Karolinska instituto profesorius: neįmanoma atskirti Omikrono nuo paprasto peršalimo

Praktiškai neįmanoma atskirti įprastinio peršalimo simptomų nuo naujojo, švelnesnio korona viruso Omikrono varianto sukeliamų. Taip tvirtino infekcinių ligų profesorius Anders Sönnerborg Švedijos televizijos (SVT) naujienų programai.

„Yra labai sunku, gal net neįmanoma šiuo metu atskirti smarkesnį peršalimą nuo korona viruso infekcijos“, – sakė Anders Sönnerborg, infekcinių ligų profesorius ir vadovaujantis gydytojas Karolinska institute.

Daug požymių rodo, kad Omikronas sukelia aiškiai švelnesnius simptomus nei ankstesni korona viruso variantai. Pagaliau iki šiol pranešama apie mažiau mirties atvejų nežiūrint plataus užsikrėtimų Omikronu išplitimo didelėje pasaulio dalyje. Tuo pat metu manoma, kad vakcina prisidėjo prie sunkių ligos formų pažabojimo net ir ankstesniems variantams.

Taigi, pasak Anders Sönnerborg, gripą yra atpažinti lengviau.

„Žmogui būna aukštesnė temperatūra, labiau skauda gerklę kartu su tikru kosuliu, ne vien tik raumenų skausmais. Tuo jis dažniausiai skiriasi nuo visų kitų ligų, nors, žinoma, simptomai persikloja“, – sakė jis SVT.

Anders Sönnerborg konstatavo, kad mėginio paėmimas yra vienintelis tikras metodas atskirti, kuria infekcija sergantis žmogus užsikrėtęs.

Jis pabrėžė, kad ir toliau svarbu stengtis neleisti užkratui plisti, nežiūrint lengvesnių simptomų.

Reikia suvokti, kad jei daugelis užsikrės Omikrono infekcija, tai dalis pacientų vis tiek paklius į ligoninę dėl sunkios ligos. Ypač tie, kurie yra pažeidžiami. Šito nereikia pamiršti, kad rizika nebūtų nuvertinta.

Šaltinis: friatider.se

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top