Kastytis Braziulis. Kova prieš valstiečius peržengė teisėtumo ribas

„Lietuvos rytas“ šeštadienį peržengė visas įmanomas padorumo bei teisėtumo ribas. Straipsnyje „Ramūno Karbauskio žmona slepia tikrąją jausmų dramą“ yra paviešintos R.Karbauskio žmonos siunčiamos žinutės. Neva žurnalistas per jos petį fotografavo jos mobilųjį telefoną ir nufotografavo žinutes.

Šis atvejis yra tikrų tikriausiais nusikaltimas ir stebiuosi, kad dar iki šiol nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Juk puolamas ne šiaip eilinis žmogelis, o didžiausios Lietuvos parlamento frakcijos vadovas, itin įtakingas žmogus valstybėje. Pagal mūsų įstatymus niekas neturi teisės rinkti informacijos apie asmens privatų gyvenimą be teismo leidimo. Pabrėžiu – niekas. Su teismo leidimu ir tik pagal įstatymą tai gali daryti teisėsaugos struktūros, kurios tiria sunkius ir apysunkius nusikaltimus. Šiuo atveju nėra nei teisėsaugos struktūrų, nėra nei sunkių ar apysunkių nusikaltimų, bet yra ne tik informacijos rinkimas apie asmens privatų gyvenimą, bet ir kišimasis į jį.

Kokiu tikslu yra paviešintos šios žinutės?

Žurnalistai, būdami itin sąžiningi ir moralūs, siekė itin moraliai visuomenei parodyti, kaip kankinasi R.Karbauskio žmona ir koks amoralus yra R.Karbauskis sukeldamas savo veiksmais jai skausmą. Žurnalistai nori, kad Seimo narys R.Karbauskis būtų ištikimas savo žmonai, gerbtų ją ir moraliai elgtųsi.

Versija yra netinkama, nes ji kelia tik juoką. Vien tik perskaičius apie žurnalistų moralumą ir sąžiningumą negali nuslėpti nuo veido šypsenos. Jeigu taip ir būtų, žurnalistai nepriverstų R.Karbauskio elgtis taip, kaip jie – žurnalistai – nori. Vadinasi, siekiamas tikslas yra kitas.

Žurnalistai, būdami sąžiningi Lietuvos piliečiai, siekia parodyti visuomenei, koks amoralus yra LR Seimo narys R.Karbauskis. Jeigu jis yra amoralus, tai jis yra netinkamas vadovauti didžiausiai Seime frakcijai, priimti svarbius sprendimus, spręsti rimtas problemas.

Ši versija taip pat tik kelia juoką. Pirmas dalykas – tiesiog neįmanoma patikėti, kad „Lietuvos ryto“ žurnalistai yra sąžiningi Lietuvos piliečiai, kurie griežtai laikosi įstatymų reikalavimų ir moralės normų, ypatingai laikosi tas fotografas, kuris per petį žinutes fotografavo ir sekiojo paskui Karbauskio žmoną, tas žurnalistas, kuris, gavęs iš fotografo žinutes, parašė straipsnį ir tas redaktorius, kuris perskaitė straipsnį ir nusprendė ji viešinti ne šiaip n…puslapyje, bet pirmajame, kad visi iškart pamatytų ir suprastų straipsnio esmę – Karbauskis yra amoralus. Versija nereali. Vadinasi, siekiamas tikslas yra kitas.

Žurnalistai ir tie, kurie stovi už jų nugarų bei turi redakcijoje sprendimo teisę, paviešinę informaciją apie R.Karbauskio žmonos žinutes, siekė tiesiogiai pakenkti R.Karbauskio šeimai. Jie nori, kad Karbauskiai suprastų, jog „Lietuvos ryto“ rankos ilgos, jog „Lietuvos rytas“ juos gali sekti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, jog jie yra po „Lietuvos ryto“ padidinimo stiklu, kad „Lietuvos rytas“ dabar kontroliuos kiekvieną jų žingsnį. Žodžiu, siekia įbauginti Karbauskio šeimą.

