Kastytis Braziulis: VSD, slėpdamas nusikaltimus, nusikalsta

Naujienų portale Alfa.lt buvęs Valstybės saugumo departamento darbuotojas Kastytis Braziulis dar kartą primena žiniasklaidos ne kartą minėtas, bet VSD, Generalinės prokuratūros ir teismo iki šiol nutylimas Darbo partijos bylos aplinkybes. Neabejingiems piliečiams tenka stebėtis ir klausti: kodėl VSD tiek laiko slepia Darbo partijos ir kitus nusikaltimus? Kodėl tokiam VSD elgesiui pritarė ir pritaria buvę bei esami aukščiausi valstybės pareigūnai?

Labai pavojingo nusikaltimo valstybei slėpimas yra Tėvynės išdavystė.

Tas, kas padėjo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką, tas padarė labai pavojingą nusikaltimą. Tas, kas slepia nusikaltimą, yra nusikaltėlis. Straipsnyje pakalbėsime tik apie labai pavojingus nusikaltimus valstybei. Neliesime korupcinių nusikaltimų ir kitokių, kurie taip pat dažnai yra slepiami.

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas (VSD) galimai slepia itin pavojingus nusikaltimus prieš valstybę. Skamba bjauriai ir griežtai. Tačiau tai yra teisybė. VSD seifuose guli informacija (gal jau sunaikinta) apie galimai priedangos įmonės neteisėtą veiklą, įtaką valstybės institucijoms, politinėms partijoms ir aukštiems valdininkams, apie Darbo partijos galimai neteisėtą finansavimą iš užsienio, apie asmenis, slaptai bendradarbiavusius su nusikalstama KGB organizacija.

Prieš pradedant argumentuoti noriu išsakyti savo nuomonę apie VSD. Noriu, kad visi žinotų mano požiūrį. Pirma. Esu įsitikinęs, kad VSD yra labai reikalingas mūsų valstybei. Pagrindinė jo paskirtis – laiku identifikuoti grėsmes nacionaliniam saugumui ir jas neutralizuoti, aprūpinti valstybės vadovus informacija apie šalyje ir už jos ribų vykstančius procesus. Tai – itin svarbi ir reikalinga valstybei funkcija. Antra. Tikiu ir žinau, kad VSD dirba daug puikių specialistų ir tėvynės patriotų. Jie – jauni, energingi ir gerai išsilavinę. Pagarba jiems ir linkiu sėkmės darbe. Trečia. VSD didelę įtaką daro valstybininkai. Jie niekur nedingo. Užima svarbius postus. Jie sprendžia, kada ir ką sekti. Kada, kam ir kokią informaciją teikti. Rašydamas neigiamai apie VSD visada turiu omeny šią grupę, kuri yra visiškai degradavusi ir mąstymu, ir elgesiu. Ir tikrai yra ne Lietuvos patriotai.

Darbo partijos finansavimas. Prokuroras viešai paskelbė, kad nenustatė Darbo partijos finansavimo šaltinio. Todėl netyrė, kas ir kodėl finansavo Darbo partiją. LR Seimo komisija nesidomėjo Darbo partijos finansavimo šaltiniais. Ji pasitenkino prokuroro teigimu, kad šaltiniai nėra žinomi.

Tačiau Darbo partijos finansavimo šaltiniai užfiksuoti ir uždokumentuoti guli VSD seifuose. Jie yra žinomi. Taip pat yra žinoma, kas ir kokiu neteisėtu būdu pinigus vežė į Lietuvą. LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktas VSD veiklos tyrimas atskleidė, kad Darbo partijos veiklą ir rinkiminę kampaniją galimai finansavo užsienis per ofšorines kompanijas. Apie tai ne kartą rašytą spaudoje, tačiau prokurorų ši informacija nesudomino.

Dideliais kiekiais nedeklaruotų pinigų įvežimas į Lietuvos valstybę yra nusikaltimas. Tas, kas nedeklaravo ir slaptai įvežė pinigus, padarė nusikaltimą. Pinigai – neapskaityti, neaiški jų kilmė. Kas gali paneigti, kad pinigai nėra uždirbti nusikalstamu būdu prekiaujant narkotikais, ginklais ar informacija? O gal tai labai pavojingas nusikaltimas valstybei? Užsienio valstybė per neaiškias kompanijas ir pinigų pervedinėjimo neteisėtas schemas finansuoja Lietuvos valstybėje oficialiai veikiančią politinę partiją? Užsienio valstybė per šią partiją nori daryti įtaką kitai šaliai ir tokiu būdu išlaikyti ją savo įtakos zonoje? Gali įvairiausių sąmokslo teorijų prisigalvoti, kai nėra atliktas tyrimas ir išsiaiškinta, kas ir kodėl finansavo politinę partiją.

