Kastytis Braziulis. Lietuva yra tokia stipri ir turtinga, kad…

Lietuva yra tokia stipri ir turtinga, kad vienu metu gali vystyti kelis milijardinės vertės projektus, nekreipti dėmesio į rinkos kainas ir, aišku, dirbti per tolimas salas, kuriose galima pasislėpti, nuslėpti, o prireikus – ir pabėgti.

Prieš dešimtmetį Lietuvos politikai nusprendė, kad atėjo laikas kardinaliai keisti kryptį ir tapti nepriklausomais nuo Rusijos dujų. Pradžioje jie ėmėsi aktyviai darbų išvaikyti visus, kurie jau pradėjo daryti tvirtus žingsnius ieškant pigesnių dujų ir jų tiekimo kanalų. Privačios ir valstybės iniciatyvos buvo išjuoktos ir apkaltintos baisia korupcija. Iniciatoriai tąsyti po teismus, STT kabinetus, o nuolat iš letenos maitinama spauda ir atskiri jos atstovai viešai drabstė juos purvais ir išgalvotais kaltinimais – dirba Kremliui, parsidavę, neteisėtai prichvatizavo objektus, vagys ir t.t.

Vėliau jie už milijardus išsinuomojo didelį, vos vos į Klaipėdos uostą betelpantį dujų saugojimo ir pervežimo laivą, kurį skambiai pavadino Independencu. Dar vėliau sudarė ilgametes sutartį dėl nerusiškų dujų pirkimo. Nesvarbu, kad šių dujų kaina nieko bendro neturi su dujų rinkos kaina ir ją ženkliai viršija. Svarbu, kad jos yra perkamos ne iš Rusijos įmonės. Dar vėliau jie, didieji top menedžeriai, sumąstė, kad reikia tiesti dujotiekį (turime vieną tuščią naftotiekį) į Lenkiją, kad prireikus būtų galima iš ten pumpuoti dujas. Žodžiu, veiksmai atlikti, darbai padaryti arba daromi, dujų turime tiek, kad nežinome, kur jas dėti. Estai, latviai jų kratosi. Tačiau tikslą pasiekėme – kryptį pakeitėme ir galime džiaugtis dideliais laimėjimais.

Praėjo truputis laiko ir pasidarė vyrams liūdna be naujų mega-projektų. Juk ne pinigai, o jų uždirbimo procesas yra esmė, laimė ir džiaugsmas. Smagu įgyvendinti projektus, kai nereikia skaičiuoti jų atsipirkimo, kai iš valstybės biudžeto pinigus gali semti saujomis. Nebijodamas nei STT, nei VSD, nei opozicijos, nei žiniasklaidos, nes juk visi maitinasi iš vieno katilo.

Taigi vyrai sugalvojo naują mega-projektą – reikia statyti vėjo malūnų parkus jūroje, sausumoje. Reikia kuo skubiau tapti nepriklausomais nuo iškastinio kuro, reikia žengti kartu su Europa ir saugoti gamtą nuo teršalų. Prasidėjo studijos, konsultacijos, teisiniai aiškinimai ir memorandumai. Prasidėjo rimtas darbas, net dulkės kyla, kaip sparčiai visi dirba. Pradinėje stadijoje galima dirbti ir uždirbti šimtus milijonus – tai kodėl gi jų neužsidirbus? Keistas klausimas, ar ne?

O koks gi gavosi arba geriau pasakyti gaunasi rezultatas?

Pirma, žmonės, lietuviškas verslas skursta permokėdami mokesčius, mokėdami aukštesnę nei rinkos kainą už dujas, elektrą, kitas prekes. Juk kai kuras brangsta, tai visos kainos kyla, o pinigas nuvertėja. Buvo euras stiprus, o dabar tapo buvusio lito vertės ir toliau praranda savo vertę kosminiu greičiu.

Antra, turime Klaipėdos uoste ir mieste rusišką simbolį – milžinišką dujų laivą, nudažytą Rusijos valstybės vėliavos spalvomis. Džiaugiamės žiūrėdami į mūsų nepriklausomybę. Kai kurie už pilvų susiėmę juokiasi iš tokios nepriklausomybės ir iš tokio šios nepriklausomybės siekėjų atviro pasityčiojimo iš savo šalies žmonių.

Trečia, rimti vyrai, kurie mega-projektus kuruoja, rimtais veidais, su ironiška šypsena veide skleidžia per jiems artimus naujienų portalus nuomones, kad dujos yra jėga, kad dujos niekaip nesikerta su nauja Lietuvos vystymosi kryptimi – tapti nepriklausomiems nuo iškastinio kuro, vartoti tik atsinaujinančių šaltinių energiją. Jie net susirietę meluoja, pasakas pasakoja, o susitikę tarpusavyje juokiasi iš šių pasakų ir kaip jas lengvai priima dauguma Lietuvos visuomenės, nes juk balsuoja už juos, remia juos ir palaiko.

