Kastytis Braziulis. Kaip laiku atpažinti seklius?

Straipsnį skiriu aktyviems žmonėms: visuomenės veikėjams, griežtiems valdžios kritikams, politikams, verslininkams, žurnalistams ir, be abejo, aukšto rango valdininkams. Niekada nesakyk niekada. Jei esi aktyvus, jei domiesi ir darai įtaką svarbiems politiniams, ekonominiams procesams ar įtakingų asmenų gyvenimui, geriau iš anksto pasirūpinti savo saugumu.

Taigi pateiksiu kelias rekomendacijas, kaip laiku atpažinti seklius, jei šie imtų jus nuolat stebėti. Šiuo tikslu padės orientaciniai klausimai.

Kas yra sekimas?

Tai žmonių elgsenos, veiklos, ryšių ir jų pobūdžio, keistenybių stebėsena – tiek siekiant jiems pakenkti, tiek ir juos apsaugoti, padaryti įtaką, valdyti ar kontroliuoti jų veiksmus.

Kas gali būti suinteresuotas jus sekti?

– valdžia, visų pirma – teisėsaugos institucijos;
– užsienio valstybių žvalgybos tarnybos;
– nusikalstamo pasaulio atstovai;
– privatūs detektyvai, sekliai;
– artimieji.

Kokia sekimo technika yra naudojama?

– skaitmeninis sekimas;
– žmogaus sekimas (pėsčiomis, automobiliu);
– techninis sekimas (vaizdo kameros, pasiklausymo įrenginiai).

Kaip nustatyti, ar jūsų biuras yra sekamas?

Pradžioje reikėtų įsivaizduoti save sekliu ir numatyti vietas, iš kurių žiūrint geriausiai matyti įėjimas į biuro patalpas ir kurios tuo pačiu yra saugiausios sekliui. Tokių vietų niekada nebūna daug.

Apsibrėžkite mintyse, kaip atrodo įprastinė situacija biuro prieigose. Kur įprastai stovi automobiliai? Kur ir kaip vaikščioja, stovi, rūko, kalbasi ar apsipirkinėja žmonės?

Stenkitės identifikuoti ir užfiksuoti neįprastą jūsų susikurtam vaizdui žmonių aktyvumą. Pavyzdžiui, kas nors gali stovėti vietoje, kur įprastai žmonių nebūna.

Filtruokite gautą informaciją ir vadovaukitės sveiku protu. Jei žmogus stovi neįprastoje vietoje, būtinai atkreipkite dėmesį į jo elgesį, apsirengimą. Tyrinėkite jį. Lyginkite jį su kitais žmonėmis, kurie dažnai būna šioje teritorijoje. Jums reikia rasti ne mažiau kaip tris keistus, neįprastus žmogaus elgesio ženklus. Pavyzdžiui: a) jis stovi neįprastoje vietoje, b) jo ausyje yra ausinukas, c) jis atidžiai stebi biuro įėjimą.

Jei pastebėjote ką nors neįprasto teritorijoje prie jūsų biuro, informuokite apie tai savo kolegas arba visus neįprastus dalykus registruokite viename žurnale. Tai padės jums greičiau suprasti, ar esate sekami.

Pasitikėkite savo vidine nuojauta. Ne vienas žurnalistas ar aktyvus visuomenės veikėjas po užpuolimo prisimindavo, kad jautė artėjantį pavojų, kad matė ženklus, rodančius būti budriam ir atsargiam, bet nekreipė į juos dėmesio.

Ką daryti, kai supratote, kad jūsų biuras yra stebimas?

Įvertinkite situaciją, procesus, kuriuose dalyvaujate, grėsmę, kuri gali kilti jums. Prisiminkite paskutiniu metu organizacijai, įmonei ar jums asmeniškai skirtus grasinimus. Pagalvokite, kieno interesus galėjote pažeisti arba rengiatės pažeisti savo straipsniu, viešu kalbėjimu, sprendimu visuomenei kažką atskleisti. Įvertinę grėsmę jūsų sveikatai ar gyvybei, galėsite priimti tinkamus sprendimus.

Sustiprinkite biuro pastato apsaugą. Įrenkite vaizdo kameras, į pagalbą pasikvieskite fizinės saugos bendroves.

Toliau atidžiai stebėkite teritoriją.

Kaip atrodo sekliai?

Keletas požymių, kurie padės jums atpažinti seklį:
– jie nešioja didesnio dydžio drabužius;
– jie nešioja karinio ar sportinio stiliaus laikrodžius;
– ant rankos riešo laiko radijo imtuvo jungiklį;
– abiejose ar vienoje iš ausų būna įsikišę ausinę;
– nešioja patogius, tvirtus batus.

Sekliai dažnai sekimui naudoja žmones, kurie neišsiskiria iš minios arba kurių neįtartum, kad jie jus seka. Todėl atkreipkite dėmesį į moteris, poras, žmonių grupeles, žmones, dėvinčius prabangius drabužius, jaunus ar senyvo amžiaus žmones, bėgiojančius žmones, kelių darbininkus, žmones su pilnais parduotuvių krepšiais, vedžiojančius šunis, benamius, specialias įmonės ar organizacijos uniformas dėvinčius žmones.

Kreipkite dėmesį į konkrečius žmonių veiksmus, kurie gali išduoti seklius:
– dažnai ranka liečia ausinę ausyje;
– kalba į mikrofoną;
– pavargusios, drungnos akys;
– stengiasi išvengti tiesioginio akių kontakto;
– neįprastai ir keistai elgiasi;
– žiūri pro namo kampą, atidžiai apžiūrinėja parduotuvių vitrinas, namų langus, esančius lygiai su gatve.

Jūs galite atpažinti visą seklių komandą, nes beveik visuomet sekliai dirba komandoje. Atpažinti galite pagal šiuos jų elgesio požymius:
– kalbasi tarpusavyje;
– žiūri vienas į kitą;
– yra panašiai apsirengę;
– rankomis vienas kitam duoda signalą.

Ką daryti, jei pastebėjote ir įsitikinote, kad esate sekami?

Yra trys galimi variantai:
– pakeiskite savo planus. Jei rengėtės susitikti su svarbiu žmogumi, atšaukite susitikimą. Nueikite į kavinę, atsigerkite kavos ir grįžkite arba į biurą, arba į namus. Planų pakeitimas seklius „išmuš iš vėžių“;
– atsikratykite savo seklių. Panaudokite keletą gudrybių ir pabėkite nuo jų. Tačiau šį metodą naudokite tik tuomet, kai tikrai negalite pakeisti savo planų;
– atvirai parodykite jiems, kad jūs atpažinote juos, kad jūs supratote ir žinote, kad esate jų sekami. Kaip tai jiems parodyti, palieku kiekvieno jūsų fantazijai.

kastytisbraziulis.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top