Kauno apygardos teismas: bylomis prekiaujantys teisėjai turi susimokėti valstybei

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Buvęs Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Ryšardas Skirtunas paspringo 32 tūkst. litų vertės kyšiu. Už šią sumą, paimtą už bandymą kyšio davėjui palankia linkme paveikti vienos bylos eigą, Kauno apygardos teismas nepagailėjo solidžios baudos – daugiatūkstantinis kyšis galiausiai virto 130 tūkst. litų siekiančiais nuostoliais. Neišsisuko nuo teisingumo ir R. Skirtuną per advokatą bandęs paveikti verslininkas, kuriam pailgėjo skirta laisvės atėmimo bausmė.

Teisėjas R. Skirtunas buvo kaltinamas tuo, kad pasinaudodamas savo ryšiais su Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, už bandymą šį asmenį paveikti paėmė 2 tūkst. litų kyšį iš advokato Vitoldo Petravičiaus. Šis teisininkas atstovavo Laimoną Jurgelevičių, kurio apeliacine tvarka nagrinėta byla turėjo pasirūpinti būtent R. Skirtunas.

Teisėjui pakliuvus į kolegiją, kuriai buvo patikėta nagrinėti L. Jurgelevičiaus bylą, R. Skirtuno laukė dar vienas – 30 tūkst. litų – kyšis už veikimą L. Jurgelevičiaus naudai.
L. Jurgelevičiaus advokatas jau sulaukė bausmės už bandymą prekiauti teisingumu – jam buvo skirta 29 250 litų bauda.

Teksto tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top