katalikutradicija.lt
Kardinolas Reinhardas Marxas, Miuncheno ir Freisingo arkivyskupas bei popiežiui patariančios kardinolų grupės narys, pareiškė, jog homoseksualūs aktai nėra nuodėmingi.
Marxas tokį požiūrį išsakė interviu metu Vokietijos žurnalui Stern. „Homoseksualumas nėra nuodėmė. Kuomet du žmonės, nepaisant jų lyties, remia vienas kitą džiaugsmuose ir varguose, tai atitinka krikščionišką požiūrį. Turiu omenyje meilės pirmenybę, konkrečiai seksualinėje sueityje“, – pareiškė kardinolas, leisdamas suprasti, jog kalba ne apie homoseksualų potraukį, bet apie homoseksualius aktus.
Anksčiau, kovo 13 dieną, Marxas celebravo sekmadienio Mišias „už Miuncheno queer bendruomenę“.
Interviu metu kardinolas sakė, kad supranta, jog prieštarauja oficialiam Bažnyčios mokymui šiuo klausimu, bet pareiškė, kad nori „sakyti tai, ką galvoja“ ir „stumtelėti Bažnyčios mokymą toliau“.
Katalikų Bažnyčios katekizmas (2357) moko, kad homoseksualūs aktai yra „sunkiai nuodėmingi“, „vidujai netvarkingi ir priešingi prigimtiniam įstatymui“, „nekyla iš nuoširdaus emocinio ir seksualinio papildomumo“ ir „jokiomis aplinkybėmis negali būti priimtini“.
Komentuodamas tai, Marxas teigė, jog „katekizmas nėra iškaltas akmenyje“ ir kad žmonėms „leidžiama kvestionuoti, kas ten parašyta“.
2021 m. kovą Vatikanas patvirtino Bažnyčios pastovų mokymą apie homoseksualumą, griežtai uždrausdamas tos pačios lyties sąjungų laiminimą.
Tačiau šių metų vasarį didžioji dauguma Vokietijos sinodinio kelio dalyvių balsavo už dokumentus, kviečiančius laiminti tos pačios lyties poras. Šiems siūlymams pritarė ir Vokietijos vyskupų konferencija bei įtakingas Liuksemburgo kardinolas, popiežiaus Pranciškaus paskirtas 2021-2023 m. „sinodo apie sinodalumą“ generaliniu relatoriumi.
Anksčiau susirūpinimą dėl Vokietijos vyskupų veiksmų išreiškė Lenkijos vyskupų konferencijos pirmininkas Stanisławas Gądeckis, išsiuntęs vokiečių vyskupams kritišką laišką. Vėliau, po susitikimo su popiežiumi Pranciškumi, jis pareiškė, kad popiežius atsiriboja nuo Vokietijos sinodinio kelio krypties.
Vis tik po to Šventojo Sosto atstovas spaudai Matteo Bruni žurnalistams teigė, kad popiežiaus pozicija dėl Vokietijos „sinodinio kelio“ nepasikeitė nuo tos, kurią jis išreiškė 2019 metais, kuomet Vokietijos vyskupams išsiuntė paramos laišką, giriantį sinodinį procesą.
Kritikuodamas skandalingą kardinolo Marxo elgesį, Tylerio (Teksasas) vyskupas Josephas Stricklandas viešai pakvietė kardinolą atsistatydinti.
„Kardinolas Marxas paliko katalikų tikėjimą. Jam reikia būti sąžiningu ir oficialiai atsistatydinti“, – savo Twitter paskyroje paskelbė vysk. Stricklandas.
Šaltinis: lifesitenews.com