Kodėl taip stipriai puolamas R. Karbauskis?
Todėl, kad vyksta arši kova „po kilimu“ ir „virš kilimo“ dėl įtakos svarbiausioms ekonominėms sritims, dėl didžiausių finansinių srautų kontrolės, dėl įtakos teisėsaugos struktūroms.
Viena įtakos grupė, pavadinkime ją prezidentine, siekia psichologiškai palaužti R. Karbauskį ir priversti jį paklusti arba nors nusiraminti ir atsisakyti savo ambicijų bei ketinimų. Šiuo metu R.Karbauskis yra gana įtakingas asmuo. Jis sprendžia kaip turi balsuoti Seimas, kokius tyrimus atlikti, į ką dėmesį kreipti. Jis ir jo įtaka yra pavojinga kitoms įtakos grupėms. Nenustebsiu, jei po savaitės ar mėnesio teisėsaugos struktūra, visiškai nesvarbu kokia, pradės ikiteisminį tyrimą (-us) R.Karbauskio įmonių atžvilgiu.
Todėl, kad puldami R. Karbauskį ir jo bendražygius dėl, sakyčiau, menkaverčių dalykų, valdžia nori nukreipti visuomenės dėmesį nuo rimtų ir tikrų problemų: spartaus maisto, degalų ir paslaugų kainų kilimo, mokesčių didėjimo, mirusiųjų pensijų negrąžinimo našliams. Tegu liaudis nuolat ginčijasi dėl G. Kildišienės mokslų, automobilio, kailinių, aistrų, o ne dėl kainų didėjimo ir gyvenimo lygio bei kokybės spartaus kritimo.
R. Karbauskio silpnybės:
Jo vadovaujamoje Seimo frakcijoje yra labai daug nepatyrusių politikų, kurie dažnai, tai yra natūralu, daro klaidas. Jie vis dar mokosi, aiškinasi. Tačiau šiuos politikus ir jų klaidas galima nuolat eskaluoti, kelti jas į viešumą, juoktis iš jų bei tyčiotis ir visą frakciją smerkti kaip nekompetentingą ir netikusią.
Jo vadovaujamoje Seimo frakcijoje yra labai daug žmonių, kurie turi skirtingų interesų. Juos vienija tik viena gija – bendras kartu su R.Karbauskio partija atėjimas į Seimą. Ir viskas. Juos lengva po vieną „medžioti“, verbuoti, vilioti siūlant jiems įvairių saldainių ar protingai pagrasinant atskleisti kokius nors nemalonius dalykus. Manau, kad jau dabar vyksta darbas nukreiptas į frakcijos skaldymą.
R. Karbauskis ir S. Skvernelis yra du visiškai skirtingi pasauliai su skirtingais interesais. Kol kas mes ryškių skirtumų nematome, tačiau, manau, kad ateity jie išlįs ir vienam bei kitam teks pasirinkti.
Mano galva, ir tai yra mano asmeninė nuomonė, S. Skvernelis yra daugiau prezidentės žmogus, o ne R.Karbauskio. Jis gali tapti asmeniu, kuris paskui save iš valstiečių frakcijos išves nemažą dalį narių.
R. Karbauskis neturi savo laikraščio, naujienų portalo, televizijos. Dabar, faktiškai, visi yra nusistatę prieš jį ir „varo“ ant jo ir jo partijos. Visi. Neilgai truks žmonėms suformuoti tokią nuomonę, kad valstiečių partija atsidurs ten kur šiuo metu yra darbiečiai, paksininkai, socdemai, liberalai-sąjūdiečiai, t.y. užribyje arba beveik užribyje. Jie liko be dantų, be įtakų, be pinigų, be ambicijų – tik su nuolatine šypsena ant veido.
Meilės reikalai, šeima. Ši tema lieka tamsoje ir tai nervina žmones, ji juos domina, jaudina. Žmonės norėtų sužinoti daugiau. Tai sudaro galimybę jo priešininkams manipuliuoti padėtimi, nuolat ją eskaluoti, pastoviai apie ją kalbėti.
Jo verslo ryšiai su Rusijos verslininkais bei aukšto rango valdininkais. Ši tema niekada nesitrauks iš viešumos. Oponentai ją pasitaikius bet kokiai progai trauks ir baugins žmones, nors žmonių šia tema neišgąsdinsi. Per daug ji yra nuvalkiota.
R. Karbauskio stiprybės:
Jis kol kas yra itin įtakingas. Jis valdo Seimą, o Seimas Lietuvoje yra aukščiausioji valstybės valdžia. Jis šiuo metu gali beveik viską, nes jo rankose yra itin stiprus valstybės valdymo įrankis.
Jis yra turtingas ir nepaperkamas. Pinigų turi pakankamai – jis tau jų gali pasiūlyti, o ne tu jam. Taigi papirkimui nepasiduos ir neatsiduos: dažniausiai politikai paslysta ant godumo jausmo.
Jis turi puikių gebėjimų valdyti žmones, moka įtikinti juos, geba spręsti konfliktines situacijas. Tai yra labai svarbūs dalykai bendraujant su žmonėmis. Jei tokių gebėjimų neturėtų, tai nebūtų išauginęs šimtamilijoninės vertės verslo.
Manau, kad R. Karbauskio laukia R. Pakso, V. Uspaskicho, A. Butkevičiaus likimas. Jis nesugebės atsispirti prezidentės įtakos grupei. Paprasčiausiai jau nėra laiko. Paprasčiausiai jis jau užleido pagrindines pozicijas vyriausybėje. Paprasčiausiai jis visą savo laiką šiuo metu jau skiria menkaverčiams aiškinimams dėl Gretos.
Norint išlaikyti įtaką jam reikia stiprinti komandą Seime: nežiūrint į nieką stiprinti savo kolektyvą, padaryti jį vieną nuo kito priklausomą, vieningą ir turintį aiškius tikslus bei uždavinius. Žmones būtina „užvesti“ bendram darbui, bendrų tikslų siekimui, uždavinių sprendimui. Kiekvienas turi pajusti savo, kaip Seimo nario, vertę.
Nė vienas Seimo kanceliarijos ar Vyriausybės, ar valstybės įstaigos biurokratėlis, ar žurnalistas, ar politologas, ar verslininkas negali nurodinėti, kaip turi dirbti Seimo narys. Dirbkite taip, kaip išeina. Svarbiausia yra siekti tinkamų ir aiškių tikslų. Nors ir sunkų būna juos pasiekti, bet kai sieki, tai visada pasieki.
Kokia mums, rinkėjams, nauda iš be galo protingų, be krašto išmintingų, mokančių anglų kalbą, o kartais ir kitas, gebančių gražiai kalbėti per radiją ar televiziją, mokančių dėstyti savo mintis žodžiu ir raštu, sugebančių perskaityti įstatymus ir juos suprasti, jei jie dirba ne mums, o sau ir savo klano asmeniniams interesams?
Kokia mums iš to nauda?