimiausiomis dienomis.

Masinės paieškos

Vasario 1 d. „Liaudies tarnai” frakcijos vadovas Davidas Arakhamia patvirtino tyrimo veiksmus, atliktus daugelyje vyriausybinių agentūrų ir tam tikrų žinomų asmenų atžvilgiu.

Tapo žinoma apie kratas Ukrainos verslininko Igorio Kolomoiskio namuose. Teisėsaugos šaltiniai UNIAN teigė, kad UST ir Ekonominio saugumo biuras atlieka kratą verslininko namuose, tyrimas susijęs su bendrovėmis „Ukrtatnafta“ ir „Ukrnafta“, kurių akcininkas yra Kolomoiskis.

UST taip pat atliko kratą Vadimo Stolaro, uždraustos opozicijos platformos visam gyvenimui kūrėjo ir liaudies deputato, nuosavybėje. Tyrimo veiksmus prieš Stolarą ir daugybę kitų aukščiausių politikų patvirtino Aukščiausiosios Rados Tautos tarno frakcijos vadovas Davidas Arakhamija.

Be to, UST pranešė apie naują įtarimą buvusiam „Motor Sich“ prezidentui Viačeslavui Boguslavui dėl bendradarbiavimo su Rusijos teroristais.

Buvęs energetikos ministras Igoris Nasalyk taip pat buvo informuotas apie įtarimus dėl tarnybinio aplaidumo ir 1,5 mlrd. UAH nuostolių valstybės biudžetui padarymo.

Muitinėje UST atskleidė nusikaltimus, padariusius beveik 400 milijonų grivinų žalą valstybei. Taip pat atskleidė Kijevo mokesčių tarnybos vadovo apie kelių milijonų dolerių neteisėto praturtėjimo schemas. Per kratą  pas l.e.p. mokesčių tarnybos Kijeve vadovą Oksana Datiy rado prašymų sąrašą, jame – milijonas dolerių, sabalo paltas ir elitinis Breguet laikrodis.

***

zsu.gov.ua

Per praėjusią parą okupantai įvykdė 5 oro ir 6 raketų smūgius. Jie surengė iš raketų salvinių sistemų daugiau nei 65 atakas.  Nukentėjo civilinė Sumų, Charkovo, Mykolaivo ir Chersono regionų gyvenviečių infrastruktūra.

Rusijos oro ir raketų smūgių pavojus visoje Ukrainoje išlieka didelis.

Priešas nestabdo puolimo veiksmų Lymanskio ir Bakhmutskio kryptimis. Jis patiria didelius nuostolius. Vykdo nesėkmingas puolimo atakas Avdiyiv ir Novopavliv srityse.

Praėjusią dieną Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atmušė okupantų puolimus Donecko srities Jampolivkos, Spirnės, Rozdolivkos, Blagodatnės, Krasna Goros, Bachmuto, Kliščivkos ir Paraskoviivkos gyvenviečių srityse.

Voluinės, Poliskės, Siversko ir Slobožansko kryptyse – be didelių pokyčių, puolamųjų priešo grupių neaptikta. Iš minosvaidžių ir artilerijos buvo apšaudytos Rožkovičių, Basivkos, Oleksandrivkos ir Grabovskės gyvenviečių vietovės Sumų srityje bei Veterinarne, Strelecha, Hlyboke, Zelene, Neskuchne, Ohirceve, Vovchansk, Staritsa ir Budarka gyvenvietės Charkovo srityje.

Kupjansko kryptimi priešas apšaudė mūsų kariuomenės pozicijas Charkovo srities Ivanivkos, Kupjansko, Kislivkos ir Kotlyarivkos rajonuose bei Luhansko srities Novoselivkos ir Kovalivkos rajonuose.

Lymanskio kryptimi gaisro metu nukentėjo Novoyehorivka, Nevske, Chervonopivka, Kreminna ir Dibrova Luhansko srityje.

Bakhmuto kryptyje Donecko srities Verchnokamianske, Spirne, Berestovas, Belogorivka, Bakhmutas, Ivanovske, Predtechine, Klishchiivka, Kurdyumivka, Družba ir Mayorskas pateko į priešo ugnį.

Berdychi, Tonenka, Severna, Avdiivka, Vodyane, Georgiivka, Maryinka ir Pobyeda buvo apšaudytos Avdiivkos kryptimi.

Novopavlivskyi kryptyje gaisro metu nukentėjo Donecko srities Velyka Novosilka, Neskuchne, Novoukrayinka, Bogoyavlenka, Vugledar ir Mykilski Dachi gyvenviečių rajonai.

Zaporožės regione nuo gaisro nukentėjo 20 gyvenviečių, įskaitant Vremivką ir Novopilį Donecko srityje bei Malinivką, Gulyaipolę, Charivnę, Orihivą ir Novodanilivką Zaporožėje.

Chersono kryptimi 21 gyvenvietės teritorijos buvo apšaudytos raketų paleidimo įrenginiais, statine artilerija ir minosvaidžiais. Apšaudyti Zolota Balka, Mykolaivka, Tyaginka, Ponyativka, Antonivka, Berehove, Yantarne ir Chersonas. Tarp civilių gyventojų yra aukų.

Priešas ir toliau patiria nuostolius. Taip Luhansko srities Novoivanyvkos rajone buvo įkurta dar viena karo ligoninė. Apie 100 Rusijos karių gydomi. Traumos, nesunkūs sužeidimai dažniausiai neįvertinami ir neįrašomi į medicininius įrašus. Suteikus minimalią pagalbą, jie siunčiami į fronto liniją.

Per praėjusią parą Gynybos pajėgų karinės oro pajėgos 9 kartus smūgiavo į priešo koncentracijos zonas ir 2 smūgius į priešlėktuvinių raketų sistemų pozicijas.

Raketos ir šauliai pataikė į 13 priešo darbo jėgos koncentracijos zonų, 1 vadavietę ir 1 amunicijos sandėlį.

3.4 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
61 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
61
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top