Kas ką valdo?

Gegužės 14 d. „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ buvo klausiama: „Ar prokurorus ir prezidentus Lietuvai parenka užkulisiniai veikėjai?“.

Laidoje dalyvavo Seimo narys Jurgis Razma, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, signatarė, rašytoja Vidmantė Jasukaitytė, TV laidos „Alfa savaitė“ vedėjas Tomas Dapkus.

Temą pokalbiui pasiūlė signatarės, rašytojos Vidmantės Jasukaitytės „sapno“ forma aprašytas susitikimas viename Kauno restorane. Tinklalapyje „Karštas komentaras“ paskelbtame pamflete „Sapnai pildosi ne visiems (laisvu žanru savaitgalio pasiskaitinėjimui)“ kalbama ir apie galimą verslininkų grupių įtaką teisėsaugai bei vienai ministrei.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių siūlydamas atlikti pradinius parlamentinio tyrimo veiksmus dėl V. Jasukaitytės sapnuotų „rimtų vyrų“ pokalbių apie naujo generalinio prokuroro skyrimą ir prezidentės pakeitimą. J. Razmos manymu, esama aplinkybių, „leidžiančių manyti, kad šiuo atveju aprašytas sapnas gali būti grįstas tikrais faktais, užfiksuotais specialiųjų tarnybų pažymose, kurių turinys kažkokiu būdu tapo žinomas rašytojai.“

Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius yra ne kartą viešai kalbėjęs, kad „VSD labai aktyviai korumpuoja valstybę per leidimo dirbti su slapta informacija išdavimą.“ Jo teigimu, bet koks „popieriukas“, pavadintas agentūriniais duomenimis, gali tapti „barjeru, kliūtimi atsakingam, kompetentingam, sąžiningam, lojaliam valstybei pareigūnui užimti aukštesnes pareigas. Tai daroma masiškai.“

Kviečiame klausytis viso laidos įrašo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top