Kardinolas Burke’as: turime ginti Bažnyčią nuo priešų

katalikutradicija.lt

Rugpjūčio 7 d. sakydamas homiliją JAV, Viskonsino valstijoje, Vasau mieste, Švč. Mergelės Marijos oratorijoje, kuriai vadovauja Kristaus Karaliaus institutas (IKCSP), kardinolas Raymondas Burke’as kreipėsi į tikinčiuosius katalikus, įspėdamas apie išpuolius tiek Katalikų Bažnyčioje, tiek už jos ribų.

„Tokie laikai, kokie yra dabar, nesiskiria nuo išrinktosios tautos laikų prieš Jeruzalės žlugimą“, – sakė jis. „Pasaulietinė kultūra yra atviras ir smurtinis maištas prieš gerąją tvarką, kurią Dievas įrašė į gamtą ir, visų pirma, į žmogaus širdį.“

„Santuokos ir šeimos vientisumas, neliečiamas žmogaus gyvybės orumas ir pamatinė religijos laisvė nuolat pažeidinėjami naudai kultūros, kuri pagrįsta suterštų širdžių žmonių savivale“, – tęsė kard. Burke’as.

„Pasaulietiško mąstymo nuodai veikia Bažnyčios gyvenimą, atitraukdami širdis nuo Kristaus, nuo pagarbos krikščioniškosios doktrinos tiesai ir nuo dvasingo bei teisingo Dievo garbinimo“, – perspėjo jis.

Ši homilija Kristaus Karaliaus instituto oratorijoje pasakyta tradicinių lotyniškų Mišių apribojimų griežtėjimo metu. Čikagos kardinolas B. Cupichas savo vyskupijoje Kristaus Karaliaus institutui uždraudė aukoti viešas Mišias ir klausyti išpažinčių. Dėl to maždaug 400-500 tikinčiųjų liko be tradicinių Mišių ir sakramentų.

Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai Kristaus Karaliaus instituto kunigai atsisakė pasirašyti tradicinį Romos apeigyną ir savo charizmą paneigiantį kard. Cupicho pateiktą dokumentą, kuriame skelbiama, kad Novus Ordo Mišios yra vienintelė tikra Romos apeigyno išraiška.

„Apostazė yra skausmingai akivaizdi gyvenime tų, kurie tvirtina esą pamaldūs katalikai, nors tuo pat metu nepaiso apaštališkosios tradicijos“, – sakė Burke’as.

„Tokiais laikais sąžiningos širdys stengiasi suprasti, kodėl Dievas tai leidžia, kuomet šėtonas gundo jas abejoti, nusivilti ir atsisakyti kasdienės kovos su blogio jėgomis“, – sakė jis.

„Vis tik mes niekada neturime pasiduoti abejonėms ar nusivylimui ir niekada neturime atsisakyti kasdienės kovos ginant mūsų Viešpatį ir Jo šventąją Bažnyčią“, – teigė Burke’as ir pridūrė: „Net ginant nuo priešų, esančių Bažnyčios viduje.“

Kardinolas Burke’as nuolat reiškė paramą tradicinėms lotyniškoms Mišioms, gindamas Tradiciją prieš naujus Dieviškojo kulto ir sakramentų disciplinos kongregacijos (dabar – dikasterijos) paskelbtus dokumentus.

2022 m. vasarį Burke’as pareiškė, kad Responsa, dokumentas, kuriuo griežtai apribojami tradiciniai sakramentai ir tradicinės lotyniškosios Mišios, yra privalomas „tik tiek, kiek jis atitinka Bažnyčios doktriną ir discipliną, kuri pagrįsta fundamentaliu regulae iuris principu, kurio nesilaikant įstatymas tampa savavališku įrankiu asmenų, propaguojančių tam tikrą ideologiją ar darbotvarkę.“

„Niekada nepamirškime, kad Kristus jau yra nugalėtojas“, – ragino jis savo homilijoje. „Tegul mūsų Dievo garbinimas dvasia ir tiesa ir, visų pirma, dalyvavimas Eucharistinėje mūsų Viešpaties aukoje būna neišsenkantis mūsų ramybės ir atsidavimo šaltinis kovojant su Juo gerąją kovą, išlaikant kryptį, išlaikant tikėjimą.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top