Karas Ukrainoje. Trys šimtai septyniasdešimt devintoji (Kovo 9 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Naktį ir dieną agresorius raketomis smūgiavo Ukrainos civilinei infrastruktūrai. Tikėtina, nemažą dalį sudarė netaiklios S300 raketos, kuriomis agresorius siekia išprovokuoti ukrainiečių oro gynybą atidengti ugnį, taip kartu priverčiant jas dirbti, keisti pozicijas po šūvių, iš naujo užvedinėti, pertaisinėti sistemas bei identifikuoti oro gynybos sistemų vietas, nedengiamus plotus. Iš 84 įvairaus tipo raketų ukrainiečiams pavyko numušti 34. Tarp likusių 50 buvo ženkli dalis sunkiai numušamų Kh-47M2 Kinzhal. Agresoriaus gynybos ministerija skelbia, kad tai yra atsakas į „Laisvosios Rusijos savanorių korpuso“ reidą Briansko srityje.

Luhansko kryptis

Svatove. Rusai vėl intensyvina puolimą, bando atakuoti šiauriniame flange, bet sekasi nelabai kaip. Ukrainiečiai apsigina.

Kremina. Sektoriuje mūšių tempas nukrito, tačiau tęsiasi lokalūs susidūrimai aplink Ploshchanka, Dibrova ir į pietvakarius nuo Kremina esančiame, nekartą jau minėtame, miške.

Lysychansk. Be pakitmų.

Donecko kryptis

Bakhmut:

Berhivka – Rozdolivka:

Agresoriaus puolimas link Khromove – Bohdanivka – Dobova Vasyukivka – Orikhovo Vasyukivka šiam momentui yra įstrigęs. Kelinta diena rusams nepavyksta pasistūmėti į priekį. Tai įneša atsargaus optimizmo, kad ukrainiečiams pavyko persiorganizuoti ir šiame ruože sukurti tvarią gynybos sistemą. Kita vertus, bendra padėtis yra labai nepalanki ukrainiečiams. Net ir likdami šiose pozicijose, rusai efektyvia artilerijos, minosvaidžių, tankų ir PTRK (PTUR) ugnimi dengia paskutinį dar naudojama aprūpinimo, sužeistųjų ištraukimo ir atsitraukimo kelią link Bakhmut (https://www.youtube.com/watch?v=GvqpPiGZJoA). Anksčiau ar vėliau puolimas čia atsinaujins. Ir toliau nebūsime populiarūs, bet užtat nuoseklūs – viliamės, kad didžioji dalis ukrainiečių pajėgų jau paliko Bakhmut miestą.

Orikhovo Vasyukivka – Zeleznianske – Vasyukivka (link Slavyansk) ir Vasyukivka – Rozdolivka – Vesele (link Syversk) Ukrainos gynėjai apsigina nuo agresoriaus atakų. Labai tikėtina, kad didelė dalis čia veikusių rusų pajėgų permesta į Khromove – Bohdanivka – Dobova Vasyukivka – Orikhovo Vasyukivka ruožą.

Tęsiasi poziciniai mūšiai palei Bakhmutovka upės krantą, ukrainiečių artilerija ir manevriniai vienetai išlaiko agresorių rytiniame krante.

Į pietus nuo kelio Chasiv Yar – Ivanivske tęsiasi susidūrimai. Agresoriui nepavyksta perlaužti įvykių savo naudai prie Ivanivske. Ukrainiečiai sustabdė jų puolimą pietinėje Bakhmut dalyje bei visoje ruožo kontaktinėje linijoje pereidinėja į kontratakas.

Avdiivka – Mariinka. Atrodo, kad padėtis aplink Avdiivka įtvirtintą rajoną stabilizuota. Ukrainiečiai nebeleidžia agresoriui stumtis toliau link aprūpinimo kelių. Prie Mariinka padėtis stabiliai sunki, tačiau Ukrainos vienetai išlaiko pozicijas.

Vuhledar. Sektoriuje tęsiasi lokalios agresoriaus atakos, kontaktinė linija nejuda.

Zaporizhia kryptyje be pakitimų.

Pietų kryptyje tęsiasi abipusis apsikeitimas artilerijos smūgiais. Paminėtina, kad agresorius pabandė vėl permesti savaeiges artilerijos sistemas į Kiburno neriją, su tikslu atakuoti taikinius esančius Ochakiv bei netiesiogine ugnimi turėti galimybę Dniepro įlankoje trikdyti galimą Ukrainos vienetų judėjimą šiose vietose (Dniepro ir Pietų Bugo upių žiotys).

Savo ruoštu, ukrainiečių artileristai bandytojams nusiuntė karštų linkėjimų.

3.3 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
135 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
135
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top