Kastytis Braziulis. Karas Ukrainoje: balandžio 21-osios naujienos

Ukrainos prezidentas V.Zelenskis pasiūlė Rusijos prezidentui V.Putinui susitikti Donbase ir aptarti visus klausimus. Šį pareiškimą prezidentas padarė po to, kai sužinojo, kad visi „normandiško ketverto“ dalyviai sutarė nutraukti ugnį Donbase, tačiau vėliau Rusija atsisakė pasirašyti bendrą pareiškimą šiuo klausimu. Ukrainos prezidentas pareikalavo, eilinį kartą, Rusijos patraukti karines pajėgas nuo Ukrainos sienos.

„Prie mūsų sienų stovi Rusijos kariuomenė. Oficialiai Rusija tai vadina karinėmis pratybomis. Neoficialiai visas pasaulis įvardija šantažu. Ar mus tai jaudina? Taip. Ar Ukraina ir jos tarptautiniai partneriai reikalauja Rusijos patraukti kariuomenę nuo Ukrainos sienos? Taip. Juk Rusija visuomet kartoja, kad siekia taikos. Tačiau tuo pačiu metu sudaro visas sąlygas karo eskalacijai. Ar tai reiškia, kad eskalacija yra neišvengiama? Ne. Ar Ukraina nori karo? Ne,“ – sakė prezidentas.

* * *

JAV valstybės departamentas rekomenduoja savo piliečiams artimiausiu metu atsisakyti kelionių į Ukrainą.

Departamentas pavojų Ukrainoje vertina aukščiausiu pavojaus lygiu – raudona spalva. Pranešime yra nurodytos dvi priežastys: a) aukštas Ukrainoje COVID-19 sergamumas; b) karo su Rusija pavojus. JAV vyriausybė draudžia valstybės tarnautojams vykti į Krymą, Donecką ir Luhanską, nes jei piliečiams iškils pavojus, tai JAV ambasada negalės jų apsaugoti.

„Okupantai piktnaudžiauja valdžia ir savivaldžiauja. Sodina į kalėjimus užsieniečius ir vietinius gyventojus. Ypatingai tuos, kuriuos laiko savo priešais,“ – teigiama pranešime.

* * *

Ukrainos karinių pajėgų vadas R.Homčak oficialiu vizitu lankosi Didžiojoje Britanijoje. Jį priėmė Didžiosios Britanijos gynybos štabo vadas N.Karteris. R.Homčak padėkojo britų kariams už suteiktą paramą ir pagalbą. Nuo 2015 m. britų kariniai instruktoriai apmokė 20 000 Ukrainos karių. Vadai aptarė tolimesnį šalių karinių pajėgų bendradarbiavimą. Nusprendė praplėsti mokymosi bazę ORBITAL.

* * *

„Ukraina įsakė savo kariams neatsakyti į Rusijos provokacijas, nors Rusija bando išprovokuoti ukrainiečių karius nuolat“, – pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras D.Kuliaba.

Nuo metų pradžios nuo priešo kulkos žuvo 30 Ukrainos karių. Dirba Rusijos snaiperiai. Ukraina nenori karo. Ukraina siekia taikos ir neatsakys į Rusijos provokacijas. Tačiau jei Rusija puls Ukrainą, ši ginsis ir yra pajėgi apsiginti.

* * *

Įsiplieskė diplomatinis karas tarp Rusijos ir Ukrainos. Prieš kelias dienas Rusija iš šalies išvijo Ukrainos konsulą, kurį sulaikė Sankt-Peterburge ir apkaltino Rusijos valstybės paslapčių rinkimu. Ukraina atsakė Rusijai tuo pačiu – iš Ukrainos išvijo vyr. diplomatą J.Černikovą.

Tai yra įprasta praktika tarp valstybių. Toks neformalus susitarimas. Jei žvalgas, kuris dirba po diplomatine priedanga, pakliūva į kontržvalgybos rankas, jis išvaromas iš šalies. Kita valstybė atsako tuo pačiu – išveja anos valstybės žvalgą, kuris dirba po diplomatine priedanga. Ir visi toliau ramiai dirba. Tačiau šiuo atveju Maskva sureagavo piktai. Ji pareiškė, kad Ukraina pasielgė nesąžiningai, todėl Maskva artimiausiu metu iš šalies išvarys Ukrainos diplomatą, kuris dirba Maskvoje.

