Kauniečiai renkasi A. Patacką ir G. Dručkų

Spalio 25 dieną Žaliakalnio ir Centro apygardų rinkėjų ir jų kandidatų Algirdo Patacko bei Gintaro Dručkaus susitikimas su rinkėjais Karininkų Ramovėje, nepaisant dirbtinai valdžios daromų kliūčių ir blogo oro, įvyko – Krašto apsaugos vadovams atsisakius suteikti galimybę naudotis Karininkų Ramovės sale, gausiai į susitikimą susirinkę kauniečiai palydėjo kandidatus į kino teatrą „Romuva“.

Trečiadienio popietę paskelbtame Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Vilmanto Tamošaičio pasirašytame atsakyme teigiama: Susirinkimų įstatymas draudžia kariuomenei priklausančiuose pastatuose vykdyti politinę veiklą ir todėl atsisakoma suteikti galimybę naudotis Karininkų Ramovės sale.

Algirdo Patacko, Nepriklausomybės akto signataro, Laisvės gynėjo, ilgamečio Karininkų Ramovės darbuotojo, manymu, tokia nuostata kertasi su Seimo rinkimų įstatymu, kuriame nurodoma, kad valstybės įstaigos turi suteikti rinkėjams galimybę susitikti su kandidatais į parlamentą. Dar daugiau – ir G. Dručkaus, ir A. Patacko varžovės Vincė V. Margevičienė ir Rasa Juknevičienė rinkimų laikotarpiu daug kartų rengė susitikimus su rinkėjais Ramovėje: pirmoji – šešis kartus, o antroji – keturis. Tad, A. Patacko teigimu, darytina išvada: arba kariuomenė jau tapo „ne valstybės institucija“, arba jos vadovybė selektyviai taiko įstatymus, darydama išimtį kandidatuojančiai krašto apsaugos ministrei ir jos bendrapartietei.

„Romuvos“ kino teatro administracijai maloniai sutikus, susitikimas persikėlė į „Romuvą“. Kandidatai A. Patackas, G. Dručkus ir svečiai iš Vilniaus – diskusijos moderatorius Darius Kuolys, disidentė Nijolė Sadūnaitė – atsakinėjo į gausiai susirinkusių kauniečių klausimus. „Pastebiu Sąjūdžio dvasios, kario motyvacijos smukimą“, – sakė A. Patackas. Jis sakė einąs į Seimą „už teisybę ir už valstybę“. Galbūt vienas lauke ir ne karys, tačiau ir vieno žmogaus sąžininga laikysena gali tapti kibirkštimi, uždegančia širdis.

G. Dručkus pabrėžė: ateina akimirka, kai tenka rinktis. Rinkosi pokario žmonės, rinkosi tarpukario žmonės, rinkosi Sąjūdžio žmonės. „Neteisybės Lietuvoje daug, valdžia eina ne tik į vis didesnę atskirtį, bet ji, užuot kovojusi už valstybę, pradeda kovoti prieš savo piliečius, todėl stovėti nuošaly nebėra kaip“, – kalbėjo G. Dručkus. Visą susitikimą kandidatai buvo aktyviai klausinėjami ir net susitikimui pasibaigus žmonės dar ilgokai nesiskirstė. Susitikimą moderavęs D. Kuolys džiaugėsi, kad apie A. Patacką ir G. Dručkų buriasi daug jaunimo, ir sakė tikįs, kad jaunimo atstovai sudarys puikią komandą ir Seime. A. Patackas apibendrino: „Nedaug reikia, kad Lietuva būtų tokia, kokioje mums visiems būtų gera gyventi. Turime daugybę privalumų. Turime švarią gamtą, turime dorų žmonių, turime savo istoriją. Ilgai buvome okupuoti, ir dabar turime kumečio kompleksą, kad viskas, kas yra valstybėje, yra blogai. Nespjaukime į valstybę, valstybė turi būti. Ir būnant valdžioje galima išlikti žmogumi.“

Po susitikimo Aikštės TV paėmė iš Algirdo Patacko interviu:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top