Kas aštuntas namų ūkis gramzdinamas greitųjų kreditų

Daugiau kaip trys ketvirtadaliai namų ūkių sutaupo, parodė Lietuvos banko atlikta namų ūkių finansinės būklės apklausa. Apklausos rezultatus „Žinių radijui“ komentavo Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento vyriausiasis ekonomistas Virgilijus Rutkauskas.

„Vis daugiau namų ūkių – apie 77 proc. – sutaupo. (…) Kol kas mes matome, kad pagrindinės taupymo priemonės yra daugiau konservatyvios: arba turi grynuosius pinigus, arba deda indėlį banke, bet pamažu atsiranda namų ūkių, kurie vis drąsiau kaupia senatvės pensijai – dalyvauja ne tik valdžios sektoriaus pensijos kaupimo sistemoje, bet įsigyja ir kitų pensijų fondų instrumentų, taip pat akcijų įmonių“, – laidoje „Aktualioji valanda“ sakė V. Rutkauskas.

Apklausos duomenimis, beveik pusė visų namų ūkių turi finansinių įsipareigojimų, o didžiausią įsipareigojimų dalį sudaro paskolos būstui įsigyti, vartojimui ir lizingas. Kalbant apie greituosius kreditus, jų, anot V. Rutkausko, turi kas aštuntas apklaustas namų ūkis.

„Kuo mažiau pajamų gauna namų ūkis, tuo jis labiau linkęs naudotis greitaisiais kreditais. Jo vartojimas padidėja ir tuo pačiu sakoma, kad grąžinti kreditą namų ūkiams yra našta“, – kalbėjo jis.

Greitąsias paskolas, pasak jo, dažniausiai ima mažas pajamas gaunantys, kaimuose gyvenantys namų ūkiai.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

Viso laidos „Aktualioji valanda“ įrašo klausykite ČIA.

žiniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vytautas

padėkokite storam paršui su liemene iš Lietuvos banko

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top