Kastytis Braziulis. Šėryklėlė

Alfa.lt

„Teisybę pasakius, tai ten nieko įdomaus nėra“, – dar 2010 metais pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, perskaičiusi Lietuvos kontržvalgybos parengtas ir itin nuo visuomenės slepiamas 12 pažymų apie Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ kompanijos atstovų Lietuvoje veiklą.

Prisiminus tokius žodžius, pyktis suima viduje. Pyktis suima viduje dar labiau, kai matai, ką Rusija išdarinėja Ukrainoje. Kai matai, kad Rusija karui Ukrainoje ruošėsi seniai, kūrė savo agentūrinį tinklą jos teritorijoje, steigė savo šėryklėles, kurios šėrė Ukrainos aukščiausius politikus ir valdininkus. Tai darė metodiškai ir palaipsniui. Dabar matome rezultatą. Kariuomenė nustekenta, kontržvalgybos nėra, aukščiausi politikai ir valdininkai išvogė viską, ką tik galėjo, o šalį paliko likimo valioje. Rusija džiaugiasi savo grobiu. Ukrainoje atsiskleidė tikroji Rusijos esybė, tikrieji Rusijos interesai, siekiai ir naudojamos priemonės jiems pasiekti.

Lietuvoje Rusija dirbo panašiai kaip Ukrainoje. Steigė šėryklėles ir per jas šėrė mūsų politikus bei valdininkus. Lietuvos kontržvalgyba tai atskleidė ir parodė visuomenei, nes kitaip jau buvo neįmanoma sustabdyti prasidėjusio proceso. Tačiau nei ankstesnei, nei dabartinei valdžiai ir, tuo labiau, Prezidentei tai nesvarbu ir neįdomu. Matyt, kur kas įdomiau yra rėkti, kad „rusai puola“, bet konkrečiai tų rusų puolimo, jau seniai prasidėjusio, nestabdyti.

Mūsų prezidentei neįdomu ir nesvarbu, kad Lietuvoje nuo 2001 metų Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo artimo draugelio Vladimiro Jakunino palaiminimu veikia įtakingų politikų ir aukštų valdininkų „šėryklėlė“ – dujų tarpininkė „Dujotekana“. Pagrindinė jos veikla – tiekti dujas. Metų pradžioje sudarai sutartis, o po to milijonus skaičiuoji. Štai ir visas darbas. Kyla abejonė, kokiais tikslais tokia bendrovė įkurta – korupciniais ar žvalgybiniais? Pilnai atsakyti į šį klausimą neleido mūsų lietuviška valdžia, nes jai neįdomu.

Prezidentei neįdomu ir nesvarbu yra ir tai, kad dujų tarpininkę „Dujotekaną“ Lietuvoje padėjo įkurti Rusijos žvalgas, kuris už šnipinėjimą ir priešišką veiklą Lietuvos interesams skubos tvarka (per 24 val.) privalėjo palikti mūsų šalį. Mūsų valstybės siena jam buvo uždaryta. Už tokią pačią kenksmingą (matyt, šėryklėlių kūrimo) veiklą jis buvo išvarytas ir iš kitos šalies. Kalėjime jis nesėdo nei pas mus, nei kitoje valstybėje, nes jį išgelbėjo diplomatinis imunitetas. Ši apsauga dažnai gelbsti aktyvius žvalgus nuo ilgų kalėjimo metų.

Neįdomu ir nesvarbu yra tai, kad dujų tarpininkės kūrėjai Lietuvos piliečiai kartu su tuo išvarytu žvalgu rašė tuometiniam Rusijos premjerui V. Putinui laišką, kuriame išdėstė savo norą ir žadėjo daug gero padaryti Rusijai ir jos interesams. Laiške jie tvirtino, kad jeigu gaus dujų kvotą, rems rusų diasporą, finansuos rusų visuomenines ir politines organizacijas, padės įgyvendinti Rusijos kompanijos „Gazprom“ interesus Lietuvoje. Vienas iš įsipareigojimų – itin įdomus. Rašė, kad padės kai kurioms Rusijos valstybės institucijoms įgyvendinti Lietuvoje kai kuriuos joms svarbius interesus. Manau, kad niekam nekyla abejonių, kas yra tos kai kurios, neatskleistos ir neįvardintos, institucijos.

