Keletas Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios dvasininkų nori, kad įvyktų atsiskyrimas nuo Maskvos patriarchato

laikmetis.lt

Keletas Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios (UOB) dvasininkų prašo Kijevo metropolito Onufrijaus svarstyti išstojimą iš Maskvos patriarchato, kuris pasak jų palaiko Rusijos valdžią ir remia karo veiksmus Ukrainoje. Kunigai internete paskelbė atitinkamą vaizdo kreipimąsi.

„Mes manėme, kad esate tėvas, o pasirodė, kad esate blogesnis nei patėvis, – į patriarchą kreipėsi Kijevo šv. Teodoro Tabeniečio bažnyčios rektorius Petro Semaščukas. Dievas yra jūsų teisėjas.

Kreipiuosi į savo vadovą, palaimintąjį metropolitą Onufrijų, prašydamas inicijuoti UOB vietinio sinodo sušaukimą, kad būtų iškeltas klausimas dėl mūsų Bažnyčios priklausymo Maskvos patriarchatui nereikalingumo ir kanoninio statuso pakeitimo.“

Be to, keletas kunigų pažadėjo per pamaldas neminėti patriarcho Kirilo vardo, yra sakančiųjų, kad nenori su juo turėti nieko bendra.

„Jau kelias dienas per pamaldas nebeminiu patriarcho Kirilo, kuris savo nusikalstama tyla laimina visą šį siaubą vykstantį mano Ukrainoje. Jis savo tyla laimina Putino, Rusijos agresiją prieš mano šalį“, – sakė Kijevo Švenčiausiosios Trejybės bažnyčios Kijevo vyskupijos dvasininkas Aleksandras Sorokinas.

Nėra aišku kiek UOB parapijų ir kunigų palaiko šią iniciatyvą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top