Ketvirta, liūdna. Žinote, kodėl? Ogi todėl, kad mūsų valdžia – ar buvusi, ar esama – ir už jos stovintys pilkieji dirigentai galvoja tik apie savo kišenę ir yra pasirengę tarnauti bet kam, kad tik kišenė būtų pilna. Lietuvos, lietuvių tautos, visuomenės interesai?! O kas tai? O man kokia iš to nauda?

Penkta, bėgome nuo skurdo, priklausomybių, o atbėgome dar į didesnį skurdą ir priklausomumą. Džiaugiamės šia Pyro pergale ir esame pasiruošę toliau remti šiuos ekonomiškai nenaudingus, žmonėms nuostolingus, o Lietuvos verslui ir žalingus milijardinės vertės projektus. Tapome priklausomi nuo adatos, kurios niekaip negalime atsisakyti, nors žinome ir suvokiame, kad riedame žemyn nuo kadaise užlipto kalnelio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Kažin ar čia tik noras praturtėti. Ar saugumiečiai viso to nemato tik dėl pinigų, ar tiesiog dirba rezervistiniam pogrindžiui ? Ar tik dėl pinigų nemato, kad buvusio okupanto agentai ir jų palikuonys perima valdžią ? O bandantys tam priešintis staiga nematomos rankos yra patraukiami į šoną.

O.G

Kąstyti, viskas bus gerai. Jie tais pinigais užsprings, o dvasiniai žmonės ne parsidavę mafijai, pradės gyventi, nes šitiems grobuonims šioje civilizacijoje vietos nėra. Atėjo ir mūsų laikas – prisidengdami pandemija, pamatėme tikrus veidus valdžiažmogių. Butu gerai, kad jie visą laiką nešiotu tuos namordnikus, tai nors žmonės matytų nusikaltėlius prieš mūsų žmones.

amen

Visa tai niekniekis… Stai kinai ir rusai ruosiasi kartu suveikti: uzgrobti Taivani ir… Baltu salis…
nato ir jankiai net nepastebes.

Tskant...

Faktai akis bado. Na ir kas? Masė besipiktinančių. kai kas nors juos runkelinu pavadina, bet tik tiek… Tad kodėl nevogti iš valstybės, jei ta masė tokius įgaliojimus neatlygintinai ir nebaudžiamai suteikia? Galima ir vandenėlį, kovidiniais myžaliukais atskiestą, pardavinėti, ir elektros ir dujų kainas padidinti, ir dar daug ką galima… Ne iš niekur plečiasi visokių „nepriklausomų” tiekėjų, mėgstančių labai didelius pinigus iš to runkelino pasiimti, ratas. Tskant, derlinga demografinė Lietuvos žemelė…

AAA

Ir dar svarbu: propaganda dar šlykštesnė nei prie rusų:(

Ir dėl vakcinos pirkimo

kyla pasiūlymų: paieškoti pirkti kur pigiau.

stasys

Debiliškas str. Jokiu nauju argumentu autoriaus teiginiams neradau . Jei jau jam patinka Skardžiaus trumparegiški paporinimai , kam tik juose apsiriboti ?kodėl nepabandžius pačiam bent keletą savu surasti savai nuomonei savaip pagrįsti ? O gal autorius pats matinamas iš baltarusišku vėtrungiu verslo kurios taip artimai vertinamos ano seimo nario ? Kai įtarimai žarstomi rieškučiomis jau tapo įprasta galvoti jog argumentai ano, kito pasaulio , reikalas . Tai toks ir vertinimas to str. varnoms pakarksinti ..

Tvankstas

2012 m. Nyderlandai DOTAVO savo vėjo jėgaines, kurios kūrė 4 % energetikos, 7,5 mlrd. eurų.
Tais pat metais Vokietija DOTAVO savo vėjo jėgaines 20 mlrd. eurų.
Yra žinoma pasaulio mastu, kad vėjo jėgainės NIEKADA neatsipirks, subirs, bet neatsipirks – tokia tikrovė.
Aplink ekologinė katastrofa ir masiniai žmonių susirgimai – tas UF garsas, kai mentė prasilenkia su stovu yra be galo varginantis ir žmonių, ir gyvūnų psichiką.
Jūroje žuvys dingsta dar keliasdešimt km iki vėjo jėgainių.
Kaip sakė Leonidas Iljičius : ‘ekonomika turi būti ekonomiška’
Ne kitaip ir ES, Lietuvoje.
Kam tas 2,2 mlrd. vertės jėgainių parkas ?
Amžinas Lietuvos biudžeto siurbimas kasmet ir ‘otkatų’ pramonė kasmet.