Neįdomu ir nesvarbu yra tai, kad Rusijos dujų kompanijos atstovai Lietuvoje, įkūrę „šėryklėlę“, šėrė įvairiomis gėrybėmis mūsų valstybės įtakingiausias partijas, politikus, jų rinkimines kampanijas, aukštus valdininkus, visuomenines organizacijas, žiniasklaidą ir atskirus žurnalistus. Pinigai liejosi upeliu. Svarbiausia buvo patenkinti didžiosios kaimynės interesus. Svarbiausia buvo sukurti kuo didesnę ir kuo lojalesnę Rusijai komandą Lietuvoje.

Mūsų prezidentės nesudomino ir tai, kad dujų tarpininkės „Dujotekanos“ akcininkais buvo ne tik artimi Rusijos prezidentui V. Putinui žmonės, bet ir Lietuvos aktyviausių ir įtakingiausių partijų vadovai. Jie akcijas valdė ne savo vardu – per tarpininkus, statytinius. Apie tai ne vieną kartą rašė spauda. Kiekvienas iš jų turėjo savo gabalėlį Rusijos ir kiekvienais metais gaudavo iš jos gana riebių dovanėlių. Viskas paimta į savo rankas. Rusija moka dirbti.

Prezidentei nereikšminga pasirodė ir tai, kad vienu iš dujų tarpininkės „Dujotekanos“ savininkų ir vadovų buvo KGB majoras Piotras Vojeiko („žaliasis žmogeliukas“ Afganistane), turintis ypatingus ryšius ir didelį pasitikėjimą Maskvoje. Jo pagrindinis vaidmuo „šėryklėlėje“ galimai buvo prižiūrėti, kontroliuoti kitus bendrovės vadovus, lietuvius. Banditai turi tokias prižiūrėtojo (smotriaščij) pareigas. Prižiūrėtojas stebi jam priskirtą teritoriją, kad viskas vyktų sklandžiai, kad niekas nepažeistų banditiškų taisyklių. Žvalgybų veikla mažai kuo skiriasi nuo mafijos veiklos.

Mūsų prezidentei pasirodė nesvarbu ir neįdomu tai, kad „Gazpromo“ atstovai Lietuvoje buvo pasiekę tokį įtakos valstybės aparatui lygį, kad aktyviai dalyvavo formuojant Lietuvos koalicinę vyriausybę. Jie sprendė, ką skirti Lietuvos ministru pirmininku. Jie derino klausimus, susijusius su kitų kandidatūrų į aukštus postus įvairiose ministerijose skyrimą. Sprendimai dėl koalicijos, vyriausybės formavimo vyko ne oficialiuose valdžios rūmuose, kaip daugelis galvoja, bet vidurnaktį privataus asmens pirtelėje.

Prezidentei taip pat nesvarbu ir neįdomu yra tai, kad „Gazpromo“ atstovai turėjo savo žmones (agentus) visose svarbiausiose Lietuvos valdžios institucijose: Seime, Vyriausybėje, Prezidentūroje, susisiekimo, ūkio, užsienio reikalų ministerijose, valstybės saugumo departamente. Aukštas pareigas užimantys ir įtakingi valdininkai ne tik vykdė valstybės pareigas, bet ir glaudžiai bendradarbiavo su Rusijos Putino draugelio V. Jakunino atstovais Lietuvoje. Padėdavo jiems spręsti klausimus, problemas ir įgyvendinti jų interesus. Padėdavo taip stipriai, kad mūsų buvęs prezidentas Valdas Adamkus už didelius nuopelnus Lietuvai apdovanojo V. Jakuniną ordinu. Tikriausiai ir Lietuvos pilietybę būtų suteikę, jeigu nebūtų Lietuvos kontržvalgybos tyrimas sutrukdęs. Dabar ponas V. Jakuninas yra vienas iš Rusijos žudikiškos politikos dirigentų. Vakarų valstybės jo atžvilgiu taiko sankcijas.