Beje, su Čekija vyksta panašus karas. Čekija iš šalies išvarė 18 Rusijos diplomatų – visus juos laiko žvalgais, o ne diplomatais. Rusija greitai atsakė ir išvijo 20 Čekijos diplomatų. Čekija sureagavo ir išvijo dar du Rusijos diplomatus. Rusija grasina atsakomaisiais veiksmais.

Čekija netuščiažodžiavo, o kreipėsi į ES ir NATO valstybes nares prašydama solidarizuotis su ja ir iš Europos išvyti visus Rusijos žvalgus, kurie dirba po priedanga. (Lietuva neatsakė, gal atsakė, bet aš negirdėjau).

Čekija informavo Rusiją, kad ženkliai mažina Rusijos ambasados teritoriją Čekijos sostinėje Prahoje. Čekija pareiškė, kad ji svarsto iš Čekijos išvaryti visus Rusijos diplomatus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Deivis

Vyt kusapus iš visur

Aga

Kansiervu gabriuks tik žodžiais drąsus. Jokių veiksmu nesiims.

ah1

tai kas nevykdo Minkso susitarimų?

ah1

tai, žurnalistai gerbiami, priminkit Minsko susitarimus, ką Ukraina turėjo padaryti, padarė ar nepadarė Ukraina tai ką turėjo padaryti pagal Minsko susitarimus konkrečiai.

Kazkaip...

Labiau tikiu Rusijos ziniomis,nei lietuviška propoganda.Gal Rusija kur nori ten ir gali laikyti savo armiją?Ar pradėsite vadovauti ir Rusijos viduje?Paziurekit kaip NATO apstaciusi savo bazemis visą Rusijos perimetrą.Kas įvyktų jei rusai pasistatytų karinę bazę pvz.Kuboje? Taip kad reikia ir į save žvilgtelėti.

Prašalietis

Tokiems „karo reikalų patriotiniams specialistams” kaip Braziulis tegalima pasakyti, kad kiek Rusijai reikia laikyti kariuomenės vietinio konflikto atveju jau keletas metų rodo JAV ir Turkijos remtų, mokomų ir ginkluojamų islamistinių teroristų labai jau subtilus tvarkymas Sirijoje, išbandant kuriamos ginkluotės pavyzdžius ir treniruojant realiomis karo sąlygomis savo karo lakūnus. Kaip Ukrainos šiandieniniams kuratoriams viešai užsiminė savo kalbose Putinas , Ukrainos pakariavimas Donbase ar Kryme nebus net panašus į islamistinių teroristų pakariavimus ir jų tvarkymą Sirijoje…. Rimtesni Ukrainos generolai savo laiku baigę aukšiausius mokslus Maskvos karo akademijose Ukrainos TV laidose šiandiena jau „patriotiškai” pripažįsta, kad šiandieninė Rusija turinti ginklų sistemas klasės „5 +” per kelias valandas gali sunaikinti visą Ukrainos karinę infrastruktūrą su joje esančiais specialistais, karine technika ir t.t. iš Rusijos… Skaityti daugiau »

€10 per valanda prostitute

Braziulis rusu prostitute!

kazkaip tiki

Kazkaip gyvena Lietuvoj,
Bet tiki rusu prpaganda…
Vaziouk i rusija tu kurva…

Dzeikas

Matyt Bidonas ant pirstun kazka Putinui pasake, nes tas istrauke rankas is kyseniu ir pareiskes,kad manksta baige apsisuko ir keblina atgal. Tik ant kelniu po dirzu koks tai pedsakas, bato ar laidynes. Neaisku. O siaip Laisvasis pasaulis veikia pakankamai neryztingai net karo gresmes akivaizdojeTuri gi NATO valstybes siena su Putino rezimu vos ne keliose skirtinguose vietose.Tai cia yra stipriojo pliusas. Agresijos atveju smogti Rusijai is keliu krypciu: Norvegijos, Rytu Prusijos, Ukrainos, Juodosios juros ir Gruzijos ir Soigu gauja subyretu per kelias dienas. Rusai dar daug maz tvarkosi siaurame fronte, savame stiliuje – uz nepaklusnuma nusauna kaip suni, taciau veikiant keliomis kryptimis ju org.lygis nenesa tokio karo. Vokietija TIK SU 2 FRONTAIS turedama gera ukio ir karo tiekimu organizacija labai sunkiai… Skaityti daugiau »

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top