As sakau rimtai

Galiu buti tikra landsbergine patriote ir sakyti dujos,elektra ir visa kita tik is vakaru,man nepatinka rusiskos dujos,nafta,elektra ir visa kita,bet patriotiskai saukia tie,kuriu atlyginimas 10 000euru,kaip visokiu vasiliausku,gabriuku,anusausku,linkeviciu ir t.t.Duokite tokius pinigus ir visi draugiskai sauksime valio Independence.Todel pirmiausia atsiklauskite liaudies kokiomis kainomis jiems patinka sitos zaliavos.

To Amen

Gal reikėtų отяпать iš USA dalį Texaso kažkada prichvatizuoto iš Meksikos iš Wake isl. numuilinto iš Japonijos.

Nesusipratėliams

Vien iš kelių privačių jėgainių pardavimo mūsų valstybiniams elektrikams Gabriukas sugebėjo mokyklėlę suręsti. Taip pat nežinome, kiek nubyrėjo kitiems dalyviams. Tai malūnai jūroje tikrai auksinių primals. Aišku netiek, kiek būtų atominė, bet juk jaunimas nėra gobšus.

Ir dar ne į temą: krebžda toks klausimėlis, kaip mūsų chalujai elgsis su Astravo AE, kai nuvers Lukašenką. Galimi 2 variantai: pradės pirkti elektrą, arba suorganizuos uždarymą lietuvišku stiliumi?

stasys

Nesusipratėliams .. tokie pliurpalai tamstos tiktu tik autoriui . Autorius net nepasivargino pasigilinti į ta tema plačiau. Astravo AE negali tapti dominuojančiu elektros tiekėju Lietuvoje kol Baltijos šalys neperjungė savo el. tinklu (sinchronizacijos )su vakarais, todėl labai tikėtina jog esate iš dalies teisus dėl to Astravo . Beje jam (autoriui) reikėjo imti piktintis pirmiausia ta dotaciju politika kuri esamu laiku taikoma paprastiems Lietuvos piliečiams įsigyjantiems pav.saulės el. savo poreikiams,juk ju atsiperkamūmas dar labiau teorinis už kuri sumoka tas pats vartotojas .. Buves VSD darbuotojas čia gaudo žuvį delnais drumstame vandenyje ir ieško ‘puskvailiu’ pakarksėti .

matas

Straipsnis primena Skardžiaus sapaliones…

stasys

Uzdavus gana paprasta klausimą straipsnyje , maži ‘braziuliai’ prityla ir imasi darbo nykščiais . Tai būdinga tai kategorijai Tiesos.lt skaitytojų kuriems papurkstauti svarbiau Tiesos.

Diedas

Vėl atkunta tautos durnintojai.
Lygiai kaip prieš Visagino -Astravo referendumą.
Ten jie laimėjo. Astravas kūrenasi, elektra teka į Lietuvą. Tik kur ta kremlinų žadėta piguva???
Ei pigios baltarusiškos elektros pardavėjai, kur jūs????

Diedas

Kai Brazauskas už butelį rusams atidavė visą Lietuvos dujų ūkį, džiūgavo, kad pigia energija apsirūpino ilgiems metams.
Džiaugsmas tęsėsi neilgai. Per penkis metus, dujos pabrango 8 kartus!!!!@!!!
Ir tapo brangiausiomis Europoje.
Tada visi kremliaus klapčiukai tylėjo ausis suglaudę, o eiliniai gazpromo klerkai koja atidarinėjo ministro pirmininko duris(tikras faktas) nes sustabdę dujų tiekimą galėjo sužlugdyti vyriausybę ir sukelti politinę krizę.
Dabar iš Putino šitas koziris atimtas.
Raudonieji rašeivos tokių faktų nemato

Diedas

Autorius kaltina Lietuvą už tai kad pasistatė dujų terminalą. Bet nekaltina tuo pačiu metu dar 11 valstybių pasistačiusių dujų terminalus. Independncas – maža, didelio europinio projekto dalis. Ir iš visų tada statytų pigiausia. Bet turi vieną minusą.Bet kada gali išplaukt. (Italai pasistatė brangiausią) Autorius turės labai nusivilti, nes dujų rinkos skaidrinimas tik prasideda. EU pamažu atsikrato monopolistų. Greitu laiku dujų prekybos stotys atsiras Latvijoje, dar bent pora Lenkijoje, visi bus sujungti vamzdynais. Iš to išloš tik pirkėjai. Bet praloš rusai. Nes jie konkuruoja korupcija šantažu papirkimais, o ne kaina. Jei priims sąžiningas prekybos taisykles, niekas rusiškomis dujomis ar nafta nesibodės. O dabar per jų pačių maglumą sužlugdytas Southstream, Sila Sibiri stovi tuščiais vamzdžiais. Nordstream belikus keliolikai kilometrų sustabdytos statybos. Juos… Skaityti daugiau »