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kritikas Pikčiurna

Štai, kaip atrodo lietuviškas šrioderizacijos politikos variantas.

tarybukai valdo

šeria irgi ne visus – o tik tuos, kurie jau tarybiniais laikais buvo sielą velniui pardavę – komunistus, kgbistus, grušnikus.
Liustracijos bebuvimas, padorių žmonių neprileidimas prie valdžios – ir turime prorusišką, korumpuotą, pedofilinę valdžią ir teisėsaugą.

Beta

Čia ne vien šrioderizacija, juos „pakabina” ir per KGB kompromatus.

Letas Palmaitis

Tai argi ne ponia, garui išleisti, reguliavo rezervisto Pociaus perkėlimą į kitas garbingas pareigas vietoj teisiamųjų suolo? Argi ponia nieko nežinojo apie Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko Algirdo Katkaus jau seniausiai surinktą Lietuvos pajungimo Maksvos Ordai medžiagą (ekspertai.eu/media/old/stories/Katkus.pdf), kurioje galima sužinoti ne vien apie „Dujotekanos”, kaip priedangos organizacijos, peripetijas, bei Jakuniną, bet ir apie „valstybininkų” klano istoriją bei Vytauto Pociūno pašalinimą? Negi nežinojo apie prokuratūros ir VSD vykdytą savarankišką užsienio politiką santykiuose su FSB/KGB kolegomis Eglės Kusaitės byloje (apie ją ponia tik pakalbėjo, neva netvarkingai buvęs atliktas ikiteisminis tyrimas, o tai neva lėmė ir nevisai teisingą procesą – prokurorai apskundė nuosprendį, vadinas dar galima tikėtis „atitaisymo”)? Jei ponia vaizduoja save neva antirusiškų Vakarų atstove, tai ji jau seniai turėjo išvaikyti… Skaityti daugiau »

Nežinia,kur kryptų

Grybauskaitė,rusų žaliesiems čia įkėlus koją.Ir tas tik NATO akcentavimas,neakcentuojant švarios demokratijos,yra labai nepatikimas.NATO,kai nėra demokratinių pamatų,gali atsidurti labai nepavydėtinoje padėtyje.Kas iš vakarų patarė užpulti Garliavą ir mergaitę ištremti?

Pensininke

labai liudna, kad musu valstybes rinkejai yra visiskai apolitiski ir neskiria juodo nuo balto. Nuo didziuju valdininkeliu savivaldybese iki auksciausiu valstybes vadovu nera matomos korupcines klanu aferos, nera savarankiskos kompententingos teisesaugos, kuri turetu deti tvirtus pamatus demokratineje valstybeje. Klesti melagingas tusciazodziavimas kuriam stiprinti padeda net dvasininkai.

Rokis Balbo

Tai va,kodėl perka už milijardus karinį metalo laužą,o partizaninės gynybos doktrinos su modernia ginkluote nėra.Galima daryti išvada,kad Rusijos žvalgai nurodo ką pirkti ir kiek.
De fakto ,Lietuva pati technologiškai galėtų pasigaminti pačią moderniausią precizinę gynybinę ginkluotę kiekvienam partizanui.
Taktika tokia:
priešas į tašką A privalo atvykti pats,po partizanas į tašką B privalo atvykti anksčiau ir tyliai laukti tiek ,kiek prireiks.Fizinio pasiruošimo faktiškai nereikia.Svarbiausia įvaldyti VALIĄ ilgai laukti nieko neveikiant.

Rokis Balbo

Visur exkagėbistai aukščiausiu lygiu guli šiltame shude.Laukia komandos „FAS”.Ir tada pakils kaip skorobėjai visi vienu metu.

nuomone

jei revoliucijos metu nepasikeite politinis elitas ,reiskia revoliucija neivyko..Taip kad ,naivuoliai dar kazkuo tikintys ir laukiantys,galite apsiraminti.OGrybauskaite as niekada netikejau ir netikiu.O visokie pasisakymai tai skirti teslagalviam.Puikus straipsnis,Bet beda ta kad teslagalviai neskaito,tai todel jie ir teslagalviai