Ši versija, mano manymu, yra realiausia. Šeštadienį „Lietuvos ryte“ išspausdintas straipsnis yra skirtas ne visuomenei, o konkrečiai R.Karbauskiui. „Lietuvos rytas“ siekia, kad R.Karbauskis priimtų kažkokius „Lietuvos rytui“ naudingus sprendimus.

Kokie tai galėtų būti sprendimai? Pabandykime pasvarstyti.

„Lietuvos rytas“ nori gauti šimtatūkstantinį, o gal net milijoninį užsakymą iš R. Karbauskio koncerno. Užsakyk reklamą metams už, pvz., milijoną eurų ir mes remsime tave visur ir visada. Jei neužsakysi, tai varysime tol, kol neturėsi pasirinkimo. Stebėsime kiekvieną tavo žingsnį ir vis neigiamai rašysime ir rašysime tol, kol tavo reitingai kris.

„Lietuvos rytas“ jau gavo šimtatūkstantinį užsakymą iš trečiųjų asmenų, kurie užsakė daug reklamos, bet paprašė sukompromituoti R.Karbauskį. Lieka klausimas: kas tokie galėtų būti užsakovai ir kokie yra jų motyvai? Užsakovai nori, kad Karbauskis pakeistų savo elgesį, priimamus sprendimus kažkokioje srityje.

Pavyzdžiui, užsakovais galėtų būti vaistų pardavėjai. Vaistų mafija, būtent – mafija, Lietuvoje yra labai stipri. Kas bandė juos sutramdyti, tas liko pats sutramdytas. Tačiau ar ji gali nupirkti „Lietuvos rytą“ vienam tikslui – sugriauti R.Karbauskį ir jo valstiečių frakciją Seime tam, kad jie nekištų savo nagų prie vaistų? Galima variantas.

Pavyzdžiui, užsakovais taip pat galėtų būti už prezidentės nugaros stovinti jėgos grupė, kuri dirba energetikoje, finansų ir transporto sektoriuose. Jiems valstiečiai su Karbauskiu priešakyje yra grėsmė Nr.1 ir jie tai puikiai supranta, nes Karbauskis gali sugadinti jų visus planus, gali pareikalauti ataskaitų, pradėti parlamentinę kontrolę šios grupuotės kontroliuojamų sektorių ir taip toliau. Galimas variantas, bet, kiek mes jau dabar matome, kad ši įtakos jėga jau gana sėkmingai darbuojasi svarbiausiuose Lietuvos vyriausybės postuose ir skiria asmenis į kitus svarbius ir įtakingus postus kaip ministerijose, taip ir valstybės įmonėse.

Pavyzdžiui, užsakovais galėtų būti Rusija. Ji per savo atstovus Lietuvoje gana sėkmingai valdė ir kontroliavo svarbiausių klausimų Seime sprendimą. Socialdemokratų, Darbo partijos, Tvarkos ir Teisingumo partijos, konservatorių bei liberalų partijų gretose Rusija turėjo daug savo žmonių. Jų dėka žinojo, kas vyksta, kas dedasi, kokie sprendimai yra priimami, na, o dabar atėjo nauji Seimo nariai ir juos kontroliuoja klestintis verslininkas R.Karbauskis, kurio nepapirksi ir nenupirksi – jis pats gali tave nupirkti. Taigi Rusija, siekdama susigrąžinti prarastas pozicijas Lietuvos parlamente, siekia sugriauti didžiausią Seimo valstiečių frakciją, o ją sugriauti gali tik sukompromitavusi R.Karbauskį. Ši versija taip pat turi teisę egzistuoti, nes Rusija niekada neleis prarasti įtakos kaimyninei šaliai.

Versijų gali būti daug ir įvairių, tačiau faktas pasilieka faktu – didžiausia Lietuvos LR Seimo frakcija, kuri sąžiningai laimėjo Seimo rinkimus ir gavo didžiausią Tautos pasitikėjimo mandatą, yra negailestingai ir nesąžiningai, pažeidžiant įstatymus, puolama. Kažkas siekia pakeisti Tautos balsavimo rezultatus?

Įdomu, kodėl?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top