Jules

Bolševikai atkuto, nes visos jų privilegijos ir viršenybės mūsų atžvilgiu – tai Maskvos jiems suteikta tokia malonė engti ir budulinti, kvailinti ir dezinformuoti mus. KGB dabar ant bangos – viskas jiems, viskas jų naudai. Neosovietikai, pasitelkę į pagalbą draugą Covid’ą, dabar drapalina mus ir vadina Pasaulio arba Žmonijos priešais, kaip anksčiau Liaudies priešais. „O dožilisj” – pasakytų Gorbis.

tik juokas ima,

kai LTSR VSK atsargos jefreitorius panevėžia sąsys savo periodiškai išvemiamais debiliškais „komentarais” bando įkąsti į kulną pulkininkui Braziuliui.
Į būdą, sąsy!!! Hepiniujier. Dūju dūju no ne očenj.

stasys

Čia jau kitas reikalas , jei tas ‘braziulio’pudelis buvo išspirtas į lauką čia visus ‘sasius’ aploti muset reikalas iš tikro pribrendo permainoms . Prašom prašom ir nesisarmatinti . Pas tą poną ‘pulkauninka’ išties nedaug argumentų ..

bankai

valdo Rusiją ir visą pasaulį. O kas valdo bankus? Paslaptis. Komercinė.

 tiek

labai vertingas straipsniukas .

Pastebėjimas

Man Stasys primena bomžą, kuris ateina į šeimos ar kitą uždarą renginį, kad gautų už dyką pasimaitinti.

Tvankstas

Tokie trendai ir brendai kaip ‘klimato kaita’ ar ‘atsinaujinanti energija’ yra visuomenės negrizacijos (Achille Mbembe) veiksmai, kasmet nuo 2000 metų nubraukiant renkamais mokesčiais gyventojų perkamąją galią 1 nuošimčiu, tai jau 20-24 nuošimčiais per 20 metų. Pagaliau kantrybė trūko ir Mokslinio Kovido kvaziunofantastiniais pagrindais mikliai atliekama isterija ir vakcinacija su nanočipais, kuo skubiau vykdant ‘The Great Reset’.
Sveiki, atvykstame į ištiso KARANTINO metus 2021.

KORUMPUOTA VISKAS, ŠALIS ATEITIES NEBETURI...

Tiek oligarchinės grupės, tiek valdančiojie nomenklatūra yra perpuvę ir išsigimę. Šalies inteligentų degradacija taip pat nulemta ONS kiaurai perpuvusio režimo. ONS aptarnautjas G. Nausėda, vetavęs 3 proc. kartelę, paliko 230 tūkst. balsavusių rinkėjų be savo atstovų Seime… Su atvykusia į svečius dukra kartu pakalėdojęs, šis veidmainis nusispjovė į karantinines taisykles ir savo paties raginimą tautai švesti kuo siauresniame rate. Tą tautos mulkintoją ir tuščiažodžiautoją tuoj puolė balinti ir teisinti moraliniai reliatyvistai ir nomenklatūros patarnautjai Oželytė, BNS vedlys Beniušis ir Ko (https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vaidotas-beniusis-nauseda-elgesi-pagal-vyriausybes-rekomendacijas.d?id=86105435). Ar NS vadovas profesorius V.Radžvilas, prieš rinkimus daug kalbėjęs apie būtiną esminę valstybės pertvarką,atsakingą elgesį yra atsakingesnis, pranašesnis už tokius nenuspėjamus ir akivaizdžiai nemoralius šalies dvasinio elito asmenis? Moralus, atsakingas asmuo, kurio vardo komitetas ES rinkimuose gavo 42 t.… Skaityti daugiau »

Tvankstas

17:59 – gal žinote, kiek balsų atėmė iš NS kompiuterinės sistemos Vilniuje ir Frankfurte prie Maino ? 2, 3 ar 5 nuošimčius nuo gautų 2,3 (lyg tai) ? Keista klausytis pažįstamų ir nepažįstamų žmonių, kurie balsavo už NS – man susidarė įspūdis apie 7-10 nuošimčių tikrovėje gautų NS.

stasys

Šaunuolis Tvankstai , užkabink tam Algirdui makaronu , galėsite čia abu ant vienos šakos kaip paukšteliai mus ne tik čia linksminti bet ir guosti ..prasidėjus seilėtekiui ..

štaziui

stasyte, vaginos nevaldai, bet gi ne šituo organu kalbėti reikia. Tavo paplerpimai apatine kūno dalimi nėra nei juokingi, nei ką dominantys.

Heiders

Vargsas Braziulis !!! Tipiskas proletaras. Nesvarbu kad ruskiui reikes zemai lenktis. Svarbu vienu centu pigiau!! Ir tai dar klausimas. Landsbergis jau pries 20 metu sake -daugiau orumo , ponai !!

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top