ruta

Is to kas vyksta Lietuvos politikoje , persasi isvada , kad Lietuvos politikams visiskai dzin ar Rusija , ar Briuselis , ar dar kas ,nesvarbu , svarbu -PINIGAI !Tas antras politiku ‘dugnas’ , atejas is sovietiniu -komunistiniu -KGB laiku , kai po ideologijos , propagandos lozungais buvo nomenklaturos privilegijos , spec ligonines , spec parduotuves , spec siuvuklos … Visur tik melas , dvigubi standartai , pataikavimas valdziai , vadovui , auksciau stovinciam .Viena ‘tiesa’ masems , kita -sau , taip ir dabar , niekas nepasikeite ! Kaip galejo pasikeisti , jeigu nebuvo liustracijos , desovetizacijos ?Siltai tupejo prie Maskvos , tie patys dabar siltai tupi net Briuselyje , paradoksas ..O viskas todel , kad Lietuvos dauguma pilieciu nenori /… Skaityti daugiau »

Tomas

Autorius kelia svarbiausią klausimą: kodėl Prezidentė sako, kad FSB siautėjimas Lietuvoje yra nieko įdomaus?

Mums turėtų būti labai labai įdomu, kodėl jai neįdomu.

Raigerdas

Tai vienas iš geriausių ir aktualiausių Kastyčio Brazulio straipsnių. Iš tikro, Rusija jau seniai ruošiasi karui su NATO. Amerikiečiai per anksti pradėjo švęsti pergalę prieš komunistus. Komunistai atstovauja kriminalinio pasaulio interesus, o Rusija prisiaugino tiek kriminalų, kad sveikoji Rusijos dalias, šiandien yra mažuma. Blogiausia yra tai, kad nieko nebuvo padaryta nusikalstamos KGB organizacijos atžvilgiu. Lietuvoje į tuos žmones, buvo pažiūrėta, kaip į „dirbančius Rusijos žvalgybai” asmenis. O iš tikrųjų, tai KGB buvo nusikalstama organizacija ir jokių tyrimų Lietuvoje dėl NKVD nusikaltimų atlikta nebuvo. Kodėl? Todėl, kad reikėjo skubėti politinėms grupelėsm užsiimti kuo daugiau postų valstybinėse institucijose. Ir įvyko „turto perdalijimas”, kaip tai daroma mafijoje, kada sunaikinamas jų bosas arba net visa kokia nors grupė. Į TSRS istoriją reikia žiūrėti, kaip… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Tolimesni Rusijos žingsniai gali nuskambėti netrukus, nes bus teigiama, kad „Ukraina užpuolė vargšę Rusiją” arba „Ukraina įsiveržė į Rusijos teritoriją ir išžudė tokio ar anokio kaimelio dalį gyventojų arba to kaimelio valdžią”. Galimas ir kitas „motyvas”: „Ukraina apšaudė Rusijos teritoriją, ko pasekoje žuvo taikūs Rusijos gyventojai. Rusija pavojuje, nes NATO išprovokavo Ukrainą, kad ji užpultų Rusiją. Apginkime tėvynę nuo užsienio priešų. Fašizmas nepraeis”. Apsimiegojusi Europa dar nesupranta, kad karas jau prasidėjo, ir kaip ir kiekvienas karas, jis turi tendenciją augti, jeigu nebus užgesinti tie šaltiniai iš kurių sklinda ta kriminalinė idėja:”teisus yra tas, kuris yra stipresnis”. Užgesinus tokius taškus ir suradus provokatorius, o vėliau ir karo „užsakovus”, karas būtų užbaigtas. O dabar jis turi tendenciją peraugti į piktadarių suplanuotą 3-iąjį… Skaityti daugiau »

Nors

aš niekada netikėjau Grybauskaite,bet čia,eilinis propagandos rašinys.Ir vėl tešlagalviai patikėjo,kad aplink vien rusų agentai,kad rusas tuoj ateis ir čia.Viską lemia pinigai.Į valdžią veržiamasi,nes ten-pinigai,kuriamos partijos,-per jas į valdžia ,o ten-pinigai,ir t.t. ir panašiai.

Deja to Nors

Kiek daug naivuolių 1940 m. galvojo, kad rusams Lietuva nerūpi ir kad jie čia neateis. O jie jau tada turėjo savo kišenėje generolą Vitkauską, dalį VSD ir būrį inteligentų.

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top