Kastytis Stalioraitis. Padėtis be išeities?

Per praėjusią parą Lietuvą pasiekė 171 „pabėgėlis“ iš Irako. Irako diktatorius tesi savo pažadą padvigubinti lėktuvų į Minską reisus.

Bendras vaizdas niūrus. Pagal tarptautines sutartis Lietuva neturi teisės neįsileisti pabėgėlių, prašančių politinio prieglobsčio. O ir paaiškėjus, kad toks prašymas neturi pagrindo, deportuoti tokius „pabėgėlius“, tarkime, į Iraką, maža vilties.

Pasinaudosiu Vikipedija.

Nenugalima jėga (dažnai pranc. force majeure, rečiau lot. vis major) – teisės principas, reiškiantis, kad negalima reikalauti to, kas neįmanoma (lot. ad impossibile nemo tenetur). Šis principas dažnai taikomas sutartyse, nurodant, kad esant išskirtinėms ir nė vienos iš sutarties šalių nekontroliuojamoms sąlygoms (pavyzdžiui, įvykus žemės drebėjimui, potvyniui, ugnikalnio išsiveržimui ar kitai stichinei nelaimei, kilus karui, įvykus perversmui, patyrus nusikaltimo žalą ar pan.) sutarties įsipareigojimai gali būti nevykdomi ir abi ar viena iš šalių atleidžiama nuo atsakomybės. Principas taikomas tiek atskirų šalių civilinėje, tiek ir tarp valstybių galiojančioje tarptautinėje teisėje.

Seimas yra priėmęs rezoliuciją, kurioje tai, kas vyksta, įvardino hibridine agresija, neabejotinai priskiriama prie nusikaltimų, nuo kurių Lietuva patiria žalą. Tai akivazdi force majeure.

Man regis, tarptautinėms organizacijoms, kurių subjektais mes esame, visų pirma JTO, ES, reikia tiesiog nusiųsti įspėjimą, kad mes dėl nenumatytos force majeure nuo tokios tai datos laikinai nevykdysime savo įsipareigojimų užsieniečiams, neteisėtai perėjusiems valstybinę sieną ir prašantiems politinio prieglobsčio. Jų tiesiog fiziškai neįsileisime į savo valstybės teritoriją.

Kitaip greitai sulauksime pranešimo: „Per praėjusią parą Lietuvą pasiekė 500 „pabėgėlių“ iš Irako“.

P.S. Truputį apsirikau parašęs apie 500 „pabėgėlių“. Praėjus kelioms valandoms pasirodė pranešimas: „Turime žinių, kad Gardine dabar apie pora tūkstančių neteisėtų migrantų galbūt laukia sienos kirtimo. Yra įvairios informacijos“, – akcentavo VSAT vado pavaduotojas V. Mačaitis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kis

o kur ES?Negi kelios pagalves gelbes padeti?Mums nelaukiant reikia skelbti bent fors mazora,o paskui lai zinosi,Tokiais tempais,greitai busime musulmonu vergais.Siandiena vienas prie Lidlo blaskesi,ant ranku vaikutis(taip jau priimta pas ta publika)O metosi po Lidla be jokios kaukes,norejau perspeti,bet toks „grazuolis,bakstelejus man butu tiesiog amen juze.Ugiu ir svoriu apie 2 m,matosi kad zmogus kazko nerimauja?

Cha cha

Ožys negali atsidžiaugti globalia Lietuva. Jo vada tęsia darbą.

AAA

Politinio prieglobsčio prašoma pirmojoje šalyje, į kurią jie patenka. Lietuva nėra tokia pirmoji šalis. Be to, Baltarusijoje yra Lietuvos atstovybė, yra sienos perėjimo punktai. Ten taip pat galima prašytis. Bet ne akivaizdžiai žinant, kad neteisėtai kerti sieną, dažniausiai – naktį. Akivaizdus sienos pažeidimas, už kurį privalu gražinti įsibrovėlį atgal per sieną. Visi kiti atvejai būtų be logikos:(

Nelegalai

Lietuvai nemokama reklama pasaulyje?

Mickėyus Mouseas

Koks dar forcė majeuras? Link šito Lietuva ėjo nevienus metus. Prisiminkit Vytautą Pociūna ir dar vėlesnius laikus. Atėjom. To ir reikėjo tikėtis.

vyriausybė

atsisako ginti šalį, europa ją už tai giria, lietuva rinkimuose „teisingai” pasirinko

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top