Kastytis Braziulis. Kontržvalgybos pergalė: Makedonija sutriuškino užsienio agentų tinklą

Alfa.lt

Makedonijos valstybės teismas už šnipinėjimą ilgiems metams laisvės atėmimo bausme nuteisė 17 užsienio žvalgybos agentų. Pranešama, kad trim asmenims pavyko pabėgti iš šalies. Paskelbta jų tarptautinė paieška.

„Asmenys yra įtariami šnipinėjimu ir pagalba kitai valstybei veikti prieš savo valstybės interesus, slaptu bendradarbiavimu su užsienio šalies žvalgybos tarnyba ir informacijos, sudarančios valstybės paslaptį, neteisėtu rinkimu bei atskleidimu,“ – teigė Makedonijos kontržvalgybos spaudos atstovas.

Slaptas karas vyko ir vyksta nuolat. Kol Vakarai kūrė gerovę, gerino savo buitį ir lepinosi laisve, Rusija aktyviai ir agresyviai jų šalyse kūrė slaptus agentūrinius tinklus. Lengviausia Rusijos žvalgybai sekasi dirbti posovietinėse valstybėse, kurios vis dar žengia į demokratiją, laisvę ir nepriklausomybę, kurios sunkiai ir sudėtingai keičia sovietinį, vergišką mąstymą į laisvą bei kritišką, nepriklausomo nuo valdžios žmogaus mąstymą. Šiose valstybėse korupcijos lygis aukštas, o politikai, valdininkai bei verslininkai vis dar už ilgesnį pinigą pasirengę išduoti savo šalį.

Lietuvos kontržvalgyba buvo užčiuopusi slaptą Kremliaus agentų tinklą Lietuvoje. Rengėsi nutraukti jo veiklą, o aktyviausius šio tinklo veikėjus patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau Lietuvos politikai ir aukščiausio rango valdininkai išsaugojo ir apsaugojo tinklą nuo jį triuškinančio smūgio.

Makedonijos kontržvalgybai pasisekė labiau. Jai leido atlikti darbą iki galo. Kontržvalgyba slaptą tyrimą kodiniu pavadinimu „Šnipas“ vykdė daugiau nei dvejus metus. Jo metu kontržvalgybininkai nustatė slaptą 20 agentų tinklą, kuris dirbo užsienio valstybės žvalgybai. Pareigūnai, surinkę pakankamai įrodymų, atliko kratas šių asmenų darbovietėse ir namuose. Kratų metu pareigūnai rado apsčiai slaptų dokumentų ir kitos tyrimui reikšmingos informacijos. Taip pat jie aptiko ir išėmė 20 įvairaus modelio neteisėtai laikomų kovinių ginklų.

Slaptam agentų tinklui vadovavo buvęs Makedonijos žvalgybos tarnybos pareigūnas Marijanas Efremovas. Jis koordinavo visų agentų veiklą, duodavo jiems nurodymus, atsiskaitydavo už gautą slaptą informaciją ar kitą atliktą darbą. Agentų tinklui priklausė buvęs kovos su finansiniais nusikaltimais tyrimo tarnybos vadovas, keli buvę ir esami žvalgybos bei kontržvalgybos pareigūnai, žurnalistas, policijos generolas, specialiosios paskirties būrio vadas, žymus filmų kūrėjas, telekomunikacijų kompanijos darbuotojas, valstybės archyvų agentūros valdininkas ir Makedonijos parlamento pirmininko vyriausiasis patarėjas, spaudos tarnybos vadovas Marijanas Madzovski.

Slaptas agentų tinklas buvo glaudžiai susijęs su dešiniąja politine jėga, Makedonijos vidaus revoliucine organizacija – Demokratine Makedonijos nacionalinės vienybės partija (VMRO-DPMNE). Finansinės žvalgybos tarnybos vadovas 2010 metais viešai paskelbė, kad tarnyba įtaria šią politine partiją finansinių lėšų grobstymu stambiu mastu iš valstybės biudžeto. Dingo dešimtys milijonų dolerių. Po kelių savaičių sukeltas skandalas nutilo, ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas, o tarnybos vadovas tapo artimu partijai žmogumi, o vėliau – slapto agentų tinklo nariu.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pas mus nėra slaptų

viskas atvira Lietuvoje: energetika, žiniasklaida, teisingumas, vyriausybė – o ypač TM, VRM, URM, prezidentūra – atvirai rusų rankose.
Kam tas nepatinka ir nenori emigruoti – sudorojamas kaip slaptas rusų agentas 🙂

Dėja

Dėja Lietuvos VSD vadovavo KGBISTAI-REZEVISTAI tai sugauna dėl akių kokį veterinorių.
Buvo viltis A.A Pociūnas-nužūdė ir kaltų nėra ir ieškoti nereikia, nes už viską užmokėta.

Lietuviškoje padangėje

neįsivaizduoju, kaip „savi” galėtų gaudyti ‘savus”?

Letas Palmaitis

Sutriuškina tada, kada gauna komandą.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top