Karas Ukrainoje. Trys šimtai trisdešimt penktoji (Sausio 24 diena)

Rusai mėgino surengti trijų krypčių puolimą: priešo atakos atremtos

Rusai nesiliauja apšaudyti gyvenviečių palei jų sąlyčio liniją.

Ukrainos gynėjai atrėmė priešo puolimą Limano ir Avdejevkos kryptimis.

Pasak Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vakarinio pranešimo, priešas taip pat tęsia puolimą Bachmuto kryptimi, patirdamas daug nuostolių.

„Priešas toliau vykdo puolimą Bachmuto kryptimi ir patyrė daug nuostolių. Limano ir Avdejevkos kryptimis vyko nesėkmingi puolimai, visos priešo atakos buvo atremtos. Kupiano, Novopavlovsko, Zaporožės ir Chersono kryptimis rusų okupantai yra gynyboje. Voluinės, Polesės, Seversko ir Slobožansko kryptyse situacija iš esmės nepasikeitė, priešo puolamųjų grupių nenustatyta”, – rašoma pranešime.

Taip pat pažymima, kad priešas nesiliauja apšaudyti gyvenviečių, esančių palei sąlyčio liniją. Tankų, minosvaidžių ir artilerijos pabūklai apšaudė daugiau kaip 30 gyvenviečių.

Generalinis štabas informavo, kad Kupjansko kryptimi priešas apšaudė gyvenviečių Dvurečnaja, Hryanikovka, Kislovka, Berestovoje rajonus Charkovo srityje, taip pat Novoselovkoje, Stelmachovkoje Luhansko srityje.

„Limano kryptimi priešas apšaudė Luhansko srities Makiivkos, Ploščankos, Krasnopopovkos, Terno ir Jampolovkos gyvenviečių rajonus. Bachmuto kryptimi daugiau kaip 20 gyvenviečių buvo apšaudomos iš tankų ir visos artilerijos. Avdijivkos kryptimi priešas apšaudė 11 Donecko srities gyvenviečių”, – rašoma pranešime.

Novopavlovsko kryptimi priešas apšaudė tankų, minosvaidžių, pabūklų ir raketinės artilerijos ugnimi Donecko srities Novoukrainkos, Ugledarės, Prečistovkos, Neskučnoje ir Velykos Novoselkos gyvenviečių rajonus.

„Zaporožės kryptimi nuo tankų ir artilerijos ugnies nukentėjo daugiau kaip 20 gyvenviečių. Chersono kryptimi okupantai toliau apšaudo civilius gyventojus. Gavrilovkos, Dudčanų, Kačkarovkos, Zmievkos, Veselojės, Burgunkos, Antonovkos, Dnieprovskės gyvenvietės Chersono srityje ir Chersono miestas buvo apšaudomi iš daugkartinių raketinių paleidimo įrenginių, artilerijos ir minosvaidžių”, – pažymėjo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Šią savaitę JAV gali paskelbti apie Abrams tankų perdavimą Ukrainai – WSJ

Baltieji rūmai nuo komentarų susilaiko.

J. Bideno administracija gali paskelbti apie „Abrams” tankų perdavimą Ukrainai jau šią savaitę, kad įtikintų Vokietiją perduoti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms tankus „Leopard”.

Kaip rašo „The Wall Street Journal”, remdamasis JAV pareigūnais, šis perdavimas turėtų būti diplomatinių susitarimų su Berlynu dalis, kad VFR perduos nedidelį skaičių tankų „Leopard” ir pritars ES šalims dėl jų perdavimo. Tai išspręstų Vakarų nesutarimus dėl tankų, nes kai kurios šalys mano, kad jų perdavimas gali paskatinti karo veiksmų eskalaciją.

Pasak laikraščio pašnekovų, JAV pozicija pasikeitė po sausio 17 d. vykusio pokalbio telefonu su Olafu Scholzu, kurio metu J. Bidenas sutiko apsvarstyti galimybę skirti Ukrainai”Abrams” tankus nepaisant Pentagono sprendimo. Dėl tankų perdavimo Ukrainai vyko intensyvios JAV ir Vokietijos derybos, pažymėjo WSJ šaltinis Berlyne.

Ukrainos kariai „nutupdė” priešo Su-25

Antradienį, sausio 24 d., Ukrainos kariai „nutupdė” dar vieną Rusijos orlaivį – atakos lėktuvą Su-25.

Smogiamasis lėktuvas buvo numuštas Donecko srityje, tikriausiai netoli Bachmuto.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, kovinis rusų „paukštis” buvo numuštas Donbase.

Nepatikslinama, kur tiksliai” nusileido priešo „Su-25”, tačiau Generalinis štabas pridėjo užrašus apie Bachmuto tvirtovės miestą,kuriame vyksta intensyvūs mūšiai.

Padėtis fronte – ką verta žinoti

Daugelį mėnesių priešas smogė ir bandė veržtis Bachmuto ir Avdejevkos kryptimis, neatsisakydamas vilties užimti visą Donecko sritį. Anksčiau Gynybos ministerijos GUR pranešė, kad Rusijos karinė vadovybė gavo nurodymą iki kovo mėn. užimti Luhansko ir Donecko sritis.

Tačiau šie priešo veiksmai ir toliau baigiasi pralaimėjimais ir greitais gyvosios jėgos nuostoliais. Tuo pat metu okupantai meluoja apie tariamai sėkmingą puolimą Zaporožės regione. JAV karo tyrimų instituto (ISW) analitikai nurodė, kad okupantai taip nusprendė nukreipti dėmesį nuo savo nesėkmių prie Bachmuto.

Taip pat buvo pranešta, kad Vakarų partneriai ragina Ukrainą nukreipti dėmesį nuo kelis mėnesius trukusių žiaurių kovų Bachmute ir teikti pirmenybę galimam puolimui pietuose.

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
50 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
50
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top