Kas ir kam bando plauti smegenis?

Portalas lrytas.lt, ne kartą „demaskavęs“ skalūninių dujų gavybai besipriešinančius žygaitiškius ir kitas Žemaitijos bendruomenes, kaip „Gazpromo“ ir Rusijos agentus (žr. ČIA ir ČIA), nusprendė vėl suaktualinti šią temą.

Reikalo ėmėsi kylanti lrytas.lt „žvaigždė“ Dovydas Pancerovas, ne per seniausiai savo „įžvalgose“ laisvės kovotoją s. Nijolę Sadūnaitę lyginęs su stribais.

Šį kartą D.Pancerovas dalijasi „tyrimo“ rezultatais, kurie, kas be ko, buvo nuspėjami: už skalūninių dujų gavybos priešininkų, žinoma, stovi ne kas nors kita, kaip „Gazprom“, Rusija ir KGB šnipai.

Anot jaunojo propagandisto, šios galingos jėgos skalūninių dujų gavybą Lietuvoje sužlugdė pasitelkdamos smegenų plovėjus profesionalus, o pastarieji savo piktus kėslus įvykdė per … kuklią interneto svetainę www.skalunai.info, kurios savininkas yra … jaunas vilnietis Pavelas Larkinas. Šį faktą žurnalistui D.Pancerovui, pasirodo, atskleidė „lrytas.lt šaltiniai“:

Su juo [Larkinu] betarpiškai bendravę portalo lrytas.lt šaltiniai teigė, kad šis vyras yra pagrindinis tinklalapio kūrėjas, administratorius ir koordinatorius.

Lyg būtų to negana, ponas Pavelas, pasirodo, mokėsi „smegenų plovimo kursuose“, kuriuos vedė kažkada Vakaruose dirbęs, bet demaskuotas KGB šnipas Michailas Pelechatis. Iš kokių „šaltinių“ paėmė šiuos pastaruosius teiginius, D.Pancerovas jau nenurodo, tad kokia jų vertė, neaiški.

Keista čia kitka: D. Pancerovas, dėjęs tiek pastangų iš savo „šaltinių“ surinkti tiek daug visokių žinių apie poną P. Larkiną ir kitus „blogiukus“, su kuriais pastarasis neva susijęs, kažkodėl nerado reikalo paklausti dar vieno šaltinio – paties P. Larkino: ką jis apie visa tai mano? Nors Pavelas Larkinas gyvena Vilniuje ir nesislapsto. D. Pancerovas net nustatė, kad

mobiliojo telefono numeris, kuris parašytas prie internetinio adreso registracijos, priklauso P.Larkinui.

Tad kodėl nepaskambino ir nepaklausinėjo?

Matyt, bijo su tokiu blogiuku prasidėti. Ir iš tiesų, kodėl rusų šnipą M. Pelechatį ir agentus arba bent agentų parankinius P. Larkiną ir Aleknavičių demaskuoja žurnalistas D.Pancerovas ir dar ne tiesiogiai, bet neįvardijamais „šaltiniais“?! Kur žiūri VSD? Kodėl tas šnipas M. Pelechatis važinėja po Lietuvą, steigia agentūrą ir per ją čia daro Rusijai ir „Gazpromui“ naudingus juodus darbus?

Visame tekste D. Pancerovas P.Larkiną ir su juo susijusius žmones nuolat vadina „profesionaliais smegenų plovėjais“, „manipuliatoriais“, „neurolingvistinio programavimo“ žinovais, tačiau nenurodo nė vieno asmens, kurio intelektas kapituliavo prieš šiuos profesionalius smegenų plovėjus. Lieka neaišku ir tai, kokiais metodais buvo nustatytas šis nelemtas poveikis smegenims. O juk skaitytojui būtų ir suprantamiau, ir nepalyginamai įtikinamiau. Deja, D. Pancerovo straipsnyje tokių duomenų nepateikiama, nepateikiama ir nors kokių pavyzdžių, kad smegenų plovėjais vadinami subjektai būtų bandę paskleisti kokią nors netiesą ar bandę ką nors apgauti, dalyvavę kokiose nors manipuliacijose ir pan. nešvariuose dalykėliuose. Autorius nieko nekalba ir apie tinklalapyje www.skalunai.info skelbtus straipsnius, tų straipsnių teiginius ir argumentus, taip pat ir apie platesnio judėjimo prieš skalūnus, kuris vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, JAV ir net Afrikoje, dalyvių teiginius ir argumentus. Jau nekalbant apie tai, kad tokiame „tiriamajame“ tekste tikiesi perskaityti ir šių teiginių analizę, kontrargumentus ir pan. dalykus. Deja.

Vietoje to matyti kitų melą ir apgaulę demaskuoti pasišovusio autoriaus bandymas įteigti skaitytojui keletą paprastų asociacijų ir paskatinti paviršutinišką skaitytoją iš tų asociacijų išvesti niekuo nepagrįstus teiginius. Asociacijų grandinė paprasta: P. Larkinas bendrauja su blogiukais, tie blogiukai neva yra susiję su rusų žvalgyba, rusų žvalgyba, suprantama, kodėl jie neriasi iš kailio dėl „Gazpromo“, suprantama, jog tai, kas gerai „Gazpromui“, yra blogai Lietuvai, taip pat suprantama, jog kas blogai „Gazpromui“, gerai Lietuvai, vadinasi, … skalūninės dujos – gėris, o visi skalūninių dujų priešininkai – „Gazpromo“ ir rusų žvalgybos agentai.

Kas be ko, tokių asociacijų pynimas ir tokios sugestijos tėra gryniausios manipuliacijos. Tad kas čia užsiima smegenų plovimu ir neurolingvistiniu programavimu?0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top