Kas trukdo NATO sustiprinti karinį dalyvavimą Rytuose?

„Financial Times“

Akivaizdus NATO atsakas – sustiprinti karinį dalyvavimą Rytuose ir taip duoti ženklą Maskvai, kad bet kokia ataka čia iš tikrųjų būtų laikoma ataka prieš visą Aljansą. Nuolatinis ar bent kurį laiką trunkantis JAV pajėgų buvimas regione suteiktų esminį pagrindą B. Obamos trumpalaikei garantijai.

Tačiau kai kurie NATO nariai jau išreiškė prieštaravimų. Atsižvelgdama į energetinius ryšius su Rusija, Italija išreiškė nerimą, kad nuolatinis NATO kariuomenės dislokavimas gali būti traktuojamas kaip provokacija ir prieštarauti pagrindiniam NATO ir Rusijos Tarybos aktui. Turkija ir kitos Viduržemio jūros regiono valstybės savo poziciją argumentavo, kad į Rytus perdislokuojamos pajėgos neturėtų būti perkeliamos iš pietinio NATO flango. Viršūnių susitikimas virsta sunkiai įveikiamu uždaviniu.

Užtektų trupučio politinio ryžto ir tai taptų įmanoma. Nors nuolatinis NATO karių dislokavimas (regione – vert. past.) būtų geriausia išeitis, kompromisas galėtų būti pasiektas įsteigiant Aljanso vadavietes vienoje ar daugiau Rytų valstybių ir įtampos laikotarpiu, užuot įkurdinus pastovias karines pajėgas, įkurti priešakines tiekimo bazes. Jose vyktų NATO pajėgų reguliari rotacija – taip būtų perduota Maskvai tvirta atgrasanti žinia ir nesulaužytas nuolatinių bazių įkūrimo tabu […].

Tačiau skubiausias uždavinys – parodyti, kad Aljansas turi politinę valią ir išteklių garantuoti Europos sienas. NATO lyderiai turi atminti: saugumas prasideda namuose.

Šaltinis: atlanticcouncil.org

Iš anglų kalbos vertė Medardas Taurinskas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Kas trukdo? Taigi mato, kad juo daugiau stiprina savo dalyvavimą, juo labiau viskas braška ir rezultatai darosi priešingi. Provokacijomis sukeltas islamo sukilimas jau sudaro grėsmę patiems Vakarams, nes patraukia į savo pusę vis didesnį pačių vakariečių skaičių, imančių suvokti, jog islamas geriau nei pasaulinis elektroninis konclageris su iškaba „Sodomitų demokratija”. Degeneratų civilizacija bus sunaikinta, su D-vu nepasiginčysi!

Letas Palmaitis, tąsa.

„Vakarai” rėmė Maskoliją visuomet nuo pat bolševizmo pergalės Amerikos bankų ir Vokietijos pagalba. Maskolija atsidūrė Berlyne ne be JAV pagalbos. Komunistinį režimą galėjo parklupdyti ir iki Reagano, bet nenorėjo. Čečėnų genocidą leido. Negalėdami nuslopinti sukilusio islamo, šiandien traukiasi iš Artimųjų Rytų, pasitrauks ir iš Afganistano. Rusijos žlugimas gali dar pabloginti padėtį, nes eis kinų naudai. Todėl logiška geriau parduoti „Mistral” Maskvai nei realiai padėti Ukrainai.

VSD agentas Letas Palmaitis

etatinis VSD (KGB) provokatorius Letas Palmaitis (žydukas): reklamuoti islamą, niekinti krikščionybę – gal koks durnelis ir užkibs…

Vadakste

Nejaugi Amerika neturi savo zemynu ir vis skverbiasi i kitas teritorijas . Manau , kad pasaulis turi mazint ginkluotes ir pinigus leist taikiems ,geriems tikslams . Zmonems reikia ramybes , taikos , ar ne taip Lietuvos Prezidente.

Vadakste

Pagal minusuojamus komentarus, kurie raso ir ragina nusiginkluoti matosi , kad yra lietuvaiciu ,kurie noretu karu . Geda jiems.Zmones turi buti zmonemis ir nezudyt vienas kito.

GERB.REDAKCIJA

IDEKITE ZIRINOVSKIO PASISAKYMA APIE BUSIMA KARA PORTALE EXO MOSKVI

:-(

na ir yra idiotų, neskiriančių agresijos nuo gynybos. Pradėk nusiginklavimą nuo savęs, atsisakyk durų spynos bute, gatvėje vaikščiok su atsegta pinigine, o jei dantys dar auksiniai, dažniau šypsokis ypač prietemoje.

Skorpė  ---  patys TEGU ir kariauja :(

NU ČIA IŠ VIS TOPAS— Rusijai į Ukrainą įsiveržti negalima, BET kai tai padarys JAV ir žinoma svetimom rankom(turiu minty kvies artimiausiais šalis tai Lietuvą iš pačių pirmūjų…)JAV – pati TEGU IR KARIAUJA…..o mes savo vaikų neduosim į JAV dolerio GELBĖJIMĄ…….. TEGU dar paaiškina tiesiai šviesiai ką ten su Porošenka prisidirbo JAV su tuo lėktuvu…o tada skiedžia , kaip jie GINA tipo…….. demokratiją…….. JAU neišdegs.

To  := {

Mes patys zmones esame kalti , kad taip gyvename baimeje ir nezinomybeje . Laikas visiems imtis proto ir pradet gyvent saziningai , teisingai , be vagysciu ir smurto.Mokyklose jau nuo pirmos klases vaikus reikia mokint saziningumo , teisingumo ir kad zmones myletu vienas kita .Jei to nebus , tai visada gyvensime baimeje ir nezinomybeje , kas bus toliau , ar padetis LT pageres ,ar ne.Pries kokius 25 = 30m. kazkaip gyvenome ramiau.Maziau buvo baimes, o zmones buvo geresni.

:-(

Tobula. 5 eilutes komentare malti šūdą, o pabaigoje išvada: prie ruso buvo geriau.

nato kanopos

von !!!

fsafsagf

svggvgvfgucci outlet, michael kors outlet, louboutin, coach outlet store, burberry outlet online, nike free, longchamp outlet, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban, michael kors, coach outlet, hermes, tiffany and co, coach factory outlet, ralph lauren, true religion jeans, burberry outlet online, coach factory, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, michael kors, prada handbags, toms shoes, air max, michael kors, oakley sunglasses, louis vuitton outlet online, air max, nike shoes, polo ralph lauren, ray ban sunglasses, nike air max, louboutin, oakley pas cher, prada outlet, true religion outlet, air jordan, ray ban sunglasses, louboutin, true religion, nike free, nike air max, chanel handbags, tory burch outlet, kate spade outlet, oakley sunglasses, burberry, ray ban pas cher, longchamp, louis vuitton, michael… Skaityti daugiau »

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top