Kastytis Braziulis. Kodėl mes niekada nenugalėsime mobizmo

Mirė jauna gydytoja. Neištvėrė mobingo darbe. Pasirinko ramybės kelią. Žiniasklaida ir socialiniai tinklai ūžia šia žinia. Valkioja ją iš vieno krašto į kitą, pateikinėja iš skirtingų kampų ir siekia gauti kuo daugiau skaitytojų taškų. Valdžia išsako didį susirūpinimą, kuria darbo grupes, kurios tirs, aiškinsis ir žada, kad viską išspręs.

Kas yra mobizmas? Nesuklysiu, teigdamas, kad kiekvienam teko su juo susidurti – kas mokykloje, kas armijoje, kas darbovietėje.

Mobizmas pasireiškia šiais veiksmais:

• nepagrįstai kaltina amoraliu ar nusikalstamu veiksmu ar tiesiog, kaltintojo manymu, kvailu, nevykusiu sprendimu;

• žemina ir visaip tyčiojasi iš aukos – tinka visi gyvenimo atvejai, svarbiausia sukelti kitų juoką ir panieką;

• „pakišinėja“ auką į nepatogias situacijas tam, kad vėliau galėtų išjuokti; specialiai organizuoja spąstus aukai, o po to tyčiojasi kelias savaites;

• kursto kitus žeminti ir tyčiotis iš aukos – visi aplink turi auką niekinti, atsiriboti nuo jos kaip nuo kokio raupsuotojo;

• kaltinimai, patyčios, žeminimas ir pakišinėjimas vyksta nuolat, kiekvieną dieną – tai būtina sąlyga: jokio atokvėpio aukai nėra suteikiama;

• visi šie veiksmai turi būti atlikti viešai, kad kuo daugiau žmonių matytų, kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų į smerkimą, kad kuo daugiau žmonių atsiribotų arba bijotų prieiti, užkalbinti, kartu išgerti kavos, nes bendravimas su auka pakenks karjerai;

• mobingą inicijuoja ir jam vadovauja „įtakingieji“ – dvasia ir fizine jėga jie yra silpni ir baikštūs, tačiau jiems įstatymu suteikta galia valdyti kitus žmones, spręsti jų likimus, leidžia jiems manipuliuoti žmonėmis ir juos skriausti.

Mane labiausiai glumina tai, kad mobingu užsiima ir mobingą propaguoja valdžia su jai pavaldžiais ir jos finansuojamais žurnalistais ir žiniasklaidos priemonėmis.

Jie tyčiojasi, žemina ir persekioja valdžiai neparankius žmones. Prisiminkite Paksą, Gražulį, Skardžių, Karbauskį ir daugelį kitų žmonių, kuriuos mobingistai maišė ir toliau maišo purve. Liūdna ir graudu. Štai dėl šios priežasties mes niekada nenugalėsime šio reiškinio. Tai yra įrankis susidoroti su „netinkamais“ konkurentais, su tais, kurie savo veiksmais kelia grėsmę valdžiai ir jos korupciniams projektams.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
e-sistenma,tai

pacientų persekiojimo sistema.Mobinguojami ne tik daktarai,bet ir pacientai…Ubagė Lietuva įsivedė e-receptą,kai Vokietija rašo paprastus,popierinius,kurie pacientui daug patogesni.Lietuva daro dėl įvaizdžio,n dėl žmogaus.

Al. autoriui

,,Kas yra mobizmas?…- kaltinimai, patyčios…”. Tai kuo svetimybė Mobizmas geresnė už lietuvišką Patyčios ? Ar tiesiog, tuo kad ,,ten, Vakaruose” taip sako ?

Kis

mobizmas-tai veiksmas,o kur atoveiksmis?Kodel nesukurus visiems atvejamspriesnuodzius,o juk TS moka tai daryti.Lai neverkslena,o priima istatymiukus su ziauriu veidu,ziurek ir norai pradings Karbauska ujinti su greta,o dedule vadinti rezidentu KGB strukturoms apsaugoti Lietuvoje.Autoriui neturetu buti tai naujiena?

stasys

cit.’Jie tyčiojasi, žemina ir persekioja valdžiai neparankius žmones. Prisiminkite Paksą, Gražulį, Skardžių, Karbauskį ir daugelį kitų žmonių, kuriuos mobingistai maišė ir toliau maišo purve. Liūdna ir graudu. Štai dėl šios priežasties mes niekada nenugalėsime šio reiškin ‘.. Perskaičiau ir riebiai nusijuokiau ..va tai tau sužalotos pasąmonės vyras . Suvardino visus ‘apsidergusius’ politikus ir še tau padarė išvadą , mes dar ir skriaudėme tuos ant galvų visuomenei ‘pipt’ vyrus . Mobingas pagal Kęstutį Braziuli, jei tave ismatom įsprause privalai padėkoti atsistojęs .:))) Sekanti kartą vazelino bidonėliu nešiotojui ir padekosiu..o tai ims ir apkaltins dar mobingu.

Autoriui

,,Niekada nesakyk niekada”.

Ona

Mobingas prasidėjo megztaberetnykų armijos sukūrimu kolegoms persekioti ir tautos išvadinimu „šunauja”, labai dar grubiu, skrebišku stiliumi, vėliau buvo tobulinamas. Bet dabar jau matosi, kad reiktų kažko naujio, labai pradėjo kartotis,tapo nuobodus, kaip komunistų partijos manifestas tas burbule užstrigęs mobingas

šventieji ir mobingas

Šv.Pranciškus net norėjo mobingo prieš jį.
Adelė Dirsytė ir Nijolė Sadūnaitė meldėsi ir meldžiasi už mobinguotojus.
—-
Šventieji žino: ko daugiau mobingo, tuo arčiau Dievo karalystė.
ir tuo tikriau mobinguotojai smaloje virs.

DD plius DD

Keistą požiūrį dėsto K.Braziulis. Purvo dozę gauna visi be išimties, kurie aukščiau jūros lygio. Esu girdėjęs bjaurių paskalų netgi apie A.Sabonį. Ir tikrai nebūtinai „valdžios” pageidavimu. Kai valdžia užkliudė „Snorą”, Grybauskaitė su Vasiliausku susilaukė tiek mėšlo, kad užtektų ir Sacharos dykumą patręšti. O čia pavardino keturis baisiai nuskriaustus nabagus. Nei šis nei tas. Na, parodykit bent vieną ryškesnį politiką, kuris išvengė „pašlovinimų”.

> Onai

O jau sovietmečiu tai mobingo nebuvo? Ni ni ni? Ir kokioje ,,pagarboje” būdavo meginos, atsisakiusios permiegoti su kokiu nors direktoriūkščiu, Ona irgi negirdėjusi? Laiminga… 🙂

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top