Kodėl VSD slepia nusikalstamą Darbo partijos finansavimo būdą? Kodėl VSD slepia Darbo partijos finansavimo šaltinį? Kodėl prokurorai ir politikai nereikalauja suteikti jiems informacijos?
Galima Rusijos priedangos įmonė Lietuvoje. LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nustatė,kad Lietuvoje galimai veikė (gal veikia ir dabar) Rusijos priedangos įmonė. Jos vadovai ir darbuotojai galimai neteisėtai darė įtaką aukščiausiems valstybės vadovams, galimai dalyvavo mūsų vyriausybės formavime, galimai neteisėtai rinko konfidencialią informaciją apie valstybės strateginius objektus, galimai neteisėtai finansavo politines partijas ir atskirus jos narius, galimai šantažavo Lietuvos Respublikos ministrą pirmininką a.a. A.Brazauską (privertė jį atsistatydinti) ir reikalavo, kad jis priimtų įmonei palankius sprendimus.

Komitetas atskleidė, kad galimai Lietuvoje veikianti Rusijos slaptųjų tarnybų priedangos įmonė veikė kartu su kai kuriais vadovaujančiais VSD asmenimis. Jie kartu galimai rengė veiksmų planus, derino juos tarpusavyje ir galimai prašė Maskvoje sėdinčių asmenų leidimo juos įgyvendinti.

Tai yra nusikaltimai. Ne paprasti, bet labai pavojingi valstybei nusikaltimai. Kodėl jie nėra ištirti? Kodėl VSD slepia informaciją apie šiuos galimus nusikaltimus? VSD dėjo visas pastangas, kad informacija apie Lietuvoje veikiančios galimai Rusijos žvalgybos priedangos įmonės veiklą ir įtaką valstybės procesams nesužinotų visuomenė. Analitines pažymas, sakyčiau, informacinius pranešimus, kuriuose informacija yra apibendrinta, saugumiečiai įslaptino aukščiausia slaptumo žyma – visiškai slaptai. Pagal įstatymą tokia žyma yra dedama tik tuo atveju, kai informacijos atskleidimas iškelia realią grėsmę žmogaus gyvybei arba valstybės reputacijai, dėl kurios ji patirtų milžiniškus nuostolius. Šiuo atveju grėsmė prarasti reputaciją ir patirti milžiniškus nuostolius iškyla tik galimai priedangos įmonei, Rusijos žvalgybai bei valstybininkams.

KGB agentai. Lietuva yra pripažinusi, kad KGB yra nusikalstama organizacija. Jeigu ji yra nusikalstama, tai visi su ja bendradarbiavę asmenys yra nusikaltėliai. Aišku, šiuo metu niekas nesiruošia sodinti į kalėjimą vien tik dėl to, kad asmuo slaptai bendradarbiavo su nusikalstama KGB organizacija. Tačiau išlieka didelis moralinis reikalavimas. Kaip galima patikėti mūsų nepriklausomos valstybės svarbius postus asmenims, kurie slaptai bendradarbiavo su KGB? Patikėti negalima. Niekas tam neprieštarauja. Mes privalome žinoti visus asmenis, kurie bendradarbiavo su nusikalstama KGB organizacija. Nerinkti jų į Seimą ir neleisti jiems užimti svarbius postus valstybėje.

Tačiau mūsų valstybės politikai griežtai gina ir saugo KGB agentus. Jie juos įslaptino ir padarė Lietuvos Respublikos valstybės paslaptimi. Tai padarė pažeisdami įstatymus. Apie įstatymų pažeidimą rašiau straipsnyje „Ką slepia valstybės paslaptys?“.

KGB agentų bylos yra saugomos VSD seifuose. Jų atskleidimas gresia baudžiamąja byla. Tas, kas atskleis neteisėtai įslaptintą ir valstybės paslaptimi padarytą informaciją, tas bus ilgiems metams uždarytas į kalėjimą ir turės didelių nemalonumų. Kodėl laisvos, nepriklausomos Lietuvos valstybės saugumo departamentas saugoja nusikalstamos KGB organizacijos paslaptis?

Nusikaltimo slėpimas yra nusikaltimas. Labai pavojingo nusikaltimo valstybei slėpimas yra Tėvynės išdavystė.

Kastytis Braziulis, naujienų portalas Alfa.lt

Autorius – buvęs Lietuvos kontržvalgybos pareigūnas, atleistas iš VSD kartu su Vytautu Damuliu dėl liudijimo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui apie nusikalstamą VSD vadovų veiklą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top