Karas Ukrainoje. Trys šimtai trisdešimt šeštoji (Sausio 25 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Belhorod ir Kryme apsilankė Ukrainos prezidentas V.Zelensky. Tiesa, kol kas virtualiai. Švelniarankiai Ukrainos kiberkariai jo kalbą parodė per agresoriaus televiziją. Neabejojame – auditorija sužavėta.

1. Luhansko kryptis.

· Svatove. Sektoriuje lokalūs susidūrimai, agresoriaus bandymai susigrąžinti Novoselivkse kiek sumenko. Neatmestina, kad rusai bent kurį laiką stiprins savo gynybą.

· Kremina.

a) Ploshchanka – Chervonopopivka ruože agresorius intensyvina artilerijos ugnį tiek kontaktinėje linijoje, tiek gynybos gilumoje, taip tikėdamasis laimėti laiko iki galimo ukrainiečių puolimo. Ir toliau rusai artilerija smūgiuoja Ploshchanka ir Chervonopopivka gyvenvietėse ir jų apylinkėse, kas rodo, jog ukrainiečių manevriniai vienetai čia yra aktyvūs.

b) Kremina vakarinėse ir pietvakarinėse prieigose rusai suintensyvino savo veiksmus, ko išdavoje nežymiai pastūmė no man land šiauriame Severskyi Donets upės krante (apie 1,5 km), tačiau situacijos tai esmingai nekeičia. Ukrainiečiai sektoriuje toliau turi iniciatyvą.

· Lysychansk. Neatmestina, kad nežymus agresoriaus pasistūmėjimas šiauriniame Severskyi Donets krante susijęs su jau antra diena besitęsiančiu agresoriaus puolimu Bilohorivka ruože.

2. Donecko kryptis.


· Bakhmut.

a) vakar dėl Soledar – Krasna Hora ruožo buvome atsargiai optimistiški, tačiau šiandien to atsargumo kiek daugiau. Panašu, agresoriui pavyko prasimušti tarp Pidhorodne ir Krasna Hora. Šis pleištas ne tik trukdo sąveiką tarp ukrainiečių vienetų. Priešakinės rusų pajėgos kirto Bakhmutovka upę, tęsiasi mūšis vakariame krante esančioje Paraskoviivka gyvenvietėje. Jei čia rusams pavyks įsitvirtinti, Krasna Hora ginantys ukrainiečiai gali būti atkirsti. Tačiau blogiausia, kad tokiu būdu kelias Slavyansk – Bakhmut iš esmės būtų perkirstas, agresoriui atsivertų galimybė užimti Bakhmut šiaurėje esančias aukštumas ir taip blokuoti miestą šiame ruože.

b) Bakhmut prieigose intensyvūs mūšiai visoje kontaktinėje linijoje. Pozicijos eina iš rankų į rankas, rusai nežymiai pasistūmėjo rytiniame pakraštyje, tačiau esmingai situacijos tai nekeičia.

c) Kelyje Horlivka – Bakhmut padėtis šiandien ramesnė. Ukrainiečiai neleido rusams pasistūmėti, tačiau intensyviai dirba agresoriaus artilerija. Ukrainiečiai tikrai nelieka skolingi. Tikėtina, kad vyksta rusų pajėgų pergrupavimas ir artimiausiu metu jie atnaujins puolimą.

· Avdiivka – Mariinka. Agresorius atnaujino Avdiivka įtvirtinto rajono puolimą iš šiaurės rytų, rytų ir pietvakarių, tačiau be rezultatų. Kituose ruožuose dominuoja lokalūs susidūrimai.

· Vuhledar. Atsirado daugiau detalių dėl vakar prasidėjusio rusų puolimo link Vuhledar. Panašu, kad artimiausias šios operacijos tikslas – rusams susikurti placdarmą Mikilske. Šią gyvenvietę rusai yra užėmę senokai. Čia jie šiauriniame Kashluhach upės krante turėjo nedidelį placdarmą, dabar jį dviejų jūrų pėstininkų brigadų pastangomis iš pietų ir pietvakarių bando išlėsti ir judėti link Vuhledar. Agresoriui pavyko pasistūmėti, mūšis tęsiasi Vuhledar prieigose. Situacija sudėtinga, ukrainiečiai į kontaktinę liniją siunčia rezervus.

3. Zaporizhia kryptyje taip pat tęsiasi agresoriaus lokalios atakos Orihiv, Huliajpole ruožuose. Kaip ir rašėme anksčiau, mūsų vertinimu šis rusų suaktyvėjimas Zaporizhia kryptyje ir Vuhledar sektoriuje sietinas su 1) noru primesti ukrainiečiams savo mūšio ritmą ir priversti juos keisti savo puolimo planus, 2) atstumti ukrainiečių artileriją nuo geležinkelio linijos Volnovakha – Polohy – Tokmak, 3) esant galimybei prasiveržti į ukrainiečių grupuotės Avdiivka – Mariinka pietinį flangą ir užnugarį.

4. Pietų kryptis. Vakar pasirodė informacija apie Ukrainos SOP reidą prie Nova Kahovka. Operatoriai valtimis įveikė Dnieprą, sunaikino pakrantėje buvusį priešakinį pajėgų valdymo punktą, 12 rusų karių, vieną šarvuotį BTR82A, vieną agresorių paėmė į nelaisvę ir atsitraukė. Tikėtina, vienas ukrainietis sužeistas. Tiesa, gali kilti klausimas, kodėl šio darbo negalėjo atlikti ukrainiečių artilerija. Neatmestina, kad trūko žvalgybinės informacijos, dėl ko ukrainiečiai nesiryžo naudoti artilerijos (galėjo nukentėti civiliai), todėl buvo nuspręsta surengti reidą.

4 16 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
94 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
94
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top