Kas aukščiau: įstatymas ar prezidentės pasakymas?

Kastytis Braziulis | Alfa.lt

Prezidentė galimai atskleidė valstybės paslaptį sudarančią informaciją, galimai sužlugdė žvalgybinį tyrimą ir galimai sukėlė grėsmę Lietuvos žvalgybos agentūrai, veikiančiai Kremliuje. Galvojate, kad aš juokauju ir išėjau iš proto? Ne, aš ne juokauju. Aš kalbu labai rimtai.

Rusija puola Ukrainą, okupuoja Krymą. Karo grėsmės atmosfera ir nuojauta apėmė ne tik Ukrainą ir šalia esančias šalis, bet ir visą Europą. Lietuvoje, nežiūrint į tai, kad vyksta svarbi rinkiminė kampanija, dominuoja vienintelė tema – karas. Žmonės įbauginti, grėsmė – rimta. Niekas nejuokauja. Visi susirūpinę. Tokiu įtemptu metu mūsų prezidentė, stovėdama prie karinio laivo, griežtu ir karišku tonu pareiškė, kad ji neleis Darbo partijos vadovams ir šios partijos kandidatui į prezidentus dalyvauti pasitarimuose, kuriuose bus svarstoma karinė padėtis, Lietuvos gynybos ir NATO klausimai, kad ji turi Žinių, jog Darbo partijos vadovai galimai yra įtakojami Kremliaus.

Pareiškimas – labai rimtas. Pareiškimas pasakytas ne šiaip kokio eilinio valdininkėlio ar politiko, ar Seimo nario. Taip pareiškė Lietuvos valstybės prezidentė. Ji yra viena iš informatyviausių valstybėje žmonių. Ji remiasi objektyviausia, išsamiausia informacija. Jai dirba visos Lietuvos žvalgybos agentūros ir diplomatinės tarnybos. Po jos pareiškimo sukluso ne vienas Europos Sąjungos valstybės vadovas, o Lietuvos gyventojai padarė išvadas, kad, faktiškai, Lietuva jau yra Rusijos rankose ir tik mūsų prezidentės dėka kol kas išsaugojame nepriklausomybę ir laisvę. Užsienio valstybių žvalgybos ir diplomatinės tarnybos galimai jau nusprendė pristabdyti glaudų bendradarbiavimą su Lietuvos Respublikos Seimu bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu. Lietuvos Respublikos Seimo patikimumas jų akyse krito akimirksniu. Kas nori turėti reikalų su Kremliaus valdomais Lietuvos valstybės vadovais?

Būtų įdomu sužinoti, kaip prezidentė elgsis, jeigu Lietuvos prezidento rinkimus laimės galimai Kremliaus įtakojamas Darbo partijos kandidatas Artūras Paulauskas? Šansų laimėti rinkimus jis turi daug. Vadovaujantis prezidentės nusiteikimu ir retorika, ji gali imtis labai rimtų priemonių sustabdyti valstybės užgrobimą. Gal vėl, kaip tais senais laikais, į miškus patrauks dalis Lietuvos savanorių? O gal ir kariuomenė? O gal iš karto išvaikys visą Darbo partiją kartu su jos viršūnėle? Gal vėl bus kovojamas mažas karas valstybės viduje? Kas ten žino? Juk gintis nuo rusų būtina ir privaloma.

Ką aš išgirdau ir kaip supratau prezidentės žodžius?

Prezidentė galimai atskleidė valstybės paslaptį sudarančią informaciją, sužlugdė žvalgybinį tyrimą ir sukėlė rimtą pavojų Lietuvos žvalgybos agentams, esantiems Kremliuje. Prezidentė teigė, kad ji turi žinių apie Kremliaus daromą įtaką Darbo partijos vadovams. Tokio pobūdžio informacijos viešojoje erdvėje nerasi. Paprasčiausiai jos nėra. Ji neguli paviršiuje ir įprastomis priemonėmis jos negausi. Valstybės skiria itin didelius pinigus, kad informacija apie jos įtakos agentus ir ryšius su jais užsienio šalyse būtų kuo giliau įslaptinta. Prezidentei šią informaciją galėjo perduoti tik mūsų žvalgybos institucijos. Jos šią informaciją gavo arba pačios vykdydamos žvalgybinį tyrimą ir naudodamos slaptus informacijos rinkimo metodus arba jiems ją suteikė užsienio žvalgybos. Taigi, visa informacija, kuri yra gauta naudojant žvalgybines informacijos rinkimo priemones, yra slapta ir sudaro valstybės paslaptį.

Žvalgybos agentūros atliktas žvalgybinis tyrimas faktiškai patyrė fiasko ir yra sužlugdytas. Jis nepasiekė rezultato. Žvalgybos tyrimas neužfiksavo užsienio žvalgybos agentų nusikalstamos veiklos ir nepatraukė jų baudžiamojon atsakomybėn. Greičiausiai tyrimas buvo vykdomas ne vienerius metus, į jį įdėta ne vienas milijonas litų, pritraukta ne viena užsienio žvalgybos agentūra, buvo užverbuoti ir naudojami dešimtys agentų Lietuvoje ir užsienyje. Prezidentė atskleidė visam pasauliui ir priešo žvalgybai mūsų žvalgybos tyrimo objektą. Visos žvalgybos, gavę tokią informaciją ar ją perskaitę spaudoje, ar išgirdę prezidentės pasisakymą, nedelsiant imsis apsaugos priemonių. Jos nutrauks visus ryšius su savo agentais. Neduos jiems jokių užduočių. Paliks juos ramybėje keliems mėnesiams, o kartais – ir metams. Jų pagrindinis tikslas yra apsaugoti savo agentus kitose šalyse. Po tokio prezidentės pasakymo žvalgybos agentūroms reikia pradėti darbą iš naujo, reikia iš naujo užčiuopti priešo agentus, jų ryšius, ryšio palaikymo priemones, gaunamus uždavinius, o tam reikia daug laiko. Viešumas šiuo atveju yra ne prevencija, o padėjimas Kremliaus agentams išvengti baudžiamosios atsakomybės ir visus galus, kol dar ne vėlu, paslėpti.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top