Kastytis Braziulis. Tai – ne VSD ataskaita, tai – vadovėlio ištrauka

Alfa.lt

Valstybės saugumo departamentas (VSD), vadovaudamasis savo nuožiūra, o ne Baudžiamajame kodekse įtvirtintomis nuostatomis apie konkrečius apibrėžtus nusikaltimus, sprendžia, kas yra nusikaltėlis, o kas – ne.

Sovietiniais laikais žmonės buvo įpratę viską vynioti į vatą, neišsakyti savo aštrios pozicijos, kitais žodžiais užmaskuoti tą, ką norėjo pasakyti. Skaitydavai straipsnį ir tarp eilučių ieškodavai to, ką iš tikrųjų norėjo pasakyti autorius.

Taip ir aš. Perskaičiau VSD ataskaitą vieną kartą. Perskaičiau antrą kartą. Susidėliojau viską atskiromis dalimis ir jas įdėmiai išstudijavau. Tačiau nei tiesiogiai, nei tarp eilučių nieko neatradau. Atvirai, nelabai ką supratau. Tai kur yra ataskaita?

Taigi, mano nuomonė apie VSD ataskaitą.

Pirma. Tai – ne ataskaita, tai – vadovėlio apie šnipų darbą ištrauka. Įdomu, ką VSD ataskaitoje rašys kitais metais, nes viską dabar parašė?

Antra. Kodėl iš Lietuvos iki šios dienos nėra išvarytas diplomatas, kuris, kaip nustatė VSD ir parašė ataskaitoje, yra ne diplomatas, o rusų šnipas ir nepaprastas, o šnipų vadovas (rezidentas), kuris verbavo Lietuvos pilietį ir kuris agresyviai dirbo prieš Lietuvą? Kodėl jis toliau dirba prieš Lietuvą? Šis šnipų vadas peržengė ribas ir pažeidė nerašytą šnipų taisyklę: nepakliūk su įkalčiais. Jei pakliuvai, tai pasitrauk. Kodėl iki šios dienos Lietuvos saugumas skiria lėšas, pareigūnus ir kitus resursus šio šnipo kontrolei? Kodėl mūsų saugumas leidžia Rusijos rezidentui palengva, neskubant perduoti visus reikalus kitam rezidentui, perduoti ryšius su agentūra ir paslėpti visus galus, galinčius atskleisti Rusijos šnipų veiklą Lietuvoje? Keistas bendradarbiavimas. Normali praktika yra tokia, kad šnipas, pakliuvęs su įkalčiais, per 24 valandas, o kartais ir trumpiau privalo palikti šalį.

Trečia. Kodėl ataskaita nesustiprino piliečių saugumo jausmo, o sukėlė nereikalingų ir papildomų emocijų ir įtampos visuomenėje, suskaldė ją? Kodėl žmonės ir organizacijos, nevykdančios nusikalstamos veiklos, yra įvardytos grėsmėmis Lietuvai?

Teksto tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top