Karas Ukrainoje. Trys šimtai trisdešimt ketvirtoji (Sausio 23 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Lavrovas pareiškė, kad karas su Vakarais nebėra hibridinis, o vis labiau primena tikrą. Tai vertintina kaip dar vienas bandymas tariama tiesioginės konfrontacijos perspektyva priversti Vakarų valstybes mažinti paramą Ukrainai ir įvelti jas į pokilimines derybas su kremliumi. Tikėtina, kad Vakarai su velniu obuoliauti neis, bet atsipalaiduoti neverta.

Luhansko kryptis

Svatove. Kaip ir tikėtasi, agresorius atnaujino kontratakas Stelmahivka link ir taip bando priversi ukrainiečius pakeisti savo planus Pershotravneve – Yahidne – Novoselivske ruože. Nepanašu, kad tai rusams sekasi. Ukrainiečiai vykdo lokalias atakas, o rusų bandymai susigrąžinti prarastas pozicijas Novoselivkse baigėsi nesėkme.

Kremina:

Ploshchanka – Chervonopopivka – Zhitlivka ruože pozicinės kautynės. Agresoriaus puolimo galimybės sumenkusios, tačiau gintis ir kontratakuoti jie dar gali. Todėl ukrainiečiai čia kantriai ginasi, vykdo žvalgybą, smūgiuoja artilerija ir radę progą kontratakuoja.

Kremina vakarinėse ir pietvakarinėse prieigose toliau lokalūs susidūrimai. Iniciatyvą išlaiko ukrainiečiai, tačiau kontaktinė linija nejuda.

Lysychansk. Agresorius vėl perkėlė pagrindines pastangas į sektoriaus pietus ir atakuoja Spirne – Berestove ruože. Tikėtina, rytoj čia agresorius ilsėsis, o aktyvesnis puolimas bus Bilohirivka ruože.

Donecko kryptis

Bakhmut. Pasirodė duomenų, kad į sektorių jau atvyko rezervai, tame tarpe legendinės 93-iosios mechanizuotos brigados vienetai. Tai nereiškia, kad automatiškai situacija ims gerėti (tai nepirma rotacija ir papildymas kontaktinėje linijoje), tačiau šiame sektoriuje sėkmingai kovojusių vienetų atvykimas nuteikia optimistiškai.

ukrainiečiai ir toliau daro stebuklus Pidhorodne – Krasna Hora – Blahodatne linijoje ir neleidžia agresoriui stumtis priekin. Tikėtina todėl rusai bent kol kas intensyviau atakuoja Rozdolivka- Vesele tikėdamiesi atverti naują puolimo kryptį link Syversk. Čia rusams pavyko pasistūmėti apie kilometrą. Visgi mažai tikėtina, kad agresorius taip greitai atsisakys operacinio tikslo perkirsti kelią Sliavyansk-Bakhmut ir visas pastangas nukreips į Syversk.

Bakhmut prieigose sunkios kautynės. Ypač sudėtinga situacija miesto pietrytinėje dalyje, pozicijos eina iš rankų į rankas. Panašu, ukrainiečiai pasirengę kautis už kiekviena namą, už kiekvieną sankryžą.

Kelyje Horlivka – Bakhmut agresorius negali užimti nuo Klishiivka į šiaurės vakarus/vakarus esančios kalvos, kuri labai svarbi norint pasiekti Chasiv Yar. Problemą rusai bando spręsti atakuodami šiaurėn su tikslu pasiekti tarpe tarp Chasiv Yar ir Bakhmut esantį Ivanivske ir čia perkirsti kelią Kostyantinivka – Bakhmut. Tuo pačiu į pietvakarius nuo Klishiivka išsikišusių rusų pozicijų agresorius atakuoja Predtechyne. Tai pirmi ženklai, kad tikėtina rusai bandys Chasiv Yar atakuoti iš rytų (Ivanivkse) ir vakarų (Predtechyne) ir taip sieks 1) perkirsti kelią Kostyantinivka – Bakhmut ir taip sukomplikuoti Bakhmut aprūpinimą ir 2) blokuoti Chasiv Yar įtvirtintą rajoną iš rytų ir vakarų sugriaunant sąveiką su Bakhmut ir Kostyantinivka veikiančiais ukrainiečių vienetais.

Avdiivka – Mariinka. Sektoriuje dedasi įdomūs dalykai. Agresoriui pavyko nežymiai pasistūmėti Vodiany – Opytne ruože. Tuo pačiu ukrainiečiai kontratakavo prie Oleksandropil (15 km į šiaurę nuo Avdiivka, 5 km į pietus nuo Niu Jork). Operacija sėkminga – ukrainiečiai pastūmė agresoriaus pozicijas apie 1 km, bei įsitvirtino pačiame Oleksandropil (iki tol gyvenvietė buvo no man land). Turime priminti, kad prieš dvi savaites tarpe tarp Avdiivka ir Niu Jork ukrainiečiai jau buvo surengę eilę sėkmingų kontratakų. Be to, agresorius soc.tinkluose skelbia, kad ir Mariinka nėra ramu – čia ukrainiečiai taip pat kontratakuoja. Tiesa, daryti išvadas dar anksti, tačiau gera pradžia pusė darbo.

Vuhledar. Sektoriuje lokalūs susidūrimai, daug darbo artileristams.

Zaporizhia kryptyje rusų „grandiozinis“ puolimas sustojo. Tą byloja ir patys agresoriaus karo propagandistai. Antai kslbėdami aoid mūšį prie Kamyanka jie teigia „praktiškai” užėmę šį kaimą, tačiau smulkmenėlė – ukrainiečių artilerija taip intensyviai dirba, kad rusai negali užeiti. Tačiau neatmestina, kad siekdami primesti savo mūšio ritmą, rusai ir vėl bandys rengti lokalias atakas.

Pietų kryptyje kabūm Sevastopol. Dar iki galo neaišku kas sprogo, tačiau nepanašu, kad tai rusų oro gynybos darbo išdavoje įvykęs sprogimas. Bent jau okupantai apie tai nepraneša. Neatmestina, kad prieš kurį laiką dronais vykdę žvalgybą mūšiu, ukrainiečiai identifikavo spragą agresoriaus oro gynyboje ir smogė. Tiesa, tai tik spekuliacijos, kadangi patikimų duomenų neturime.

3.3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
63 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
63
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top