Kastytis Braziulis. Įstatymo nuostata „666“, kurią reikia panaikinti

Alfa.lt

Lietuvos Respublikos Elektroninių ryšių įstatymo 66 straipsnio 6 dalies nuostata grubiai pažeidžia žmogaus pagrindines teises į privataus gyvenimo gerbimą ir asmens duomenų apsaugą. Tai yra faktas. Reikia kuo greičiau šią nuostatą iš mūsų įstatymo ištrinti. Būtina kuo greičiau apginti ir apsaugoti žmogaus pagrindines teises nuo teisėsaugos kišimosi.

Sėdėjau ir varčiau interneto puslapius. Ieškojau įdomios informacijos. Žiūriu, yra straipsnis įdėtas apie asmens privataus gyvenimo gerbimą ir asmens duomenų apsaugą Australijoje. Sudomino. Galvoju, o kaip jie šias problemas sprendžia pas save? Kas yra svarbiau Australijos žmonėms – specialiųjų tarnybų teisės ir galios, ar žmogaus teisės į privatų gyvenimą? Perskaičiau ir užsikabinau. Pradėjau aiškintis, o kokia situacija Europos Sąjungoje ir konkrečiai pas mus Lietuvoje. Tai, ką perskaičiau ir atradau, dalijuosi su jumis. Manau bus įdomu ir naudinga visiems.

Australijos telekomunikacijų kompanija „Telstra“ paviešino duomenis apie tai, kad Australijos valstybės institucijos per pusę metų nuo 2014 m. sausio iki birželio mėnesių paprašė ir gavo prieigą prie 39 395 asmenų duomenų. Telekomunikacijos kompanija šį skaičių paviešino todėl, kad pati sunerimo ir išsigando, kad gali prarasti klientus. Ji negali užtikrinti ir garantuoti savo klientams jų privačių duomenų saugumo.

Australijos žurnalistai pastebėjo šią žinutę ir pradėjo knistis giliau. Jie išsiaiškino, kad pastaruoju metu Australijos teisėsauga suaktyvino veiklą ir vis dažniau pradėjo prašyti informacijos iš telekomunikacijos įmonių. Valstybės institucijos prašė kompanijų suteikti jiems vadinamuosius metaduomenis: kas, kam, kada, iš kur skambino, kiek laiko kalbėjo, iš kur ir į kur skambino, skambintojo buvimo vietą, kaip dažnai skambino, kokius interneto puslapius asmuo aplankė, kiek juose praleido laiko, kiek, kam ir kokio dydžio elektroninių laiškų išsiuntė, kokias ir iš kokių svetainių parsisiuntė programas, informaciją, žinutes, nuotraukas, videofilmus ir kt. Visi šie metaduomenys buvo suteikti Australijos teisėsaugai.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi - 666

666 – tai labai geras skaičius – mėgstamas visų mano draugų ir viršininkų.
Vien dėl tokio skaičiaus tą įstatymą reikia dvigubai, trigubai, ne šešis šimtus šešiasdešimt šešis kartus sustiprinti – kad žinotų visi, kas valdo Lietuvą !!!

Duomenų apsaugos

vadovas per radiją pasakė,kad telefonu galima susitarti tik dėl susitikimo vietos.Daugiau nekalbėti.

Palūžta jau ir tremtinių vaikai bei

anūkai.Sako,Lietuvai jaunų žmonių nereikia ir jie kelia sparnus.

Kritikas Pikčiurna

Gerbiamieji, tik nereikia panikuoti. Kiekviena lazda turi du galus. Sekimo ir pasiklausymo lazda taip pat juos turi. Ką darys specialiosios tarnybos, kai plačioji visuomenė pradės juokauti ir tyčiotis iš šių tarnybų bukumo bei paranojos, nuolatinio neteisėto brovimosi į asmens privačią erdvę? Jei dauguma pasitelks jumoro jausmą ir paskirdami pasimatymą draugui ar panelei arba šiaip plepėdami naudos kriminalinius raktažodžius, įtrauktus į sekimo programų duomenų bazes ar bendraus naudodami šnipinėtojų žargoną, kaip specialiosios tarnybos aptiks tikruosius nusikaltėlius ar teroristus? Juk tai pavirs adatos paieška šieno kupetoje. Jei specialiosios tarnybos ir politikai negerbia savo Tautos ir piliečių, visus traktuoja potencialiais nusikaltėliais ir pažeisdami asmens laisves bei teisminėmis priemonėmis braunasi į mūsų privačią erdvę, pagal straipsnyje paminėtą ES teismo sprendimą, jie visi yra nusikaltėliai.… Skaityti daugiau »

nu ne, reikia kad sektų

raktiniai žodžiai:
– komunistai vagys,
– pedofilai,
– teisėjai prokurorai komisarai antstoliai – kgbistai
– rusai okupantai

Tvarka turi būti !!

Beta

Teisės ir teisėtvarkos komitetas: pirmininkas- Sabatauskas, nariai; Šedbaras, Abramikienė, Bernatonis, Brunza, Galius, Gapšys, Skarbalius. Žmogaus teisių komitetas: Talmont, Adomėnas, Kuodytė, Matulevičius, Pavilionienė, šalašavičiūtė, Tamošiūnas, Ursul, Valiukevičiūtė, Vareikis.
Tai jų pareiga tą įstatymą atšaukti. Ką šie žmonės veikia Seime?
Verkia duonelė tinginių ir abejingų valgoma…
Kita vertus, ką išsirinkome tą turime, žmogaus teisės niekuomet nebuvo sisteminių partijų prioritetas, jie tik žiūri kaip tas teises susiaurinti, o jei galėtų iš vis panaikinti, būtų laimingi.
Gaila bet kuo toliau, tuo labiau nuvilia Gailius ir Matulevičius.
Skant: „Padaryk mane viršininku, o kiaule jau aš pats tapsiu”. 😉

Mix

Tai ką veikia Konstitucinis teismas? Jo viena iš funkcijų prižiūrėti, kad teisės aktai atitiktų Lietuvos Konstituciją ir būtų teisingi.

valdoma demokratija laimi ir klęsti

kam nepatinka komunistų partijos diktatūra – yra išvaromas į emigraciją (geriausiu atveju)
Prašom nesišakoti, tylėti ir garbinti komunistų valdžią: polikarpovną, oleką, kryževičių, ir kitus.
Esate vergai bei baudžiauninkai – žinokite savo vietą. VOT !!!

Kritikui Pikciurnai

na nera straipsnyje apie ta izymu ES teismo sprendima. Galbut ir autorius, ir jus, ir kiti informuoti skaitytojai straipsnio kontekste pagalvojo apie ta pati. Del ES teismo sprendimo, kuriuo garsioji Europos „sekimo direktyva” pripazinta neteiseta, „alke” pavasari rase vienas jaunas Vilniaus advokatas. Kiek pamenu, toks rimtas posukis pagarbos zmogaus teisems linkme paliko 0,01 ispudzio „alko” skaitytojams. Neidomu, – visai kaip vienai „mamai”, neseniai siame tinklapyje plysavusiai „baikit apie ta Ukraina, neidomu”… Neidomu bus tautieciams ir tada, kai tarnybos ju banku saskaitose stebes, kiek ikrenta varganu jauru vidutines algos, ir kam pilieciai pinigus naudoja. Bet is pomegiu – kieno bus pirkiniai „tiketa”, kelionems, kieno „vynoteka” tarnyboms apie zmogu bus galima matyti nemazai. Beje, ta nesamone irgi prasilaikys neilgai. Bet ES teismo… Skaityti daugiau »

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top